Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – تنش آبی در 3 هزار هکتار مزارع کشاورزی این شهرستان
فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ - ۰۱:۲۶
شناسه خبر : 12335
چاپ خبر

فرماندار رودسر خبر داد:

تنش آبی در ۳ هزار هکتار مزارع کشاورزی این شهرستان

فرماندار رودسر از تنش آبی در ۳ هزار هکتار از مزارع این شهرستان خبر داد

تنش آبی در ۳ هزار هکتار مزارع کشاورزی این شهرستان

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از رودسر؛امير جانبازي رودسري  امشب در جمع خبرنگاران اظهارکرد: معضل کم ابي در کل کشور دغدغه ي بسياري از مسئولين کشوري است و به فراخور آن نيز استان گيلان و همچنين شهرستان رودسر با اين معضل روبروست.
وی  با بیان اینکه کشاورزان با صرفه جويي و تعامل و همدلي مي توانند بر مشکلات فائق آيند تصریح کرد: کشاورزان با مدیریت می توانند مدت زمان باقيمانده از فعاليت کشاورزي را با با موفقیت به  پايان برسانند.

فرماندار رودسر  با بیان اینکه ميزان بارندگي شهرستان از ابتداي سال۹۴ تا پايان خرداد ماه ،۷۰/۹۰ ميلي متر اعلام شده است گفت:  نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد کاهش داشته است.
جانبازي رودسري اظهار کرد :با توجه به شرايط جوي و تقليل دبي رودخانه پلرود ۲۶ روستاي شهرستان حدود ۳ هزار هکتار داراي تنش آبي هستند که با مديريت در کنترل آن اين مشکلات به بحران تبديل نشده است .
وي اظهار داشت: ۳ روستاي « چيني جان» ، «کلدره»  و « نوده» از کل روستاهاي ما در شهرستان که حدود ۲۰۰ هکتار زمين کشاورزي را دارا مي شوددر شرايط نسبتا بحراني بسر مي برند که برنامه ريزي هايي جهت کنترل توسط دستگاههاي مرتبط در دستور کارقرارگرفته است.
جانبازي رودسري تامين تجهيزات چاه ايستگاههاي پمپاژ اين روستاها را از جمله مواردانجام شده دراين روستاها دانست و گفت:در دو روز گذشته در روستاي نوده يک ايستگاه پمپاژ توسط جهاد کشاورزي شهرستان به بهره برداري رسيده که کمک زيادي به رفع کم آبي در آن روستا کرده است.
فرماندار رودسر تهيه ي پمپ هاي اماني به تعداد ۳۵ دستگاه و تحويل آن به کشاورزان ، تجهيز ايستگاههاي پمپ را از ديگر فعاليت جهادکشاورزي در اين راستا دانست و اعلام کرد: در بخش کشاورزي شهرستان رودسر نيازهايي دارد که دستگاههاي مرتبط با هماهنگي هاي لازم درحال تهيه موتور پمپ هاي۲ و۳ اينچ و لوله ي پلي اتيلن در سايزهاي ۵۰ تا ۹۰ و الکتروپمپ هاي شناور را مي باشد.
جانبازي رودسري از ساير اقدامات دستگاههاي دست اندرکار اين شهرستان را مديريت آب در شاليزار ، نوبت بندي آبياري کرت ها و استفاده از پلاستيک در مرزها به منظور کمک در مصرف بهينه آب در بخش کشاورزي اعلام کرد و گفت اين اقدامات در راستاي صرفه جويي آب تاثيرگذار خواهد بود.
وي اظهار داشت : از آغاز فصل زراعي جلسات کميته منابع آب به طور منظم و هفتگي برگزار مي گردد و بسيج همه جانبه در جهت رفع و مهار کنترل کم آبي صورت گرفته است.
فرماندار رودسر ضمن خسته نباشيد به کشاورزان پرتلاش و خستگي ناپذير از مديران زحمت کش و پرتلاش بخش کشاورزي که با تلاش شبانه روزي خود در جهت رفع مشکلات کم آبي در بخش کشاورزي شهرستان از هيچ کوششي دريغ نمي کنند تشکر کرد و گفت : مشکلات کم آبي همانند ساير شهرستانهاي داراي مزارع، وجود دارد اما خوشبختانه اين مشکلات دربرخي موارد کاملا مرتفع شده و تعداد محدودي نيز در تلاش براي مديريت و کنترل آن هستيم .
جانبازي رودسري در پايان از کشاورزان خواست تا با صرفه جويي و سعه ي صدر مدت زمان باقيمانده فعاليت کشاورزي را سپري نمايند و مديريت شهرستان را با تعامل و همدلي ياري نمايند تا مشکل کم آبي با کمک مردم و مسئولين رفع گردد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. اندر حکایت وضعیت بهداشت و درمان در گیلان
 2. احیای بناهای میراثی، فرصت مغفول مانده گردشگری است
 3. پیشگیری از افسردگی در جامعه
 4. زمینه قانونمند شدن فعالان صنفی و تولیدی در فضای مجازی ضروریست
 5. پیام تسلیت درگذشت ابوی گرامی مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان
 6. بودجه ۹۷ شهرداری رشت قابلیت تحقق داشته باشد
 7. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 8. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 9. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 10. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 11. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 12. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 13. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 14. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 15. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 16. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 17. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 18. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 19. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 20. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است