فهرست
leader 1
زمان انتشار : دوشنبه ۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۴
شناسه خبر : 12210
چاپ خبر

مديركل راه و شهرسازي گلستان:

بهره برداری موقت از بزرگراه آزادشهر _ نوده خاندوز

مديركل راه و شهرسازي گلستان با بيان اينكه بزرگراه آزادشهر- نوده خاندوز در حال حاضر به طور موقت بهره برداري شده است

بهره برداری موقت از بزرگراه آزادشهر _ نوده خاندوز

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از گرگان، علي بخش رستمي، در گفت و گويي خبري با خبرنگاران استان گلستان اظهاركرد: در صورت همكاري اهالي روستاهاي حاشيه و كشاورزان منطقه براي خريد و آزادسازي اراضي مجاور و آزادسازي حريم و احداث شانه مورد نياز و تعريض دور برگردان ها جهت ايمني عبور و مرور، اين پروژه براي بهره برداري هميشگي افتتاح خواهد شد.

وی گفت: عمليات اجرايي اين محور به طول ۵/۵ كيلومتر در قالب پروژه بهسازي محور شاهرود- شمال(خوش ييلاق) از سال ۸۶ شروع شده و برنامه احداث با توجه به ضرورت آن مقطع، بزرگراه چهاربانده با احداث چهار دوربرگردان و در حدود ۳۰ دستگاه ابنيه فني شامل آبرو و سيفون بوده كه در دو طرف راه موجود، انجام شده است.

رستمی با اشاره به اينكه در حال حاضر اين پروژه به مراحل آخر اجرايي رسيده، گفت: با توجه به ضرورت احداث دوربررگردان هاي U شكل و لزوم آزادسازي حريم راه و احداث شيب هاي شيرواني دو طرف، نياز به آزادسازي اراضي در دو طرف راه وجود دارد و طي مذاكرات و جلسات مكرر با صاحبان اراضي، در حال رفع مشكل و آزادسازي زمين اطراف هستيم.

مدیر کل راه و شهرسالزی استان گلستان افزود: تاكنون حدود ۶۰ ميليارد ريال از هزينه هاي زيرسازي و آسفالت محور پرداخت شده و ۲۵ ميليارد ريال ديگر جهت پرداخت ديون پيمانكاران و ادامه عمليات اجرايي مورد نياز است که جداي از اين مبلغ، براي آزادسازي اراضي و پرداخت خسارت به صاحبان اراضي نيز، مبالغي ديگر مورد نياز مي باشد.

رستمي ادامه داد: زيرسازي و بيس آسفالت، نصب تابلو و علائم، سرعت گير و گاردريل به جهت ايمني ترافيك عبوري، احداث پل ازدار تپه در انتهاي شهرستان آزادشهر و ساماندهي و بازسازي ورودي مسكن مهر آزادشهر نيز از اقداماتي بوده كه در قالب همين پروژه انجام شد.

وي افزود: افزايش ايمني ترافيك عبوري، كاهش تلفات جاده اي و افزايش سرعت و رواني در جابه جايي كالا و مسافر از اهداف ساخت بزرگراه در اين مقطع بوده است.
مديركل راه و شهرسازي گلستان با بيان اينكه عمده ترين علل كندي اجراي پروژه،كسري اعتبارات بوده، گفت: با تلاش مسوولان اداره كل و مقامات ارشد استان و نمايندگان مجلس براي تامين و جذب اعتبارات لازم اقدام شد تا اينكه اين پروژه به بهره برداري موقت برسد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان در جمع خبرنگارن گفت: به دليل اجراي عمليات عمراني مذكور و عدم آزادسازي اراضي دو طرف و عدم امكان تعريض محل دوربرگردان ها و شن ريزي شانه هاي خارجي بزرگراه، محدوديت و رعايت سرعت مجاز و احتياط لازم در اين بزرگراه الزامي است.

وی گفت: بزرگراه آزادشهر- نوده خاندوز با تاكيد كميسيون ايمني راه هاي استان و برقراري تمهيدات ايمني لازم از ايام نوروز سال جاري تاكنون به صورت موقت بهره برداري شده است و تردد در این مسیر انجام می شود.

انتهای پیام/


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند