Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – فرهنگ کار در جامعه اصلاح و نهادینه شود/ در جنگ بین مهارت و مدرک گرایی مهارت آموزی شکست خورده است
فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
شناسه خبر : 132993
چاپ خبر

مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای مازندران:

فرهنگ کار در جامعه اصلاح و نهادینه شود/ در جنگ بین مهارت و مدرک گرایی مهارت آموزی شکست خورده است

مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای مازندران با اعلام اینکه در جنگ بین مهارت و مدرک گرایی متاسفانه مدرک گرایی شکست خورده است ، گفت: باید فرهنگ کار در جامعه اصلاح و نهادینه شود تا خانواده هایی که دغدغه کار و اشتغال دارند در سبد اجتماعی فرزندان خود آموزش مهارتی قرار گیرد

فرهنگ کار در جامعه اصلاح و نهادینه شود/ در جنگ بین مهارت و مدرک گرایی مهارت آموزی شکست خورده است

رضا گرزین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کاسپین رسالت سازمان فنی و حرفه ای بیمه نیست بلکه ارائه آموزش های مهارتی است، اظهارداشت: سازمان فنی و حرفه ای در خصوص ارائه آموزش های مهارتی و تعیین صلاحیت متقاضی برای ارگان های مختلف برای فعالیت اقدام می کند.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای مازندران در خصوص بیمه هنرمندان با مهارت های مختلف، تصریح کرد: ارگان های مختلف در خصوص رشته ها و مهارت های مختلف تحت پوشش بیمه قرار می دهند اما سازمان فنی و حرفه ای در خصوص آموزش ها و تعیین صلاحیت ها ورود پیدا می کند.

گرزین بیان کرد: متقاضیان در بحث آموزش مهارت و مدرک مربوطه با مشکل مواجه شوند این سازمان برطرف می کند اما در فرایند بیمه دستگاه مربوطه انجام می دهد.

وی دو رسالت سازمان فنی و حرفه را ارائه آموزش مهارتی برای کارجویان و ارتقاء سطح شاغلین عنوان کرد و افزود: ارتقاء سطح شاغلین یک بحث بسیار مهمی است چرا که نصف دانش بشری هر ۵ سال منسوخ و باطل می شود و دانش جدید جایگزین آن می شود که باید شاغلین مهارت های جدید یاد گیرند.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای مازندران با بیان اینکه شاغلین و افراد جویای کار باید برای ایجاد شغل و کسب درآمد مهارت های فنی و حرفه ای را بگذرانند، افزود: افرادی که مهارت و قابلیت فعالیت داشته باشند امکان بدون کار برای این افراد وجود ندارد می توانند در واحدهای تولیدی، صنعتی، اشتغالزایی و کارافرینی می کند و با ایده جدید ایجاد شغل و کارآفرینی می کند.

گرزین با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه ای برای آموزش دیده های خود برنامه های متعددی ارائه می دهد، افزود: سازمان فنی و حرفه ای تفاهمنامه هایی با بانک های عامل بویژه بانک کارآفرین امید منعقد شده است با ارئه طرح و برنامه می توانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند.

وی بیان کرد: در دولت گذشته بسیاری از این بیکاران ما تبدیل به بدهکار بیکار شدند و تسهیلات به بیراهه رفته بود.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به تفاهمنامه ای که بین این سازمان با بانک های عامل و صندوق کارآفرینی امید منعقد شده است می توانند از تسهیلات ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان با بهره ۴ درصد ارائه  می شود پس از اخذ مدرک و فرایند فنی و حرفه ای در امر خود اشتغالی موفق باشند.

گرزین با بیان اینکه در دنیا هیچ اقتصادی مقاومتی نشده است بغیر کسب و کارهای کوچک و هیچ کسب و کار کوچکی بدون آموزش مهارت های فنی و حرفه ای در کشور شکل گرفته باشد، اینها اصل اقتصاد مقاومتی و یادگیری آموزش های مهارتی است ، افزود: از ابزار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل آموزش های فنی و حرفه ای است چرا که با داشتن مهارت می توانند مشغول بکار شوند.

وی یکی از معضلات اصلی جامعه بیکاری عنوان و اذعان داشت: برای ریشه کن کردن بیکاری باید مسیر مهارت آموزی را به اتوبان تبدیل شود و در جامعه نهادینه شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران با اعلام اینکه در جنگ بین مهارت و مدرک گرایی متاسفانه مهارت آموزی شکست خورده است ، تصریح کرد: باید فرهنگ کار در جامعه اصلاح و نهادینه شود تا خانواده هایی که دغدغه کار و اشتغال دارند در سبد اجتماعی فرزندان خود آموزش مهارتی قرار گیرد.

 


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. اندر حکایت وضعیت بهداشت و درمان در گیلان
 2. احیای بناهای میراثی، فرصت مغفول مانده گردشگری است
 3. پیشگیری از افسردگی در جامعه
 4. زمینه قانونمند شدن فعالان صنفی و تولیدی در فضای مجازی ضروریست
 5. پیام تسلیت درگذشت ابوی گرامی مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان
 6. بودجه ۹۷ شهرداری رشت قابلیت تحقق داشته باشد
 7. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 8. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 9. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 10. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 11. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 12. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 13. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 14. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 15. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 16. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 17. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 18. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 19. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 20. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است