فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۱
شناسه خبر : 133281
چاپ خبر

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران:

گسترش فرهنگ بومی و حمایت از هنرمندان ضرورت دارد

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با بیان این که هنرهای بومی و محلی در توسعه شهرها تاثیر گذار هستند، یکی از مولفه های شهرهای خلاق آن جائی که هنر به عرصه های مختلف تجلی حضور پیدا می کند و هنرمند موجب شادابی شهروندان می شود.

گسترش فرهنگ بومی و حمایت از هنرمندان ضرورت دارد

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از آمل، علیرضا یونسی شامگاه چهارشنبه در مراسم اختتامیه دومین جشنواره فرهنگی هنری تی تی در سالن اریکه آریایی شهرستان ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره اظهارداشت: اعتماد به هنرمندان در همه حوزه های فاخر تکریم به خدا ، دانائی و فضیلت است و هر جامعه ای برای این که به دانایی و فضیلت برسد هنرمندان را تکریم کند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اشاره به اینکه یکی از جلوه های بی بدیل زیبائی هنر است ، تصریح کرد: زبان هنر در قالب های گوناگون تجلی پیدا می کند و هنر به سرچشمه حقیقت وصل باشد هنری تاثیر گذار است.

یونسی با تاکید بر اینکه هنر پاک یک هنر نورانی می شود ،عاذعان داشت: اینگونه هنرها از جایگاه ازلی تجلی پیدا می کند.

وی بیان کرد: برگزاری جشنواره هایی همچون تی تی نشاط و شادی را برای جامعه به ارمغان می آورد و از درون خودش هنرمند و هنردوست و هنر آفرین را خلق می کند.

 معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با بیان این که هنرهای بومی و محلی در توسعه شهرها تاثیر گذار هستند، یکی از مولفه های شهرهای خلاق آن جائی که هنر به عرصه های مختلف تجلی حضور پیدا می کند و هنرمند موجب شادابی شهروندان می شود.

یونسی با تاکید بر اینکه جشنواره تی تی در شهر هنرمندان آمل می تواند گسترش پیدا کند افزود: در سالهای آتی امیدواریم این جشنواره در رشته های گوناگون باشد و هرچه فرزندان با روح هنر فاخر آشنا شوند انسان های سالم تری پرورش پیدا می کنند.

 وی با بیان این که سیاست استانداری با سیاست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران هماهنگ می باشد بیان داشت: در جهت گسترش حوزه های فرهنگ ملی در همه ابعاد همانند جشنواره تی تی از حمایت های صددرصد برخوردار خواهند بود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران با تاکید بر این که بعد از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید شاهد گسترش نشاط و شادابی در جامعه هستیم ، خاطرنشان کرد: به همه فرمانداران و شهرداران شهرهای مازندران برای گسترش فرهنگ بومی در قالب کتابچه ای طرح تهیه گردیده که در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و تاکید شد برای تعمیم و گسترش یک فرهنگ تلاش داشته باشند.

همچنین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان این که آمل هنرمندان خوشنام و صاحب نامی ر در کشور دارد که زبانزد خاص و عام هستند گفت: شهر آمل در عرصه فرهنگ و هنر از بالندگی خاصی برخوردار می باشد.

 احد جاودانی با قدردانی از حمایت های شورای شهر و شهرداران مازندران در جهت حمایت از برگزاری چنین جشنواره های اظهارداشت: در دو شهر ساری و آمل شورای اسلامی شهر و شهرداران در اجرای برنامه های فرهنگی پیشگام ترا از دیگران حرکت می کنند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی همچنین با قدردانی از دست اندرکاران این جشنواره و حضور باشکوه مردم در جشنواره اذعان داشت: مردم در برنامه های هنری حضور فعال دارند که این برای هنرمندان دلگرم کننده است.

در پایان به نفرات برتر در ۵ رشته هنری لوح و هدایای نقدی اهدا شد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند