فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹
شناسه خبر : 151106
چاپ خبر

دبیر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران:

جشنواره تئاتر برآیند تئاتر مازندران است/نیاز به تولیدات نمایش نامه نویسی داریم

دبیر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران با اشاره به اینکه در استان مازندران نیاز به تولیدات نمایش نامه نویسی مازندران داریم، خاطرنشان کرد: ساختار برخی گروه های استقراریافته در استان ایراد دارد

جشنواره تئاتر برآیند تئاتر مازندران است/نیاز به تولیدات نمایش نامه نویسی داریم

به گزارش خبرگزاري بين المللي كاسپين از ساري، میثم زندی در آستانه برگزاری بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: جشنواره تئاتر مازندران رویداد مهمی است که حاصل اجرای تلاش های هنرمندان تئاتر در طی یکسال گذشته می باشد و آثار منتخبین این جشنواره به دبیرخانه تئاتر فجر ارسال می شود.

وی با اشاره به ۳۷ گروه نمایشی ثبت شده در استان، افزود: در جشنواره امسال ۱۴ گروه نمایشی آثار خود را ارسال کردند و ۲۳ گروه دیگر یا غیرفعال اند و یا در حوزه هایی غیراز حوزه این جشنواره فعالیت دارند.

زندی با تاکید بر اینکه میزان فعالیت گروه های نمایش استان در پایان این جشنواره ظهور پیدا می کند، تاکید کرد: این جشنواره بهانه ای است تا در ادامه یکسری برنامه ریزی های فرهنگی خود را تغییر دهیم.

وی تصريح كرد: در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران از ۱۴ اثر ارسال شده به دبیرخانه، ۵ اثر انتخاب شدند، این در حالی است که در جشنواره سال گذشته ۱۹ اثر به دبیرخانه ارسال شده بود که ۶ اثر وارد جشنواره شد.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران با اشاره به واگذاری دبیری جشنواره به انجمن ها بیان کرد: این اتفاق در استان مازندران در سطح کشور بی نظیر است و آنهم به دلیل نگاه فرهنگ مدارانه مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران است که امیدواریم بتوان این ظرفیت را به فرصت تبدیل کرد.

زندی تصریح کرد: میانگین سنی کارگردانان تئاتر شرکت کننده در جشنواره امسال ۲۵ سال است که جشنواره امسال از این موهبت نیز برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه برخی گروه های تئاتر از جمله حوزه کودک و نوجوانان و متون خارجی امکان حضور در این جشنواره را ندارند، یادآور شد: از بین این آثار، یک یا دو اثر به دبیرخانه تئاتر فجر معرفی و پس از بازبینی در صورت کسب امتیاز لازم به جشناوره تئاتر فجر راه پیدا خواهند کرد.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران با اعتقاد بر اینکه جشنواره تئاتر باید متشکل از فرهنگ مازندران باشد، تاکید کرد: بسیاری از آداب و رسوم و سنن در استان مازندران هستند که هیچوقت به آنان نپرداخته ایم و این یکی از ایرادات بزرگ نمایشنامه نویسی است که نیاز به آموزش و پرورش دارد.

وی با اشاره به اینکه در استان مازندران نیاز به تولیدات نمایش نامه نویسی مازندران داریم، خاطرنشان کرد: ساختار برخی گروه های استقراریافته در استان ایراد دارد.

زندی در پایان یادآور شد: بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران در روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ شهریور در سالن های اداره کل فرهنگ و ارشاد و حوزه هنری استان مازندران برگزار می شود.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط

یک دیدگاه

 1. کاویان آبان ۶, ۱۳۹۵ در ۹:۱۹ ب.ظ - Reply

  نا داوری در جشنواره امسال هدیه زندی

 1. مسکو: می‌توانیم با اطمینان بالایی بگوییم که بغدادی کشته شده است
 2. آغاز صادرات گاز ایران به عراق با ۷ میلیون متر مکعب در روز
 3. آمریکا: اجازه حضور متحدان ایران در بلندی‌های جولان را نمی‌دهیم
 4. بوگدانوف: روسیه، ترکیه و ایران اختلافی بر سر مناطق کاهش تنش در سوریه ندارند
 5. ترامپ: ما باید به گونه ای باشیم که جهان از ما سوء استفاده نکند
 6. ماده غذایی پرطرفدار که «نابارورتان» می‌کند
 7. در تعطیلات پیش رو ترجیحا به استانهای شمالی سفر نکنید
 8. نیکی کریمی و پدرش در سوییس/ عکس
 9. روسیه: با اطمینان بالا می‌توان گفت «ابوبکر البغدادی» کشته شده است
 10. مجری مشهور با همسر و دخترش در حرم رضوی +عکس
 11. سلولهای بنیادی به کمک درمان ناباروری می‌آیند
 12. کودک معروف فضای مجازی درگذشت
 13. سلفی دو خواهر معروف سینمای ایران
 14. شلیک سامانه اس-۳۰۰ روسیه در سوریه
 15. بازیگر زن پرطرفدار اینستاگرام سراغ هکرها رفت
 16. کاهش زوال عقل در سالمندان با مصرف این مواد غذایی
 17. کی‌روش: نمی‌خواهم فکر کنم بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ چه اتفاقی برایم می‌افتد
 18. ترامپ: دیوار مکزیک را خورشیدی می کنم
 19. کشته و زخمی شدن ۷۰ تن در عملیات انتحاری هلمند افغانستان
 20. مسکو نشست با دیپلمات ارشد آمریکایی را لغو کرد