Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – تامین امنیت غذایی وظیفه جهادکشاورزی است
فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۴
شناسه خبر : 10713
چاپ خبر

معاون تولیدات دامی جهادکشاورزی گیلان:

تامین امنیت غذایی وظیفه جهادکشاورزی است

معاون تولیدات دامی جهادکشاورزی گیلان با بیان اینکه استقلال هر کشوری به تامین امنیت آن بستگی دارد، گفت: تأمین غذا نیز بخشی از این امنیت است که برعهده جهادکشاورزی می باشد.

تامین امنیت غذایی وظیفه جهادکشاورزی است

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از صومعه سرا،ایرج بنیادی امروز در همایش تجلیل از کشاورزان نمونه شهرستان اظهار کرد:  کشاورزی مهمترین بخش در توسعه اقتصادی است.

وی با بیان اینکه امنیت در هر عرصه ای مهم ترین اصل در هر کشوری است، افزود: همیشه اقتدار کشورها به امنیت در داخل کشورها مورد ارزیابی قرار می گیرد .

معاون تولیدات دامی جهادکشاورزی گیلان خاطرنشان کرد: ایجاد امنیت در بخش های سیاسی، اقتصادی چشم انداز نظام جمهوری اسلامی است.

وی مهمترین وظیفه کشاورزان را کمک به ملت و دولت در جهت ارتقای جایگاه در تأمین موادغذایی برشمردو افزود: قبل از انقلاب اسلامی ایران با ۲۰ میلیون نفر جمعیت در بسیاری از موارد وابسته به خارج بود اما اکنون پس از گذشت ۳۵ سال از انقلاب اسلامی با ۷۵ میلیون نفر جمعیت در خیلی از زمینه های مواد غذایی خودکفا هستیم .

معاون تولیدات دامی جهادکشاورزی گیلان با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا روز به روز این جایگاه ارتقا دهیم ، تصریح کرد: امروز ایران به جایگاهی رسیده است که در تولید برخی از محصولات در جهان حرفی برای گفتن دارد.

به گفته وی در زمینه تولید محصولات باغی ایران جزء ده کشور اول جهان است و در بسیاری از محصولات دامی و زراعی نیز جایگاه ایران بهمین صورت می باشد.

وی افزایش تولید محصولات را وابسته به دو دلیل دانست و خاطرنشان کرد: برای افزایش تولید یا باید سطح زیرکشت افزایش یابد یا تولید در واحد سطح زیرکشت افزایش دهیم .

بنیادی در ادامه با بیان اینکه با شرایط موجود تنها راه افزایش تولید افزایش تولید در واحد سطح زیرکشت می باشد، اظهارکرد: ما باید بسترهای لازم برای ارتقای بهره وری و دانش روز کشاورزی فراهم کنیم .

وی با اشاره به اینکه متوسط تولید برنج در هرهکتار ۴٫۲ تن است، افزود: میانگین تولید برنج توسط یک کشاورز نمونه صومعه سرا ۵٫۵ تن می باشد فاصله بین این دو عدد نشان دهنده تلاش خوب مدیریت جهادکشاورزی در افزایش تولید برنج را نشان می دهد.

معاون تولیدات دامی جهادکشاورزی در ادامه خاطرنشان کرد: فراهم کردن بسترهای لازم جزء وظایف مدیریت جهادکشاورزی می باشد تا بتوانیم کشاورزان معیشتی را به کشاورزان اقتصادی تبدیل کنیم .

وی تأمین امنیت غذایی را یکی از ارکان مهم برشمردو گفت: برای ایجاد این بستر مدیریت جهادکشاورزی نیاز به کمک و همکاری همه نهادها و دستگاه های اجرای دارد.

به گفته این مسئول بعد از فراهم کردن بسترهای لازم برای افزایش تولید باید کشاورزی قوی از همه نظر داشته باشیم .

وی ۶۰ تا ۷۰ درصد از کشاورزان استان را بالای ۴۰ سال اعلام کردو افزود: این افراد نه ازنظر فعالیت مناسب هستند نه از نظر میزان سوادکلاسیک و آموزشی که برای ارتقای سطح تولید و امنیت غذایی به آن نیاز است.

بنیادی یکی از برنامه های جهادکشاورزی را ورود دانش به بخش کشاورزی برشمردو تصریح کرد: اگر کشاورزان را از نظر سطح دانش و آموزش کشاورزی ارتقا دهیم بسترهای لازم برای ارتقا و خودکفایی استان فراهم می شود.

انتهای پیام/


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. اندر حکایت وضعیت بهداشت و درمان در گیلان
 2. احیای بناهای میراثی، فرصت مغفول مانده گردشگری است
 3. پیشگیری از افسردگی در جامعه
 4. زمینه قانونمند شدن فعالان صنفی و تولیدی در فضای مجازی ضروریست
 5. پیام تسلیت درگذشت ابوی گرامی مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان
 6. بودجه ۹۷ شهرداری رشت قابلیت تحقق داشته باشد
 7. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 8. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 9. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 10. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 11. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 12. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 13. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 14. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 15. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 16. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 17. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 18. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 19. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 20. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است