Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – جشنواره تئاتر برآیند تئاتر مازندران است/نیاز به تولیدات نمایش نامه نویسی داریم
فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹
شناسه خبر : 151106
چاپ خبر

دبیر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران:

جشنواره تئاتر برآیند تئاتر مازندران است/نیاز به تولیدات نمایش نامه نویسی داریم

دبیر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران با اشاره به اینکه در استان مازندران نیاز به تولیدات نمایش نامه نویسی مازندران داریم، خاطرنشان کرد: ساختار برخی گروه های استقراریافته در استان ایراد دارد

جشنواره تئاتر برآیند تئاتر مازندران است/نیاز به تولیدات نمایش نامه نویسی داریم

به گزارش خبرگزاري بين المللي كاسپين از ساري، میثم زندی در آستانه برگزاری بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: جشنواره تئاتر مازندران رویداد مهمی است که حاصل اجرای تلاش های هنرمندان تئاتر در طی یکسال گذشته می باشد و آثار منتخبین این جشنواره به دبیرخانه تئاتر فجر ارسال می شود.

وی با اشاره به ۳۷ گروه نمایشی ثبت شده در استان، افزود: در جشنواره امسال ۱۴ گروه نمایشی آثار خود را ارسال کردند و ۲۳ گروه دیگر یا غیرفعال اند و یا در حوزه هایی غیراز حوزه این جشنواره فعالیت دارند.

زندی با تاکید بر اینکه میزان فعالیت گروه های نمایش استان در پایان این جشنواره ظهور پیدا می کند، تاکید کرد: این جشنواره بهانه ای است تا در ادامه یکسری برنامه ریزی های فرهنگی خود را تغییر دهیم.

وی تصريح كرد: در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران از ۱۴ اثر ارسال شده به دبیرخانه، ۵ اثر انتخاب شدند، این در حالی است که در جشنواره سال گذشته ۱۹ اثر به دبیرخانه ارسال شده بود که ۶ اثر وارد جشنواره شد.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران با اشاره به واگذاری دبیری جشنواره به انجمن ها بیان کرد: این اتفاق در استان مازندران در سطح کشور بی نظیر است و آنهم به دلیل نگاه فرهنگ مدارانه مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران است که امیدواریم بتوان این ظرفیت را به فرصت تبدیل کرد.

زندی تصریح کرد: میانگین سنی کارگردانان تئاتر شرکت کننده در جشنواره امسال ۲۵ سال است که جشنواره امسال از این موهبت نیز برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه برخی گروه های تئاتر از جمله حوزه کودک و نوجوانان و متون خارجی امکان حضور در این جشنواره را ندارند، یادآور شد: از بین این آثار، یک یا دو اثر به دبیرخانه تئاتر فجر معرفی و پس از بازبینی در صورت کسب امتیاز لازم به جشناوره تئاتر فجر راه پیدا خواهند کرد.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران با اعتقاد بر اینکه جشنواره تئاتر باید متشکل از فرهنگ مازندران باشد، تاکید کرد: بسیاری از آداب و رسوم و سنن در استان مازندران هستند که هیچوقت به آنان نپرداخته ایم و این یکی از ایرادات بزرگ نمایشنامه نویسی است که نیاز به آموزش و پرورش دارد.

وی با اشاره به اینکه در استان مازندران نیاز به تولیدات نمایش نامه نویسی مازندران داریم، خاطرنشان کرد: ساختار برخی گروه های استقراریافته در استان ایراد دارد.

زندی در پایان یادآور شد: بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران در روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ شهریور در سالن های اداره کل فرهنگ و ارشاد و حوزه هنری استان مازندران برگزار می شود.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط

یک دیدگاه

 1. کاویان آبان ۶, ۱۳۹۵ در ۹:۱۹ ب.ظ - Reply

  نا داوری در جشنواره امسال هدیه زندی

 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی