فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۳
شناسه خبر : 133275
چاپ خبر

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور:

در سال جاری خودکفایی گندم با خرید ۱۰ میلیون تن تحقق خواهد یافت

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور به میزان خرید گندم مازندران اشاره و اذعان داشت: از ۱۲ خرداد آغاز خرید تضمینی گندم در استان مازندران تاکنون ۱۰۷ هزار و ۸۵۷ تن گندم توسط کشاورزان به مراکز دایر توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی ارائه گردید

در سال جاری خودکفایی گندم با خرید ۱۰ میلیون تن تحقق خواهد یافت

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از بهشهر، سید محمد جعفری عصر چهارشنبه در نشست  با حضور فرمانداران و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های شرق استان اظهارداشت: خرید گندم از کشاورزان تحت نظام خاصی و با استفاده از سامانه ویژه خرید محصولات کشاورزی بانک عامل و از طریق ۱۴ شرکت غله و خدمات بازرگانی در ۳۱ استان کشور صورت می پذیرد.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با اشاره به میزان خرید گندم در سطح کشور تصریح کرد: تاکنون ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در کشور خریداری و ذخیره سازی شد.

جعفری به میزان خرید گندم مازندران اشاره و اذعان داشت: از ۱۲ خرداد آغاز خرید تضمینی گندم در استان مازندران  تاکنون ۱۰۷ هزار و ۸۵۷ تن گندم توسط کشاورزان به مراکز دایر توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی ارائه گردید.

وی خاطرنشان کرد: شرکت غله بمنظور آسان سازی شرایط تحویل گندم برای کشاورزان در سال زراعی جاری ۳۵ مرکز خرید تضمینی گندم در استان راه اندازی کرد که کشاورزان به ۳۱ مرکز جهت تحویل گندم رجوع کردند.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور افزود: در فرآیند خرید تضمینی گندم ۱۸۰ کارشناس از شرکت غله و سازمان جهاد کشاورزی در مراکز دایر شده خرید تضمینی فرآیند خرید را عملیاتی می کنند.

جعفری با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی با دوبرابر کردن مراکز خرید نسبت به سال قبل گفت: سازمان تعاون روستایی به عنوان مباشر شرکت غله ۱۶ مرکز در مناطق کوهپایه و روستایی دایر نمود.

وی افزود: سازمان تعاون روستایی در سال زراعی جاری ۲۴ هزار و ۹۶۳ تن گندم از کشاورزان خریداری کرد.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور تصریح کرد: با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی در خرید سال جاری بیشتر استفاده از ظرفیت تشکل ها و اتحادیه ها مدنظر قرار گرفت.

جعفری با بیان اینکه بهای گندم کشاورزان از طریق سامانه ویژه خرید تضمینی گندم بانک کشاورزی پرداخت می شود اظهار داشت: تاکنون با توجه به پیگیری های فراوان بیش از ۱۰۱ میلیارد و ۴۹۶ میلیون تومان پول بابت مطالبات گندمکاران مازندران پرداخت شد.

وی با بیان اینکه پرداخت بهای گندم دریافتی از کشاورزان در کشور ۵۶ درصد است عنوان کرد: در استان مازندران پرداخت بهای گندم به ۷۶ درصد رسیده است.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور بیان کرد: این در حالی است که آغاز برداشت و خرید گندم مازندران نسبت به استانهای دیگر یک ماه دیرتر آغاز گردید.

جعفری با بیان اینکه جهش ناگهانی پرداخت مطالبات گندمکاران استان حاصل پیگیری های مجدانه و دلسوزانه شاعری نماینده بهشهر ، گلوگاه و نکا و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی است اظهار داشت: ضمن قدردانی از تلاش های دکتر شاعری امید داریم مابقی مطالبات گندمکاران استان با پیگیری های مجدد ایشان در چند روز آتی پرداخت گردد.

وی  با بیان اینکه در فاصله ۱۵ تا ۲۰ خرداد ماه ۶۲ میلیمتر بارندگی های مستمر موجب عارضه جوانه زدن بخشی از گندم های استان در مزارع شده است، افزود: در یک تصمیم گیری بموقع ۴ مرکز را برای جمع آوری گندم های جوانه زده در سطح استان دایر نمودیم که ۳ هزار و ۲۵۱ تن گندم جوانه زده تحویل مراکز مذکور گردید.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با پیگیری های فراوان صورت گرفته و به خصوص توسط دکتر شاعری به امید خدا هفته آتی ثبت نهایی گندم های جوانه زده در سامانه صورت خواهد گرفت و با احتساب مبلغ تعیین شده وجه آن به حساب گندمکاران پرداخت خواهد شد.

جعفری تصریح کرد: دو مرکز تعاونی فلاحت اسرم و اتحادیه تعاونی روستایی نکا همچنان فعال بوده و تا آخرین کیلو گندم جوانه زده را از کشاورزان تحویل خواهند گرفت.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی