فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۰
شناسه خبر : 10818
چاپ خبر

استفاده از اتباع غيرمجاز براي كار در مازندران ممنوع/ برخورد جدی با کارفرمایان متخلف

معاون سياسي امنيتي استاندار مازندران با تاكيد بر لزوم نظارت بر اتباع خارجي كه به صورت رسمي وارد استان مي شوند، گفت: سياست ما دربرابر اتباع غيرمجاز اينگونه است كه ضمن اينكه بايد از منظر فرصت به اين مقوله نگريست، در عين حال بايد با قاطعيت برخوردهاي قانونمند صورت پذيرد

استفاده از اتباع غيرمجاز براي كار در مازندران ممنوع/ برخورد جدی با کارفرمایان متخلف

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از مازندران، عليرضا يونسي امروز در جلسه كارگروه اتباع و مهاجرين خارجي استان با تاكيد بر لزوم نظارت بر اتباع خارجي كه به صورت رسمي وارد استان مي شوند، گفت: سياست ما دربرابر اتباع غيرمجاز اينگونه است كه ضمن اينكه بايد از منظر فرصت به اين مقوله نگريست، در عين حال بايد با قاطعيت برخوردهاي قانونمند صورت پذيرد.

وی يكي از ضعف هاي مقابله با اتباع غيرمجاز در استان را بازگشت مجدد اين اتباع دانست و اظهار داشت: حتماً بايد اين مشكل ريشه يابي گردد و براي جلوگيري از تكرار ورود آنها سياست گذاري منطقي انجام شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران هم چنين بر ضرورت اطلاع رساني گسترده و اصولي و مستمر درباره قوانين و مقررات اتباع بيگانه در استان تاكيد نمود و گفت: بايد بسته فرهنگي و اطلاع رساني براي توجيه مردم، نهادها و كارفرمايان از شرايط قانوني حضور اتباع بيگانه و اتباعي كه بصورت غيرقانوني وارد استان مي شوند تهيه و اين كار فرهنگي و اطلاع رساني استمرار يابد.

وی از اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي خواست تا نظارت دقيق بر كارگاه هاي استان داشته و با كارفرمايان متخلف كه از اتباع غيرمجاز خارجي استفاده مي كنند برخورد جدي صورت دهد.

يونسي با بيان اينكه هرگونه استفاده از اتباع غيرمجاز براي كار در مازندران ممنوع مي باشد، افزود: اداره كل تعاون كار و رفاه اجتماعي بايد نسبت به تهيه نيروي كار مورد نياز استان اقدام نمايد.

مديركل اتباع و مهاجرين خارجي استانداري مازندران نيز در اين جلسه بيان نمود: كنترل خوب اتباع خارجي در استان به ويژه موفقيت در زمينه مهار ازدواج آنها با زنان ايراني، مورد توجه و تحسين مي باشد.

سيد تقي شفيعي ضمن تقدير از مساعي همه دستگاه هاي ذي ربط و اعضاي كارگروه، تاكيد كرد: از نيروي انتظامي، بسيج و دستگاه امنيتي استان كه نقش برجسته اي در كسب اين توفيقات داشتند، به شكل ويژه تشكر مي كنيم.

وي اذعان داشت: اغلب اتباع افغاني غيرمجاز حاضر در استان، تازه وارد هستند كه عموماً از مرز پاكستان وارد كشور مي شوند. اينها هربار كه قصد عزيمت به مازندران را دارند بايد مبالغي هزينه كنند لذا دستگيري زودهنگام اتباع غيرقانوني براي نيروي انتظامي به نوعي تحميل هزينه است چراكه نيروي انتظامي مصمم به برخورد قانوني با اتباع غيرمجاز مي باشد.

شفيعي با اشاره به وجود معضل بيكاري در استان، تصريح كرد: يقيناً در چنين شرايطي اولويت اشتغال با شهروندان خودمان است و ما از همه راهكارهاي قانوني براي تحقق اين مهم استفاده خواهيم كرد.

مديركل اتباع و مهاجرين خارجي استانداري مازندران تاكيد كرد: كارفرمايان و صاحبان كارگاه ها مي بايست شرايط كاري را به گونه اي ترتيب دهند تا امكان حضور كارگران ايراني فراهم و از ورود اتباع خارجي غيرمجاز جلوگيري شود.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند