فهرست
leader 1
زمان انتشار : یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲
شناسه خبر : 134349
چاپ خبر

قتل جوان ایرانی به دست یاکوزاهای ژاپن/ دستگیری آخرین متهم در تهران

چهار عضو باند یاکوزای مواد مخدر ژاپن که به خاطر فروش مواد پسر ایرانی را به قتل رسانده بودند،در ژاپن، ایتالیا و ایران دستگیر شدند.

 به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین، فردی با مراجعه به دادسرای جنایی تهران و طرح شکایتی در خصوص قتل برادرش عنوان کرد که برادرش بنام میلاد در کشور ژاپن به قتل رسیده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمـد” و به دستور سعید احمد بیگی بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده برای  رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: برادرم میلاد”۲۸ ساله  مدت شش سال است که به کشور ژاپن رفته و اقامت آن کشور را اخذ و هر از چندگاهی با ما تماس می گرفت تا اینکه در ساعت ۲۳ دو روز قبل، یکی از دوستان برادرم با من تماس گرفت و عنوان داشت: برادرت در یک درگیری به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرده است  که گزارش کامل صحنه قتل برادرم در اخبار و تلویزیون آن کشور ( ژاپن ) نیز پخش شده است.

قتل جوان ایرانی به دست یاکوزاهای ژاپن/ دستگیری آخرین متهم در تهران
با آغاز رسیدگی به پرونده ، هماهنگی های لازم از طریق پلیس بین الملل و وزارت امور خارجه  انجام و جسد مقتول به ایران منتقل و به خانواده اش تحویل داده شد.  همزمان با انتقال جسد مقتول به تهران و برابر اعلام پلیس ژاپن به وزارت امور خارجه و پلیس بین الملل مشخص شد که مقتول در درگیری با اراذل و اوباش موسوم به “یاکوزا” و بر اثر جراحات شدید ناشی از ضربات متعدد شمشیر به قتل رسیده است.
در ادامه تحقیقات مشخص شد که مقتول به همراه تعدادی از اتباع سایر کشورها و همچنین دو تن از اتباع ایرانی در زمینه خرید و فروش موادمخدر فعالیت داشته و در این خصوص با گروه دیگری از فروشندگان موادمخدر دچار اختلاف و درگیری بوده است. در ادامه پیگیری پرونده از سوی پلیس بین الملل در کشور ژاپن، چهار عامل جنایت بنام های رسول ۳۱ ساله ) ،حسین۳۰ ساله ، “مجید۳۲ ساله و وحید۳۱  ساله  شناسایی و تحت تعقیب قضایی پلیسی قرار گرفتند که نهایتا دو تن از متهمان بنام های وحید و مجید توسط پلیس کشور ژاپن دستگیر شدند. در ادامه اقدامات پلیسی برای  دستگیری دو متهم دیگر پرونده، از سوی پلیس ژاپن به پلیس بین الملل اعلام شد که دو متهم دیگر پرونده به نام های “رسول” و “حسین” تنها پس از گذشت چند ساعت از ارتکاب جنایت، از کشور ژاپن خارج شده و رسول به ایران و حسین به کشور ایتالیا متواری شده اند.

با توجه به متواری شدن حسین  به کشور ایتالیا، هماهنگی های لازم از طریق پلیس بین الملل انجام و سومین متهم پرونده در کشور ایتالیا دستگیر می شود. آخرین متهم پرونده به نام “رسول” نیز که پس از ورود غیرقانونی به ایران ، زندگی مخفیانه ای را آغاز کرده بود ، در آخرین مخفیگاهش در شهرستان تنکابن شناسایی، روز پنجشنبه هفتم مرداد دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

رسول پس از انتقال به اداره دهم ویژه قتل صراحتا به مشارکت در قتل مقتول اعتراف و عنوان داشت: من به مدت ۱۱ سال است که در کشور ژاپن در زمینه خرید و فروش موادمخدر فعالیت دارم تا اینکه من و شرکایم برای گسترش فعالیت خود اقدام به خرید یک خط تلفن گوشی تلفن همراه از مقتول به مبلغ ۴ میلیارد تومان کردیم که خریداران موادمخدر برای خرید مواد با آن تماس می گرفتند. پس از گذشت مدت کوتاهی متوجه ی کم شدن تعداد تماس های گوشی ( تعداد خریداران موادمخدر ) شدیم ! که با پیگیری موضوع مشخص شد مقتول با تعدادی از خریداران تماس گرفته و شماره جدیدش را به آنها داده و این خریداران دیگر برای خرید مواد با شماره خریداری شده توسط من و شرکایم تماس نمی گرفتند. در چندین نوبت به مقتول اخطار کردیم که از این کار دست بردارد یا پول خط را بازپس بدهد اما او زیر بار نمی رفت.

قتل جوان ایرانی به دست یاکوزاهای ژاپن/ دستگیری آخرین متهم در تهران
رسول در خصوص روز جنایت نیز به کارآگاهان گفت: به بهانه خرید مواد – از طریق تعدادی از خریداران مواد – با مقتول قرار ملاقات گذاشتیم. زمانیکه مقتول بر سر قرار حاضر شد و با ما روبرو شد ، به سرعت اقدام به فرار کرد و ما نیز با دو دستگاه خودرو سواری به تعقیب او پرداختیم. با ایجاد تصادف عمدی، ماشین میلاد را از جاده اصلی خارج کردیم و میلاد مجبور به توقف در حاشیه خاکی جاده شد. قبل از آنکه میلاد موفق به پیاده شدن از ماشین شود، من و شرکایم ( سه متهم دیگر پرونده ) به سمت ماشین حمله ور شدیم که میلاد به سمت ما شمشیر و اسلحه کمری کشید. با شمشیر ضربه ای به دست میلاد زدیم که باعث شد تا اسلحه از دستش جدا شود ؛ نهایتا طی یک درگیری ، هر کدام از ما چهار نفر با ضربات متعدد شمشیر و چوب به سمت میلاد حمله ور شده و پس از ارتکاب جنایت هر چهار نفر از محل متواری شدیم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ  با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر سه متهم پرونده در اختیار پلیس ژاپن قرار دارند که با توجه به تابعیت ایرانی متهمان ، اقدامات قانونی برای  تحویل گرفتن این سه متهم در حال پیگیری است و چهارمین متهم پرونده نیز با قرار بازداشت قانونی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی