فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۵
شناسه خبر : 132906
چاپ خبر

نماینده مردم نوشهر در مجلس خواستار شد:

وزیر راه و شهرسازی مشکلات خرید اراضی در حاشیه فرودگاه را با جدیت پیگیری کند

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس، گفت: وزیر راه و شهرسازی موظف است تا مشکلات خرید اراضی در حاشیه فرودگاه نوشهر را با جدیت پیگیری و در غیر اینصورت طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی در دستور کار قرار می گیرد

وزیر راه و شهرسازی مشکلات خرید اراضی در حاشیه فرودگاه را با جدیت پیگیری کند

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از نوشهر،  قاسم احمدی لاشکی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اداری با بیان اینکه اگر چه امروز دغدغه مردم معاش و اقتصاد است، اظهارداشت: با تصویب قانون رفع موانع تولید در مجلس که مورد تایید رهبری قرار گرفت چرخه  چند صد شرکت با این کار به حرکت در می آید.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه ۳۹ هزار نفر در ۹۰۰ تربیون نماز جمعه فعالیت می کنند، تصریح کرد: از سهم ۴۳ نفر میانگین کشوری ۵۵ نفر در برپایی نماز جمعه دخیل هستند.

احمدی لاشکی با بیان اینکه فرودگاه نوشهر یکی از دغدغه های مردم بود که امروز رو به بهبود است اذعان داشت: پرواز مشهد به ۵ پرواز رسید و پرواز اهواز نیز فعال است.

وی با انتقاد از اینکه  عده ای که در حاشیه فرودگاه قرار دارند آسایش در زندگیشان سلب شده و اجازه ساخت یک بنای یک طبقه هم ندارند، افزود: وزیر راه و شهرسازی موظف است تا مشکلات خرید اراضی در حاشیه فرودگاه نوشهر را با جدیت پیگیری  و در غیر اینصورت طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی در دستور کار قرار می گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران  با اشاره به اینکه نیروی انسانی و متخصص برای بیمارستان باید جدی گرفته شود، خاطرنشان کرد: در مورد کجور که درست اداره نمی شود و باید تعیین تکلیف شود و درمانگاه صلاح الدین کلا و کجور باید شبانه روزی شود.

احمدی لاشکی با انتقاد از اینکه بنیاد مسکن استان در مورد مردم منجیر ظلم مضاعف روا داشته و حتی قابل پاسخگویی نیست، گفت: با توجه به زلزله سال ۸۳ هنوز پس از ۱۲ سال هیچ برنامه ریزی و تعیین تکلیفی صورت نگرفت باید مسئولان استان برای ۳۵ خانواری که زندگیشان از بین رفته تدابیر جدی اتخاذ کنند.

وی با اشاره به وضعیت و مشکلات دانشکده گردشگری خاطرنشان کرد: با توجه به صدور مجوز این پروژه و اختصاص اعتبارات زمین برای احداث باید جدی گرفته شود.

همچنین فرماندار نوشهربا بیان اینکه آزادسازی سواحل در شهرستان یک اتفاق بزرگ در مازندران است، گفت: ظرف یک ماه بیش از سه کیلومتر از سواحل شهرستان آزاد و با تکمیل این آزادسازی حدود ۲۴ هزار متر زمین ساحلی آزاد و فرصت سرمایه گذاری برای ایجاد اشتغال در این ساحل برای چند هزار نفر فراهم است.

علی شادمان تأکید کرد: باید بازار مرزی بزرگ و ساحلی مازندران در سواحل آزادشده نوشهر ایجاد تا اشتغال فراوان فراهم شود.

وی با بیان اینکه آزادسازی سواحل در نوشهر کار بسیار سختی بود و این آزادسازی با همت جمعی دستگاه های مختلف شهرستانی در حال انجام و پنج پیمانکار مشغول کار برای آزادسازی هستند، تصریح کرد: باید در بحث تدوین پیوست فرهنگی برای سواحل آزادسازی شده تلاش و در عمل هم پیاده کرد.

فرماندار نوشهر درباره وضعیت فرودگاه شهرستان اذعان داشت: برای دریافت مطالبات مردم خیلی تلاش و مطمئنا فرودگاه نوشهر استحقاق بین المللی شدن را دارد و اقداماتی در این حوزه انجام می شود.

شادمان اظهار کرد: در حوزه امکانات بیمارستانی و درمانی در نوشهر نیاز به تحولات اساسی است و نقصان در هیچ قسمتی قابل پذیرش نیست.

همچنین امام جمعه نوشهر با بیان اینکه از جمله مظاهر دین مسجد، نماز، جمعه و جماعت است افزود: ۳۹  هزار نفر در کشور به عنوان اعضای ستاد نماز جمعه فعالیت دارند.

حجت الاسلام محمود مشایخ  با بیان اینکه در مازندران سه هزار نفر به عنوان اعضای ستاد نماز جمعه فعال هستند، اظهارداشت: در شهرستان نوشهر در حال حاضر حدود ۶۰ نفر عضو ستاد نماز جمعه شهرستان هستند.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه حقوق بگیر دولت نیستند، تصریح کرد: مصلی جمعه نوشهر بدون هرگونه بودجه دولتی و با کمکهای مردمی تا اینجا ساخته شد.

امام جمعه نوشهر با تاکید بر اینکه دستگاههای دولتی و اجرایی باید به منزله بازو و دستی برای نماز جمعه محسوب شوند، افزود: اگر حرفی در مورد اداره و به او ابلاغ می شود در صورت عدم قابلیت اجرا باید به طور صریح و واضح بیان شود.

 


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی