Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – ساماندهی بازار برنج کشور نیازمند حمایت های ویژه است
فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۱
شناسه خبر : 133535
چاپ خبر

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران:

ساماندهی بازار برنج کشور نیازمند حمایت های ویژه است

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گفت: با توجه به دغدغه برنج مرکز ما با شفاف سازی می تواند در زمینه خوداتکایی برنج کشور گام های خوبی بردارد

ساماندهی بازار برنج کشور نیازمند حمایت های ویژه است

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از آمل، سید اسماعیل یزدان پناه بازدید از مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران اظهارداشت: علیرغم قول های که از سوی دولت در جهت حمایت از این مرکز داده شد نتوانستیم یک ریال کمک مالی را دریافت  و ایجاد زیر ساختار توسط سهامداران هزینه شده است.

 مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با بیان اینکه امروز کشاورزان بخاطر نبود ثبات قیمت در برنج دغدغه دارند، تصریح کرد: کشاورز بخاطر تامین مایحتاج زندگی مجبور است که در فصل برداشت برنج، برنج را با قیمت ناچیزی بفروش برساند ولی بعد از دو ماه از برداشت برنج شاهد تقاضای کم و عرضه زیاد هستیم که در قیمت برنج تاثیرگذار خواهد بود.

یزدان پناه با اشاره به اینکه این مرکز یک بخش خصوصی است تا نیاز کشور به برندسازی و ایجاد بازار سالم را محقق کند، اذعان داشت: تلاش می کنیم تا با همکاری جهاد کشاورزی و موسسه تحقیقات برنج ساماندهی بازار برنج کشور را صورت تا کمک کار تولید و کشاورزان باشیم.

وی با بیان اینکه افرادی که در بخش تجارت کار می کنند باید با برند سازی نسبت به تنظیم بازار کمک کنند چرا که بازرگانی و تجارت حلقه گمشده تولید برنج کشور است، افزود: تقاضا داریم همچنان که مراحل تولید برنج مورد توجه قرار می گیرد تسهیلات لازم به برند سازی و تجارت برنج داده شود تا بتوانیم برنج را در بورس کالا با شفاف سازی قیمت عرضه کنیم.

مدیر عامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج کشور خاطرنشان کرد:  با توجه به دغدغه برنج مرکز ما با شفاف سازی می تواند در زمینه خوداتکایی برنج کشور گام های خوبی بردارد.

 یزدان پناه افزود: تمام تلاش ما این است تا با ساماندهی وضعیت بازار حداکثر منافع برای کشاورزان و فعالان عرصه فراهم شده و مردم هم بتوانند از برکات آن بهره مند شوند.

*حل مشکلات بازار برنج کشور ضرورت دارد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ایجاد مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران موجب خوشحالی است که افراد ذی نفع چنین بازاری را شکل می دهند

اسکندر زندی با بیان اینکه برنج هم مثل گندم باید قبل از برداشت تکلیف آن مشخص شود تا کشاورز امیدی به کار داشته باشد، یکی از مشکلات را مسئله بازار است که بازار برنج مشکلات خاص خود را دارد.

وی تصریح کرد:  متمرکز نمودن بر روی مدیریت صادرات و واردات، کمتر شدن فاصله کشاورز و بازار و برند سازی برنج اقدام خیلی خوبی است که به درآمد و سفره کشاورز کمک می کند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی