Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – هرگز دنبال شغل دولتی نرفتم/ با شکری همسو نیستم اما سلامت وی را تایید می کنم/ علی مطهری گفت هوای جعفرزاده را داشته باشید
فهرست
leader 1
زمان انتشار : یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۳
شناسه خبر : 134266
چاپ خبر

دبیر حزب مردم سالاری گیلان در گفتگو تفصیلی با کاسپین:

هرگز دنبال شغل دولتی نرفتم/ با شکری همسو نیستم اما سلامت وی را تایید می کنم/ علی مطهری گفت هوای جعفرزاده را داشته باشید

کمال لشکری می گوید آدمی نیست که بر کشتی که سوار شده میخی بکوبد که مردم، کشتی و ناخدای کشتی را با هم غرق کند؛ تغییر را هم دوست دارد اما فقط در چارچوب قانون اساسی!

هرگز دنبال شغل دولتی نرفتم/ با شکری همسو نیستم اما سلامت وی را تایید می کنم/ علی مطهری گفت هوای جعفرزاده را داشته باشید

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین کمال لشکری دبیر حزب مردم سالاری گیلان از فعالان سیاسی پر تلاش گیلانی است؛ صداقت و صراحت لهجه را می توان از ویژگی های برجسته این فعال سیاسی برشمرد.

می گوید آدمی نیست که بر کشتی که سوار شده میخی بکوبد که خودش، مردم، کشتی و ناخدای کشتی را با هم غرق کند؛ تغییر را هم دوست دارد اما فقط در چارچوب قانون اساسی!

ارتباط با اصحاب رسانه از طیف های مختلف یا به قول برخی رسانه های غیر همسو نیز یکی دیگر از ویژگی های بارز و مهم دبیر حزب مردم سالاری گیلان است.

کمال لشکری با حضور در دفتر خبرگزاری بین المللی کاسپین در فضایی صمیمی پیرامون مسائل مختلف استانی و کشوری سخن گفت. قسمت اول این مصاحبه را در ادامه می خوانید:

کاسپین: فعالیت های احزاب سیاسی را در ایران چگونه می بینید

لشکری: در ایران احزاب در چهارچوب قانون اساسی می توانند اظهار نظر کنند و مقام معظم رهبری هم بارها  تأکید کردند که ما با فعاایت احزاب مطلقا مخالفتی نداریم و فعالیت احزاب هیچ خللی در روند اجرایی کشور ایجاد نمی کند؛ در قانون اساسی هم  به صراحت آمده که  فعالیت احزاب، گروه ها، تشکل های سیاسی شناسنامه دار ،آزادانه  و با رعایت خطوط قرمز منعی ندارد و ما خطوط قرمز را هم رعایت می کنیم به همین دلیل من هرگز چیزی را پشت پرده ندارم.

لشکری دبیر حزب مردم سالاری گیلان

*زندگی من وقف فعالیت های سیاسی شده است

 بنده نه جیره خوار نظام بودم و نه مدیر اداره ای هستم، شغلم آزاد است وهرگز دنبال شغل دولتی نرفتم هر چند در اوج جوانی  در دوم خرداد دوستان زیادی تاکید داشتند که هرجا دوست داشتی میتوانی کار کنی ولی نپذیرفتم.

کاسپین: از جزئیات تشکیل حزب مردم سالاری بگویید

لشکری: حزب مردم سالاری شورایی به اسم شورای اجرایی استانی دارید که سقفش تا ۱۵نفراست که به هیات رئیسه حزب معروف است؛ در هرشهرستانی دبیران شهرستانی داریم، بعضی از دبیران ما علاوه بر دبیر شهرستان بودن عضو  شورای اجرایی استان نیز هستند.

علاوه بر این ها یک هیات ریسه ای هم تشکیل دادیم که من رییس  این هیات هستم و در تهران من را انتخاب و این سمت را بر عهده من گذاشته اند و بقیه اعضا بصورت انتخابی بودند؛ یعنی من خودم می توانستم هیات رئییسه را انتخاب کنم که ما روش انتخابات را در پیش گرفتیم و علنا رای گیری انجام دادیم که یک نفر بعنوان نائب رییس یک نفر بعنوان منشی و یک نفر بعنوان خزانه دار و بازرس انتخاب شدند.

کاسپین: با توجه به آشنایی شما از حوزه انتخابیه تالش دلیل رأی نیاوردن منصور یوسفی کاندیدای اصلاح طلبان در این شهرستان چه بود؟

لشکری: منصور یوسفی از دوستان خوب من است و در دوره قبل هم همراهی اش می کردم بخاطر شخصیت کاریزما و میزان تحصیلاتی که داشت و تعاملات خوبش نظرم این بود که می تواند در مجلس بدرخشد.

یوسفی در ۲۰ نقطه شهر ۲۰ سخنرانی داشت و در هر جا مطالب نویی به زبان می آورد که شنونده خسته نمی شد در دوره قبل به وی تذکر دادم که چه مسیری را برود که شکست نخورد، حتی گفتم در ماسال تا چه اندازه رای می آورد و همان مقدار هم شد.

*اظهارنظرهای نامناسب برخی از دوستان باعث شکست یوسفی شد

اما در انتخابات مجلس دهم اظهارنظرهای نامناسب برخی از دوستان باعث شکست یوسفی شد و از طرفی برخی از پیش سخنرانی ها نیز بی تاثیر نبود چون باعث یک سری موضع گیری ها از جانب خانواده شهدا و گروهای ارزشی شد.

یوسفی نه پولی برای خرید رأی داشت نه عقیده اش بر این است زیرا ما دموکراسی را برای خرید آراء نمی فروشیم؛ اما شکری نیز رأی مردم را نخرید بلکه فضای برخی اظهارات اطرافیان یوسفی فضا را برای انتخاب شکری هموار کرد.

هرگز دنبال شغل دولتی نرفتم/ با شکری همسو نیستم اما سلامت وی را تایید می کنم/ علی مطهری گفت هوای جعفرزاده را داشته باشید

*با شکری هم فکر و همسو نیستم اما سلامت وی را تایید می کنم

محمود شکری در دوره قبل بعد از کسب رأی مردم همایشی در ماسال برگزار کرد و نگفت مدیرانی که نمی توانند با من کار کنند بگذارند و بروند بلکه گفت: هرکس  می خواهد کار کند بماند باید برای مردم کار کند! وی در هیچ نشست و میتینگی چای کسی را نخورد؛ نان کسی را نبرید به نظر من مردم به ایمان و صداقت شکری رای دادند؛ درست است که با شکری هم فکر و همسو نیستم اما من سلامت شکری را تایید میکنم.

یوسفی هم نشان داد مرد عمل و پای بند است و در تمام جلسات ما حضور دارد اما اگر در دوره بعد کاندیدا شود ـ هرچند گفته است دیگر تمایلی به این کار ندارد ـ ولی اگر مشاورین خوبی داشته باشد قطعا برنده میدان خواهد بود.

کاسپین: جعفرزاده با حمایت اصلاح طلبان وارد مجلس شد ولی برخلاف اصلاح طلبان به عارف رای نداد و سمت لاریجانی رفت با این اوصاف شما مجددا از جعفرزاده در قضیه بقایی حمایت کردید!

لشکری: جعفرزاده به معنای کامل یک اصلاح طلب نیست  یک اصول گرای اصلاح طلب است؛ یک اصولگرایی که به تغییر و اصلاحات علاقمند است و معتقد است از جمله ویژگی های مثبتی که جعفرزاده دارد و باعث شده مردم به وی علاقه مند باشند این است که از  افراد فقیر و نیازمند حمایت می کند و برای امور  شهروندان هرچه از توانش بر بیاید انجام می دهد.

*علی مطهری گفت هوای جعفرزاده را داشته باشید

در جلسه اصلاح طلبان زمانی که برای قرار گرفتن در لیست به جعفرزاده گفتند که باید میثاق نامه را امضا کنی قبول نکرد اما علی مطهری در تماسی تلفنی  حمایت خود را از جعفرزاده اعلام کرد و گفت سلام من را به گیلانیان برسانید و بگویید هوای جعفرزاده  را داشته باشند؛ اما در ارتباط با قضیه بقایی میتوان گفت که فسادهای اقتصادی ریشه در دولت احمدی نژاد دارد که در زمان دولت روحانی اشکار شد.

بقایی خود از کسانی است که بخاطر فساد مالی محکوم شده است بقایی در مقابل جعفرزاده چه میتواند بگوید؟ اینکه من دزدی نداشتم؟پس پرونده ای که در دادگاه دارد چیست.

به نظر من اگر جعفرزاده از این موضوع دفاع نکند به آرمان های مقدس و قول خود به مردم پشت کرده است و  من از جعفرزاده در این راستا طی بیانیه ای حمایت کردم. البته بعضی از اصلاح طلب ها هیچ حرکتی برای پیروزی روحانی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ندارند اما تمام همّ و غمّ جعفرزاده حمایت و پیروزی روحانی است.

کاسپین: و نظرتان در مورد احمدی نژاد؟!

لشکری: خانه نشینی ها، بی احترامی ها و بگم بگم های احمدی نژاد بانی تمام  بداخلاقی ها سال ۸۸ و زندانی های سیاسی که در حصر هستند شد؛ ریشه که هنوز دود آن به چشم ما و نظام می رود و ضربه ای به جریان اصلاح طلبان زد که هنوز ما چوبش را می خوریم و ما را ۸سال تحت فشار قرار داد.

هرگز دنبال شغل دولتی نرفتم/ با شکری همسو نیستم اما سلامت وی را تایید می کنم/ علی مطهری گفت هوای جعفرزاده را داشته باشید

*به نظر من تعاملی که روحانی با احزاب دارد  دولت خاتمی و هاشمی هم نداشت

احمدی نژاد رسما جلوی فعالیت حزبی را نگرفت اما  مثلا کسی که مسئول حزب در استانداری بود بد برخورد می کرد و برای برگزاری همایش سخت گیری می کردند ۸سال مارا تحت فشار  قرار دادند اما  با امدن دولت روحانی انقلابی بوجود امد و  به همه احزاب و تشکل ها بها دادند به نظر من تعاملی که روحانی با احزاب دارد  دولت خاتمی و هاشمی هم نداشت.

*سهم حزب مردم سالاری داده نشد

روحانی بارها گفته من حزبی نبودم درصورتی که همین مردم باعث پیروزی روحانی شدند حزب مردم سالاری بعنوان اولین حزب بعد از رد صلاحیت کواکبیان برای ریاست جمهوری از روحانی اعلام حمایت کرد ولی سهم خواهی نکردیم که دنبال پست خاصی هستیم و کواکبیان موضع گیری هایش در جهت دولت است به هرحال انتظار داریم سهم حزب مردم سالاری داده شود تا دوستان با انگیزه و انرژی بیشتر ادامه دهند بخصوص که در نزدیکی انتخابات هستیم و ما را نیاز دارند و ما هم به آن ها نیاز داریم.

ادامه دارد…

 

 


انتهای خبر/

اخبار مرتبط

2 دیدگاه

 1. ن مرداد ۱۰, ۱۳۹۵ در ۱:۱۳ ب.ظ - Reply

  ماسالی عزیزی که در استان میدرخشد تشکر میکنیم ولی خواهش میکنیم زیاد پای احمدی نژاد نپیچ که برات گران تمام میشود

 2. تالشی مرداد ۱۰, ۱۳۹۵ در ۴:۲۱ ب.ظ - Reply

  یوسفی پولی خرج نکرد؟در عجبم از این اظهار نظر آقای لشکری.آقای لشکری به این راحتی میگوئید پول خرج نکرد؟من را نسبت به شم سیاسی خود مردد کردید.

 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی