Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – گزارش کامل جشن سینمای ایران +تصاویر
فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
شناسه خبر : 150863
چاپ خبر

گزارش کامل جشن سینمای ایران +تصاویر

مراسم هجدهمین جشن خانه سینما با حضور مهمانان و سینماگران در موزه باغ ملی با نواختن سرود ملی و تلاوت قرآن و ۴۵ دقیقه تاخیر ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه و با اجرای گروه پالت به یاد شهدا آغاز شد

گزارش کامل جشن سینمای ایران +تصاویر

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین؛ به رسم هر سال و همزمان با روز ملی سینما جشن خانه سینما به عنوان بزرگترین جشن سینمایی کشور با حضور گسترده مخاطبان برگزار می شود.

مراسم هجدهمین جشن خانه سینما با حضور مهمانان و سینماگران در موزه باغ ملی با نواختن سرود ملی و تلاوت قرآن و ۴۵ دقیقه تاخیر ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه و با اجرای گروه پالت به یاد شهدا آغاز شد.

444444444444444444

با وجود اینکه ساعت شروع برگزاری مراسم راس ساعت ۲۰ اعلام شده بود اما مراسم با تاخیر ۴۵ دقیقه ای آغاز شد.

به دلیل محدودیت جا در محوطه برگزاری جشن خانه سینما مردم به محوطه جایگاه خبرنگاران حجوم آورده اند.

“احسان کرمی” به عنوان مجری این جشن به روی سن آمد سپس در ابتدای این مراسم “کمال تبریزی” دبیر هجدهمین جشن خانه سینما بابت ناهماهنگی و شلوغی مراسم عذرخواهی کرد . وی روز ملی سینما را به سینماگران تبریک گفت و در ادامه شروع به خوانش متن ادبی کرد.

 مریلا زارعی

وی ادامه داد: امسال در برگزاری جشن ملی سینما گامی بزرگ و متفاوت برداشته شد. حرکت اولیه در گرفتن آرای بیشتر از متخصصان و حضور ۴۵۱ داور نشان از این امر است که من از همه تشکر می‌کنم.

دبیر هجدهمین جشن ملی سینما افزود: امسال در شورای جشن تصمیم گرفته شد که نامزدهای بهترین فیلم با آرای تهیه‌کنندگان انتخاب شود و آرای آنها بسیار به آرای کارگردان‌ها نزدیک بود. افزایش آرا نشان داد که میزان نزدیکی به عدالت بیشتر شده و گاهی آنقدر آرا به هم نزدیک بود که ما نیاز به ویدئو چک داشتیم. همه نامزدها در همه رشته‌ها برگزیده هستند.

وی متذکر شد: امسال سعی کردیم تا آخرین لحظه رای‌ها را کسی نفهمد و حتی برخی آرا در مراسم شمرده می‌شود.امسال از سازندگان شاهزادگان روم تقدیر می کنم.

شروع اعلام جوایز

رضا عطاران و هانیه توسلی برای اهدا جوایز بخش بهترین عکس بر روی صحنه آمدند و تندیس بهترین عکس به محمد بدرلو بابت فیلم “اعترافات خطرناک ذهن من” اهدا شد.

علیرضا خمسه برای جایزه جلوه های ویژه میدانی به روی صحنه آمد. تندیس شایستگی و دپیلم افتخار جلوه‌های ویژه میدانی توسط علیرضا خمسه به ایمان کرمیان بابت فیلم ” ایستاده در غبار” اهدا شد.

علیرضاخمسه

ویشکا آسایش و مجید مظفری برای جایزه بهترین چهره پردازی روی سن آمدند.تندیس بهترین چهره پردازی توسط مجید مظفری و ویشکا آسایش به شهرام خلج برای فیلم “ایستاده در غبار” اهدا شد.

 ویشکا آسایش

تندیس بهترین طراحی لباس توسط مینا ساداتی و بابک حمیدیان به غزاله معتمد برای فیلم ابد و یک روز اهدا شد.

در حاشیه این مراسم بابک حمیدیان روی سن گفت: من دو سال است ناديده گرفته می شوم چرا بايد هيجان زده باشم؟

غزاله معتمد بعد از دریافت تندیس شایستگی طراحی لباس از “ملک جهان خزاعی” تشکر کرد و گفت که قدردان شما خواهیم بود.

آتیلا پسیانی برای جایزه بهترین صداگذاری روی سن آمد.جایزه و تندیس بهترین صداگذاری به آرش قاسمی برای فیلم سینمایی “خشم و‌هیاهو” و تندیس بهترین صدا برداری به امین میرشکاری برای فیلم “ابد و یک روز” اهدا شد.

در ادامه مراسم گروه «پالت» با ابراز تاسف از اینکه روز موسیقی وجود ندارد به اجرای قطعاتی پرداخت.

خانواده شهید شیرودی و لشکری در جمع میهمانان جشن خانه سینما نیز حاضر شدند.

افسانه بایگان و علی دهکردی برای اهدای جایزه بهترین طراحی صحنه به روی سن آمدند.

دهکردی گفت: جای دو عالیجناب در این مراسم خالی است. “عباس کیارستمی” و‌ “داوود رشیدی”.

تندیس بهترین طراحی صحنه به “امیر حسین قدسی” برای فیلم “اژدها وارد می شود” رسید.

هومن سیدی برای اهدای جایزه برنده جلوه های ویژه بصری روی سن آمد. جایزه بهترین جلوه های ویژه بصری تعلق گرفت به هادی اسلامی برای فیلم سینمایی “بادیگارد” ساخته ابراهیم حاتمی کیا.

در ادامه مراسم تصاویری برای درگذشتگان سینمای ایران در سال گذشته پخش شد.

برگزاری مراسم در فضای باز موجب شده است که برخی میهمانان در دو محوطه کناری هجدهمین جشن خانه سینما شروع به استعمال دخانیات کنند.

مسعود رایگان و رویا تیموریان در ادامه مراسم برای اهدای جایزه بهترین موسیقی متن به روی سن آمدند.

رایگان گفت: از شما خواهش می کنم برای نیما طباطبایی کارگردانی که بر روی تخت بیمارستان با مرگ دست و پنجه نرم می کند دعا کنید.

تندیس بهترین موسیقی متن توسط رویا تیموریان و مسعود رایگان به “کارن همایونفر” برای فیلم بادیگارد اهدا شد.

کارن همایون فر بعد از گرفتن جایزه گفت: جای صاحب فیلم ابراهیم حاتمی کیا خالی است. این خستگی به خاطر این پله ها نیست به خاطر سالهایی است که سعی کردیم شاد باشیم.از گروه پالت متشکرم که آمدند خوشحالم شما لحظه آخر لغو نشدید.

رضا کیانیان و غزل شاکری برای اهدای جایزه بهترین تدوین به روی سن آمدند.جایزه بهترین تدوین به بهرام دهقانی برای فیلم سینمایی “ابد و یک روز” رسید.

 رضاکیانیان وغزل شاکری

برای اهدای بخش بهترین فیلمبرداری “رامبد جوان” روی سن آمد. جایزه بهترین فیلمبرداری به هومن بهمنش برای فیلم “اژدها وارد می شود” رسید.

برای بازیگر نقش مکمل مرد نیکی کریمی و حبیب رضایی به روی سن آمدند. بهترین بازیگر مکمل مرد نوید محمدزاده برای فیلم ابد و یک روز شد .

محمدزاده بعد از گرفتن جایزه روی سن گفت: خیلی خوشحالم که پارسال جایزه دادم و امسال جایزه می گیرم. ایشالله تا “ابد و یک روز” برای “ابد و یک روز” جایزه بگیرم. ما همچنان منتظر رسیدن جواب پرونده عباس کیارستمی هستیم.

تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل زن به فرشته صدر عرفایی برای فیلم کوچه بی نام اهدا شد.

امین تارخ و مریلا زارعی برای اهدای جایزه بهترین بازیگر اول مرد روی سن آمدند.

مریلا زارعی قبل اعلام برنده گفت: عید قربان و روز ملی سینما را تبریک می گویم و خوشحالم که برای اهدای این جایزه روی سن آمدم. یاد و خاطره تمامی عزیزان رفته را گرامی می دارم.

رامبد

زارعی افزود: بابک حمیدیان چطور دلت آمد بگویی ۲ سال است مرا ندیده‌اند؟ آنهایی که باید تو را ببینند آن انتها نشسته اند.

همچنین امین تارخ گفت: در این دوران دو عزیز بزرگ٬ کیارستمی عزیز و داوود رشیدی جایشان بسیار خالی است.

تنديس بهترين بازيگر نقش اول مرد جشن هجدهم به پيمان معادى براى فيلم ابد و يك روز رسيد. اين جايزه توسط مريلا زارعى و امين تارخ اهدا شد.

%d9%85%d8%b1%db%8c%d9%84%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%b9%db%8c-%d9%88%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d8%ae

معادی بعد از دریافت جایزه گفت: خیلی خوشحالم که از این دو عزیز جایزه میگیریم. تجربه بی نظیری بود تجربه بازی با مریلا زارعی.تشکر می کنم از سعید روستایی بابت فیلم خوبی که خلق کرد و انگیزه خوبی برای جوانان ایجاد کرد. دوم از اعتماد سعید روستایی برای انتخاب من تشکر میکنم.یاد عباس کیارستمی بخیر. گذر زمان اندوه و خشم و تاسف رفتن او را کم نمی کند.

مسعود کرامتی و رویا نونهالی برای اهدای جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن روی سن آمدند.برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن رسید به باران کوثری برای “کوچه بی نام” شد.

مهناز افشار و حسین یاری برای اهدای جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی روی صحنه آمدند.

مهناز افشار گفت: اینجا امنیت هست و نفسمون به نفس شما شاد است. قدر داشته هایمان را بدانیم. آقای انتظامی و آقای کشاورز را باید قدر بداینم.

جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی توسط مهناز افشار و حسین یاری به حمیدرضا قطبی و ناهید طباطبایی برای فیلم “جامه دران” اهدا شد.

حمیدرضا قطبی گفت: امیدوارم مسئولین فرهنگی و سینمایی به آن کسی که آن طرف میز می ایستد بهتر نگاه کنند.

تندیس بهترین فیلمنامه اصلی و اورجینال همچنین توسط مهناز افشار و حسین یاری به سعید روستایی برای فیلم “ابد و یک روز” اهدا شد.

سعید روستایی به روی سن آمد و بعد از گرفتن جایزه گفت: پیمان معادی به من افتخار دادی که در فیلم اول یک فیلم کوتاه ساز بازی کردی.صحبت‌های شما باعث شد که من آن پایین سرم گیچ رود. آقای ملکان نمی شود از شما تشکر نکرد.

برای اهدای تندیس بهترین کارگردانی فاطمه معتمد آریا و مهدی فخیم زاده روی سن آمدند.

فخیم زاده گفت: من نمیدونم به چه مناسبت اینجا آمدم. نمردیم و جزو سلبریتی هم شدیم.

جایزه بهترین کارگردانی تعلق گرفت به سعید روستایی برای فیلم سینمایی “ابد و یک روز”.

ایستاده در غبار بهترین فیلم جشن سینمای ایران شد. حمید والی نژاد تهیه کننده “ایستاده در غبار” جایزه خود را از دستان مهدی فخیم زاده
دریافت نمود.

والی نژاد

حبیب والی نژاد با ابراز خوشحالی از دریافت تندیس، جایزه خود را به حاج احمد متوسلیان تقدیم کرد و گفت: جا دارد از مادر متوسلیان هم یاد کنم زیرا مادر وی همچنان منتظر بازگشت وی است.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی