فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
شناسه خبر : 11592
چاپ خبر

استاندار گیلان:

بخش گسترده اي از اشتغال استان بايد دريامحور باشد

 محمد علی نجفی صبح دیروز با حضور در ساختمان مركزي صندوق كارآفريني اميد گيلان ضمن بازديد از شعبه رشت اين صندوق و نيز قسمتهاي مختلف از نزديك با مراجعه كنندگان و كارآفرينان گفتگو و در جلسه مديران استاني اين صندوق شركت كرد

بخش گسترده اي از اشتغال استان بايد دريامحور باشد

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین؛ محمد علی نجفي در جمع مديران صندوق كارآفريني اميد گيلان با اشاره به فعاليتهاي هدف دار و موثر صندوق كارآفريني اميد استان گفت: گزارشات واصله حاكي از رضايتمندي ارباب رجوع از تسريع در پرداخت تسهيلات و نيز تكريم آنان است.

وي ريشه برخي از نابساماني ها و ناهنجاري هاي موجود در جامعه را مربوط به حوزه اشتغال و عدم درآمد كافي در جوانان دانست و افزود: با حداكثر بهره وري از منابع در اختيار و هدايت صحيح آن مي توان با ايجاد اشتغال و توسعه اين بخش در رفع مشكلات مردم گام موثري برداشت.

استاندار گیلان بهترين گزينه براي ايجاد اشتغال در بين جوانان استان را حضور در بخش هاي صنعت، كشاورزي،مشاغل خانگي،گردشگري عنوان و خاطر نشان كرد: بخش گسترده اي از اشتغال استان بايد دريامحور باشد كه در سفر رئيس جمهور به گيلان براي پرورش ماهي در قفس رقم خوبي اختصاص پيدا كرده است.

نجفی  همچنين به امكانات موجود در معاونت فناوري رئيس جمهور اشاره و تصريح كرد:انتظار ما از پارك علم و فناوري استان بيشتر از حال حاضر است كه به صورت جدي ورود پيدا نكرده است و پس از ديدار با معاون فناوري رئيس جمهور نتايج خوبي در جهت استفاده از امكانات مشاهده نگرديده است در حاليكه مي توانيم در حد ۱۰۰۰ شركت دانش بنيان در استان سرمايه گذاري كنيم.

رئيس كارگروه اشتغال استان به شكوفايي ايجاد شده در صنعت فرش اشاره كرد و افزود: شادابي هايي كه با كمك صندوق كارآفريني اميد در تعاوني هاي فرش اتفاق افتاده اميدوار كننده است تا خانواده ها همانند قديم در كنار يكديگر از اين فرصت ها بهره مند شوند .

وي ظرفيت هاي موجود در بخش هاي كشاورزي گيلان براي ايجاد اشتغال را بسيار گسترده عنوان كرد و گفت: محصولاتي مانند گل گاوزبان،بادام زميني،فندق،ابريشم هركدام فرصت هاي بسياري در خود دارند كه مي توانند در ايجاد اشتغال نقش موثري ايفا كنند و در بخش گل و گياه نيز براي جبران ضرر ايجاد شده در برف ۸۳ و بازسازي آن نيز صندوق بايد به صورت جدي وارد شود.

در اين نشست رئيس صندوق كارآفريني اميد استان ضمن ارائه گزارشي از روند اقدامات صورت گرفته در سال ۹۳ گفت: در خصوص صنعت فرش تفاهم نامه اي با ارزش دو ميليارد و چهارصد ميليون تومان با اداره كل صنعت،معدن و تجارت منعقد شده است و نيز ۵ ميليارد تومان به عنوان پشتوانه صنعت فرش اختصاص پيدا كرده است تا با برند گيلان توليد شود.

محمدمهدي پتكي با اشاره به اينكه در هر كجا كه ضرورت حضور صندوق توسط استاندار تشخيص داده شودما وظيفه خود مي دانيم در جهت كمك به استان حاضر شويم افزود: در سفر رئيس جمهور به گيلان هشت هزار نامه به صندوق ارجاع شده است كه در حال انجام است و در سال ۹۴ نيز تعداد هزار و۴۵۵ مورد تسهيلات ازدواج به زوجين جوان در تعهد صندوق است كه بايد پرداخت شود.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند