Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – رمضان، ماه تسویه حساب با ذات اقدس الهی است
فهرست
leader 1
زمان انتشار : جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۳
شناسه خبر : 10948
چاپ خبر

نماینده ولی فقیه در استان گلستان:

رمضان، ماه تسویه حساب با ذات اقدس الهی است

طبق روایات معصومین (س)، رمضان، ماه تسویه حساب با ذات اقدس الهی و پاکی نفس از پلیدی هاست

رمضان، ماه تسویه حساب با ذات اقدس الهی است

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در جمع روزه داران گرگانی اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمود اگر ماه رمضان فرارسید و کسی مشمول الطاف الهی قرار نگیرد، از رحمت حق به دور است.

وی افزود: در روایات آمده است به گونه ای نماز بخوانید که اخرین نماز شما باشد، اگر انسان چنین احساسی داشته باشد چگونه نماز می خواند؟

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بنابراین بنا را بر این بگذارید که آخرین ماه رمضان عمر شماست و در این ماه، حساب خود را با پروردگار پاک کنید.

امام جمعه گرگان با قرائت آیات ۱۶۳ و ۱۶۴ سوره بقره ادامه داد: با وجود اینکه روزه گرفتن در گرمای تابستان، کار سختی است، اما پروردگار در این آیات، به ملایمت، ما را به این امر واجب، دعوت کرده است.

وی تصریح کرد: در این آیات آمده است که روزه گرفتن تنها مختص مسلمانان نیست و امت های گذشته نیز موظف به چنین کاری بودند، همچنین، روزه گرفتن، انسان را به سوی تقوا هدایت می کند و دیگر اینکه زمان روزه گرفتن محدود به یک ماه است.

نور مفیدی با بیان اینکه طبق دستور الهی، روزه گرفتن برای بیماران و مسافران، واجب نیست، ادامه داد: فردی که نسبت به بیماری خود یقین دارد، یا گمان می برد که روزه برای او ضرر دارد و یا حتی، احتمال عقلایی درخصوص ترس از ضرر دارد، روزه بر او واجب نیست و در فرصت دیگر باید قضای آن را بجا آورد و یا به اندازه طعام یک نیازمند که ۷۵۰ گرم نان است، کفاره آن را بپردازد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تصریح کرد: افرد پیری که بیمار و مسافر نیستند، اما روزه گرفتن برای آنها مشقت دارد، باید تمام تلاش خود را در راه گرفتن روزه، صرف کنند.

وی درخصوص جایگاه روزه در معارف اسلامی گفت: در روایتی آمده است که روزه، سپر آتش است و در روایتی دیگر به نقل از پیامبر گرامی اسلام (ص) نقل شده که روزه، صورت شیطان را سیاه می کند.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: ما نمی توانیم مانند معصومین (س) باشیم، اما با عجز و ناتوانی خود در درگاه الهی، رگ گردن شیطان را می توانیم قطع کنیم.

انتهای پیام/


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. اندر حکایت وضعیت بهداشت و درمان در گیلان
 2. احیای بناهای میراثی، فرصت مغفول مانده گردشگری است
 3. پیشگیری از افسردگی در جامعه
 4. زمینه قانونمند شدن فعالان صنفی و تولیدی در فضای مجازی ضروریست
 5. پیام تسلیت درگذشت ابوی گرامی مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان
 6. بودجه ۹۷ شهرداری رشت قابلیت تحقق داشته باشد
 7. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 8. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 9. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 10. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 11. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 12. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 13. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 14. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 15. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 16. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 17. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 18. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 19. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 20. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است