فهرست
leader 1
زمان انتشار : یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲
شناسه خبر : 10161
چاپ خبر

گزارش کاسپین از شبی برای احسان و عاطفه؛

تلاش انجمن خیریه خاتم الانبیاء آمل برای یاری نیازمندان

کمک کردن و انجام کارهای خیر، به عنوان یک ارزش برای تمام جوامع مطرح بوده و است اما شکل آن در طول تاریخ و در کشورهای مختلف تغییرات زیادی کرده و روزگاری سیر کردن شکم گرسنگان یک ارزش بود اما امروزه موسسات خیریه علاوه بر تامین نیازهای اولیه سعی در توانمند سازی نیازمندان دارند

تلاش انجمن خیریه خاتم الانبیاء آمل برای یاری نیازمندان

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از آمل، کمک کردن و انجام کارهای خیر، به عنوان یک ارزش برای تمام جوامع مطرح بوده و است اما شکل آن در طول تاریخ و در کشورهای مختلف تغییرات زیادی کرده و روزگاری سیر کردن شکم گرسنگان یک ارزش بود اما امروزه موسسات خیریه علاوه بر تامین نیازهای اولیه سعی در توانمند سازی نیازمندان دارند.

انجمن خیریه خاتم الانبیاء شهرستان آمل که از سال۸۷ با شعار دستگیری از نیازمندان در منطقه در قالب سازمان مردم نهاد خیریهبه ثبت رسیده و کد اقتصادی رادریافت کرده امسال هم مانند سالهای گذشته به جهت نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان جشن گلریزان را با حضور خیرین نیکوکار در هتل شهر آمل برگزار کرد.

قاسمعلی حیدری، رییس هیئت مدیره انجمن خیریه خاتم الانبیاء آمل با اشاره به این که شکل گیری این انجمن با هدف دستگیری و رسیدگی به وضعیت نیازمندان منطقه می باشد گفت: خوشبختانه از زمان شکل گیری انجمن و همت والای مردم منطقه و به لطف الهی کارها به خوبی پیش می رود که در این مسیر توانستیم ضمن رسیدگی به نیازمندان در زمینه حمایت از دانشجویان ، تهیه جهیزیه عروس و دیگر فعالیت ها اقدامات خوبی را انجام دهیم.

وی با قدرانی از تلاش همه عزیزان بخصوص اعضای هیئت مدیره آقایان حسین لاله وایی ، حسین نوربخش ، شفیع سلیمانی ، قاسم دادش پور ، موسی یوسفی ، جلیل دادش پور ، روح الله کمالی و آقایان یاسر متو و حسین دوریش نژاد به عنوان حسابدار انجمن افزود: جلسات این انجمن هر دو هفته یک بار انجام می شود که تاکنون بیش از ۹۰۰ نفر عضو این انجمن بوده و از خدمات آن استفاده می کنند.

رییس هیئت مدیره انجمن خیریه خاتم الانبیاء آمل با اشاره به اینکه بعد از مجمع خیرین شهرستان آمل دومین انجمنی در شهرستان آمل هستیم که دارای مجوز است بیان داشت: تمام تلاش ما این است که در کنار کمک به نیازمندان به دنبال حل مشکلات آنها در قالب تهیه جهیزیه عروس ، کمک به دانشجویان ، دادن وام با بهره کم در قالب قرض الحسنه در بانک رسالت باشیم.

حیدری با اشاره به این که صدقه و انفاق کردن بسیار خوب است تاکید کرد: این صدقات باید در مسیرش هزینه شود چرا که فقرا عائله خدا هستند.

رییس هیئت مدیره انجمن خیریه خاتم الانبیاء آمل با اشاره به عملکرد انجمن در سال ۹۳ تاکید کرد: این کمک ها شامل کمک به نیازمندان ۲۳ میلیون ریال ، کمک به زنان سرپرست خانوار و اقشار کم درآمد ۳۰میلیون و۵۰۰ هزار ریال، کمک به تهیه جهیزیه عروس ۲۰ میلیون ریال، جمع آوری فطریه وتوزیع بین نیازمندان ۱۷ میلیون و ۷۱۰ هزار ریال، کمک به دانشجویان و دانش آموزان نیازمند ۳۲ میلیون ریال، کمک طرح ماه رمضان ۷۵میلیون ریال بهمراه ۵۰۰ کیلوگرم برنج و کمک خرج شب عید ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال می باشد.

مسعود نیکپور، مدیرعامل مجمع خیرین شهرستان آمل با قدردانی از اقدامات خیرخواهانه این انجمن در جهت کمک به نیازمندان گفت: انجام کارهای خیر جزو آموزه های دینی ما است که خداوند در این مسیر بندگانش را محک می زند.

وی اشاره کرد: کمک باید به دست اهلش برسد و مجمع خیرین آمادگی دارد تا در این مسیر همکاری خوبی را با انجمن داشته و دست مجمع خیرین برای کمک به بیماران خاص باز است.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرستان آمل بیان داشت: خیرین آملی برکات شهرهستند و همه آنهایی که در امر خیر مشارکت دارند در تمام نقاط حضور دارند.

نیکپور با اشاره به اینکه مجمع خیرین شهرستان آمل به دنبال فرصت برای کمک به نیازمندان می باشد ادامه داد: داشتن جامعه سالم آرزی ما است و اگر به جوانان توجه نشود به راه انحراف کشیده می شوند.

گفتنی است؛ در این مراسم پس از جمع آوری کمک های مردمی برای تامین کالاهای اساسی نیازمندان در ماه مبارک رمضان اعلام شد کسانی که می خواهند به انجمن کمک کنند می توانند کمکهای خود را به شماره حساب انجمن خیریه خاتم الانبیاء به شماره ۰۲۱۵۸۴۲۵۹۲۰۰۵ بانک ملی و حساب۲۰۰۲۸۸ تعاونی اعتباری ثامن الحجج (ع) جنب میدان تره بار مهدیه واریز کنند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند