فهرست
leader 1
زمان انتشار : یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴
شناسه خبر : 166933
چاپ خبر

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس:

اختلاف نظر وکلای مردم مهمترین عامل بلاتکلیفی در انتخاب منطقه آزاد مازندران

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس با بیان اینکه مازندران تنها استانی است که منطقه آزاد ندارد آن هم بدلیل نبود وفاق و همدلی بین نمایندگان و مسئولان استان و اختلاف نظر بین بابلسر، نوشهر، بهشهر که همین امر موجب ضرر مازندران شد،گفت: اختلاف نظر و نبود وفاق و همدلی موجب شد مازندران از قافله عقب بیفتد و از این امتیاز بزرگ که نقش اساسی در توسعه اقتصادی و اجتماعی استان ها دارد، محروم شود

اختلاف نظر وکلای مردم مهمترین عامل بلاتکلیفی در انتخاب منطقه آزاد مازندران

علی محمد شاعری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کاسپین از ساری با اشاره به تصویب منطقه آزاد بندر امیرآباد توسط شورای عالی مناطق آزاد، اظهارداشت: امیدواریم در مراحل بعدی منطقه آزاد شدن بندر امیرآّباد در دولت به  تصویب و در صحن مجلس با تصویب نمایندگان و با تایید شورای نگهبان قانونی شود.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس با اشاره به اینکه مراحل تصویب در دولت تقریبا انجام شده است، تصریح کرد: تمام استان های مرزی کشور بغیر مازندران امتیازمنطقه آزاد را گرفتند یا در حال بررسی در مجلس می باشند.

شاعری با اشاره به اینکه مازندران تنها استانی است که منطقه آزاد ندارد آن هم بدلیل نبود وفاق و همدلی بین نمایندگان و مسئولان استان و اختلاف نظر بین بابلسر، نوشهر، بهشهر که همین امر موجب ضرر مازندران شد، تصریح کرد: اختلاف نظر و نبود وفاق و همدلی موجب شد مازندران از قافله عقب بیفتد و از این امتیاز بزرگ که نقش اساسی در توسعه اقتصادی و اجتماعی استان ها دارد، محروم شود.

*وجود ۱۲۰ هزار بیکار در مازندران

نماینده مردم بهشهر، گلوگاه و نکا در مجلس با اعلام اینکه منطقه آزاد از معافیت مالیاتی طولانی مدت و مناسبی برخوردار است، افزود: با ایجاد امکانات و زیر ساخت های مناسب همچون زمین برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی می توان استان را یک جهش به سمت توسعه اقتصادی سوق و اشتغال برای جوانان مازندران ایجاد نمود.

شاعری به ۱۲۰ هزار بیکار در استان اشاره و اذعان داشت: از این تعداد بیکار در مازندران حدود ۷۰ هزار فارغ التحصیل و دانشگاهی هستند.

وی تصریح کرد:  ۱۲ نماینده مجلس مازندران با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، استانداری ، وزارتخانه های مرتبط مکاتبات و رایزنی برای یک اقدام کارشناسی در مناطق مختلف برای منطقه آزاد انجام شد و با بررسی های صورت گرفته هر منطقه به لحاظ فنی و شاخص های مورد نظر ، استعداد منطقه آزاد شدن را دارد.

نماینده مردم شرق مازندران با بیان اینکه ما را بدلیل اختلاف بین نمایندگان سر انتخاب منطقه آزاد محروم نکنید ، گفت: دولت باید تصمیم خود را بدون ملاحظات و صرفا بدلیل شاخص های فنی و ظرفیت هایی که وجود دارد حداقل یک منطقه آزاد به استان مازندران بدهد و اگر امکان منطقه آزاد دوم و‌سوم را با توجه به ظرفیت ها و امکانات را این استان دارد، اعلام کند.

*امیرآباد بدون هیچ نفوذی و روش های غیر متعارف منطقه آزاد شد

شاعری به مزیت های بندر امیرآباد با توجه به اقدام کارشناسانه استانداری، اظهارداشت: استانداری در یک اقدام کارشناسانه در خصوص عمق پهلو گیری کشتی ها، اراضی در اختیار سه بندر ، فاصله با شهر، ظرفیت تخلیه ، بارگیری و زیرساخت های مناسب مورد بررسی کارشناسان استانداری قرار گرفت.

وی اشاره کرد: امیرآباد بدون هیچ‌نفوذی و روش های غیر متعارف بعنوان منظقه آزاد انتخاب شد.

شاعری در خصوص بندر امیرآباد، تصریح کرد: حدود هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی، حدود ۷.۵ میلیون تن ظرفیت بارگیری و تخلیه در این بندر، اتصال به سه محور جاده ای به محور و کریدور شمال- جنوب متصل است، اتصال به شبکه ریلی از طریق راه آهن به بازارهای آسیای میانه ، نزدیکی فرودگاه بین المللی ساری و فعالیت حدود ۲هزار متخصص در این بندر از مزیت های این بدر است.

*بندر امیرآباد نماد و لکوموتیو توسعه مازندران

رئیس کمیسیون کشاورزی در مجلس تصریح کرد: کارشناسان به این نتیجه رسیدند بندر امیرآباد مزیت بیشتری نسبت به بنادر دیگر بعنوان منطقه آزاد دارد و اگر بیشتر از یک منطقه در استان معرفی شود بنادر دیگری هم وجود دارد.

شاعری با بیان اینکه همه مازندران باید از این فرصت بوجود آمده استفاده کنیم، افزود: این موضوع سال گذشته بدلیل اختلافات بین نمایندگان موجب شد که اعلام کنند به مازندران منطقه آزاد نمی دهیم، این برای ما خیلی خوب نیست باید برای منافع استان از منافع شخصی، شهرستانی و محلی بگذریم.

وی با اعلام اینکه امیرآباد نماد و لکوموتیو توسعه مازندران است، اذعان داشت: با منطقه آزاد شدن امیرآباد همه جوانان بیکار استان می توانند مشغول بکار شوند.

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه امیرآباد فقط متعلق به شرق مازندران نیست بلکه یک عملکرد ملی و کارکرد بین المللی می تواند داشته باشد، خاطرنشان کرد: امیرآباد سومین بندر کشور و  اتصال مناسب ریلی، جاده ای، هوایی و دریایی با کشورهای آسیای میانه دارد اگرر قرار است یک منطقه آزاد در کشور معرفی شود بندر امیر آباد ظرفیت مناسب آن را دارد.

*مخالف منطقه آزاد اردبیل، اینچه برون و زابل نیستم

شاعری با بیان اینکه مخالف منطقه آزاد اردبیل، اینچه برون و زابل نیستم، مازندران هم باید منطقه آزاد شود، از نمایندگان خواستار شد: با همدلی و وفاق بیشتر از این فرصت بوجود آمده استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم هر چه سریع تر دولت مصوبه شورای مناطق آزاد در دولت تصویب و‌تبدیل به لایحه کند، تصریح کرد: قرار شد بهمراه قصر شیرین، خراسان بزودی در دولت البته مشروط به همدلی، انسجام و صبوری در استان ،مازندران هم معرفی شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با توجه به انتخاب مدیر پروژه  توسط استانداری ،خاطرنشان کرد: با همکاری و سرعت عمل بیشتر با جمع آوری اسناد ، مدارک ، ارائه به دولت و ارسال به مجلس امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

شاعری تصریح کرد:  با فراهم شدن زیرساخت ها در بخش های مختلف منطقه آزاد ، گردشگری یکی از بخش های که تاثیر بسیاری دارد، امیدواریم سهم استان در جذب گردشگر با منطقه آزاد  جهش جدی ایجاد کند.

*نبود زیرساخت مناسب موجب واردات بی رویه

وی با بیان اینکه سرمایه گذار سرمایه خود را در جایی هزینه می کند که امنیت داشته باشد، گفت: منطقه آزاد امنیت، سود و درآمدش از سایر مناطق بیشتر است لذا هر نوع سرمایه گذاری متناسب با مزیت های نسبی منطقه باشد در منطقه آزاد جاذبه بیشتری دارد.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس در پاسخ به سوال خبرنگار  ما با ایجاد منطقه آزاد واردات بی رویه صورت می گیرد، اظهارداشت: در مناطق آزادی که زیر ساخت مناسب نداشته باشند این حرف درست است چرا که با نبود زیر ساخت مناسب سرمایه گذار از درآمد واردات و عوارض مالیات آن استفاده می کنند.

شاعری خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران از عواید افزایش واردات برای توسعه زیر ساخت ها همچون راه ، اسکله ، راه آهن استفاده می کنند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط

یک دیدگاه

 1. ارسلان آبان ۱۶, ۱۳۹۵ در ۱۰:۳۶ ب.ظ - Reply

  تو رو خدا هر چه سریعتر این پروژه بزرگو ب اتمام برسونید.شما تنها کسی بودید که ب این شهر مرده دارید خدمدت میکنید.
  با سپاس فراوان

 1. مسکو: می‌توانیم با اطمینان بالایی بگوییم که بغدادی کشته شده است
 2. آغاز صادرات گاز ایران به عراق با ۷ میلیون متر مکعب در روز
 3. آمریکا: اجازه حضور متحدان ایران در بلندی‌های جولان را نمی‌دهیم
 4. بوگدانوف: روسیه، ترکیه و ایران اختلافی بر سر مناطق کاهش تنش در سوریه ندارند
 5. ترامپ: ما باید به گونه ای باشیم که جهان از ما سوء استفاده نکند
 6. ماده غذایی پرطرفدار که «نابارورتان» می‌کند
 7. در تعطیلات پیش رو ترجیحا به استانهای شمالی سفر نکنید
 8. نیکی کریمی و پدرش در سوییس/ عکس
 9. روسیه: با اطمینان بالا می‌توان گفت «ابوبکر البغدادی» کشته شده است
 10. مجری مشهور با همسر و دخترش در حرم رضوی +عکس
 11. سلولهای بنیادی به کمک درمان ناباروری می‌آیند
 12. کودک معروف فضای مجازی درگذشت
 13. سلفی دو خواهر معروف سینمای ایران
 14. شلیک سامانه اس-۳۰۰ روسیه در سوریه
 15. بازیگر زن پرطرفدار اینستاگرام سراغ هکرها رفت
 16. کاهش زوال عقل در سالمندان با مصرف این مواد غذایی
 17. کی‌روش: نمی‌خواهم فکر کنم بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ چه اتفاقی برایم می‌افتد
 18. ترامپ: دیوار مکزیک را خورشیدی می کنم
 19. کشته و زخمی شدن ۷۰ تن در عملیات انتحاری هلمند افغانستان
 20. مسکو نشست با دیپلمات ارشد آمریکایی را لغو کرد