فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۶
شناسه خبر : 11787
چاپ خبر

کارشناس امور اعتیاد سازمان بهزیستی گیلان:

شناسایی بیش از ۹۰۰ هزار نوع مواد مخدر در کشور

کارشناس امور اعتیاد سازمان بهزیستی گیلان با اشاره برنامه های خوب ایران در زمینه مبارزه با موادمخدر در سال های اخیر، گفت: بیش از ۹۰۰ هزار نوع از موادمخدر در کشور شناسایی شده است.

شناسایی بیش از ۹۰۰ هزار نوع مواد مخدر در کشور

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از شفت، سید جمال علوی ظهرامروز در همایش پیشگیری از مصرف مواد مخدر به مناسبت روز جهانی مبارزه با آن ، اظهار کرد: عدم اعتقاد به خداوند متعال اولین دلیل و مهم ترین آن در گرایش افراد به مواد مخدر است.
وی بحث های علمی ، تخصصی و کاربردی در مورد علل و عوامل اعتیاد را یک بعد موضوع اعتیاد دانست و افزود: شناسایی و آگاه سازی در زمینه عوارض آن بعد دیگر این موضوع می باشد.
کارشناس امور اعتیادسازمان بهزیستی گیلان گفت: عدم وجود اعتقاد به خداوند در بین افراد معتادمهم ترین علت و عوامل گرایش افراد به مواد مخدر است .
وی با بیان اینکه برای پیشگیری از بروز اعتیاد در جامعه فرد، خانواده، روستا، شهر و مسئولان به هم وابسته هستند، خاطرنشان کرد: نبود یک همبستگی مناسب بین این گروه ها زمینه های شکست در بعد پیشگیری را فراهم می کند.
علوی با بیان اینکه ۸۰ درصد از مواد مخدر دنیا در کشورهای افغانستان و پاکستان تولید و توزیع می شود، یادآورشد: هم مرز بودن ایران با این کشورها مسلما موجب بروز مشکلات فراوان در این زمینه می باشد.
به گفته وی در حال حاضر بیش از ۹۰۰ هزار نوع انواع مخدر در کشور شناسایی شده است که خوشبختانه ایران با برنامه ریزی ها خوبی که انجام داده شاهد گام های موثر در پیشگیری از مصرف مواد در سطح کلان جامعه است.
کارشناس امور اعتیاد سازمان بهزیستی گیلان با اشاره به سخن امام خمینی ره در مورد مواد مخدر، اظهار کرد: نجات یک معتاد نجات یک جامعه را به دنبال دارد و برای رسیدن به این مرحله باید همه مسئولان به ویژه خانواده ها همکاری لازم را در کنار هم انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: اعتیاد یک معلول بوده و علت آن چیز دیگری می باشد و خود معتاد نیز بستر به وجود امدن علت های دیگری می شود.
علوی ادامه داد: خانواده ها باید توجه ویژه به بحث اعتقادی فرزندان خود داشته و نسبت به تربیت آنان با توجه به شرایط جامعه دقت بیشتر نمایند.
وی ریشه بیشتر آسیب های اجتماعی را در خانواده ها دانست و افزود: عدم تربیت مناسب و دقت به نوع رفتار فرزندان در خانواده ها بستر لازم برای برخی ناهنجاری های اجتماعی را در جامعه فراهم می کند.
کارشناس اعتیاد سازمان بهزیستی گیلانبا بیان اینکه اعتیاد سوء مصرف در مواد است، گفت: یکی از سیاست های کلی نظام و مسئولان ایجاد بسترهای لازم برای پیشگیری در این سوء مصرف در جامعه است.
به گفته این کارشناس آموزش و آگاهی دادن به نوجوانان و جوانان در مورد انواع مواد مخدر و مضرات آنها گامی موثر در زمینه پیشگیری از گرایش آنها به سوی مواد خواهد بود.
وی در ادامه با تاکید برفعالیت های خوب انجام شده در کشور در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر، گفت: ایران از جمله کشورهای پیشقدم در زمینه مبارزه به مصرف موادمخدر در جهان است
علوی دیلی این موفقیت ایران در مبارزه به مواد مخدر در سالهای اخیر را آموزش، آگاه سازی و فرهنگ سازی در زمینه این موضوعدانست و خاطرنشان کرد: یکی از تاثیرگذارترین راهکارها در زمینه پیشگیری مصرف مواد مخدر فرهنگ سازی در سطح جامعه است.

انتهای پیام/


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند