Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – فعالیت 330 شرکت دانش بنیان کشاورزی/ نهضت معرفی رقم برنج در کشور ایجاد شد
فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۱
شناسه خبر : 133582
چاپ خبر

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

فعالیت ۳۳۰ شرکت دانش بنیان کشاورزی/ نهضت معرفی رقم برنج در کشور ایجاد شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: نهضت معرفی رقم برنج در کشور ایجاد شده است و تکنولوژی دارد معرفی می شود که کاهش مصرف آب را داشته باشیم

فعالیت ۳۳۰ شرکت دانش بنیان کشاورزی/ نهضت معرفی رقم برنج در کشور ایجاد شد

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از آمل، اسکندر زند، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی امروز در جمع مدیران و محققان معاونت موسسه تحقیقات برنج کشور در آمل اظهارداشت: یک پایگاه در گاودشت داریم که پایگاه تحقیقاتی برای گاوهای دومنظوره است و پایگاه دیگر این منطقه در حوزه بذر مادری فعالیت دارد.

وی با بیان این که ۲۵ نوع سم کم مصرف رادر کشور تولید کردیم، گفت: ۱۳۲ توصیه تحقیقاتی ارائه شده و ۴ هزار تن هسته اولیه بذر تولید شده است.

زند با اشاره به این که ۳ هزار برند کود را آوردیم و اصالت آن ثبت شد، اظهارداشت: امسال نیز برنامه پایش سم را داریم که ۶۰ درصد بودجه سازمان تحقیقات را دولت می دهد و مابقی براساس خودکفایی است که می خواهیم ضریب آن را افزایش دهیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: نهضت معرفی رقم برنج در کشور ایجاد شده است و تکنولوژی دارد معرفی می شود که کاهش مصرف آب را داشته باشیم.

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ادامه داد: انبارها پر است اما ویترین خالی می باشد که ضرورت دارد در معرفی ارقام تلاش شود و محققان باید دستاوردهای خود را ترویج دهند.

وی افزود: موفقیت های سرشاری در عرصه های کشاورزی داشتیم که به درستی از ظرفیت های مغفول در این حوزه استفاده کردیم و گام های خوبی برداشته شد.

زند از فعالیت ۳۳۰ شرکت دانش بنیان کشاورزی خبرداد و تصریح کرد: هدف گزاری ایجاد هزار شرکت دانش بنیان را داریم و تلاش می کنیم تا آن را محقق کنیم.

رحمان عرفانی، معاون موسسه تحقیقات برنج کشور در مازندران با بیان این که ۷۰ پرسنل، ۲۰ عضو هیئت علمی و ۵ بخش تحقیقاتی داریم و دو ایستگاه چپرسر و گاودشت را تحت پوشش قرار دادیم، گفت: در مقوله تامین بذر می توانیم ضریب خوداتکایی را جلو بیاندازیم و فعالیت های خوبی در عرصه ساماندهی و زیرساخت های موسسه تحقیقات برنج کشور در مازندران انجام شده است.

وی افزود: احداث استخر تامین آب برای مزارع تولید بذر در گاودشت صورت گرفته است و حفر دو چاه عمیق و تعمیر اساسی سه حلقه چاه انجام شد.
عرفانی خاطرنشان کرد: لاین جدید با عملکرد و کیفیت پخت مطلوب و طول دوره رشد نزدیک به ارقام به ثمر می رسد و در کنار آن برگزاری جشنواره ملی برنج و فعالیت های دیگر مشارکتی صورت گرفته است.

معاون موسسه تحقیقات برنج کشور در مازندران با بیان این که انعقاد تفاهم نامه همکاری با شرکت های خصوصی صورت گرفته است، گفت: طرح متعدد به دستگاههای مختلف ارائه شده است و خواستار حمایت های ویژه از سوی مسئولان هستیم.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. اندر حکایت وضعیت بهداشت و درمان در گیلان
 2. احیای بناهای میراثی، فرصت مغفول مانده گردشگری است
 3. پیشگیری از افسردگی در جامعه
 4. زمینه قانونمند شدن فعالان صنفی و تولیدی در فضای مجازی ضروریست
 5. پیام تسلیت درگذشت ابوی گرامی مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان
 6. بودجه ۹۷ شهرداری رشت قابلیت تحقق داشته باشد
 7. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 8. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 9. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 10. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 11. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 12. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 13. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 14. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 15. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 16. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 17. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 18. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 19. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 20. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است