فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳
شناسه خبر : 167914
چاپ خبر

رئیس شورای اصلاح طلبان رامسر در گفتگو با کاسپین:

مردم رامسر برای الحاق به گیلان آتش زیر خاکسترند/ دولت موظف است شهرستان ها را به نزدیکترین مرکز استان هدایت کند

رئیس شورای اصلاح طلبان رامسر گفت: مردم غرب مازندران بدلیل بی مهری های مدیران ارشد استان و عدم توسعه یافتگی غرب استان بدنبال الحاق به گیلان هستند

مردم رامسر برای الحاق به گیلان آتش زیر خاکسترند/ دولت موظف است شهرستان ها را به نزدیکترین مرکز استان هدایت کند

حجت الاسلام صفر قاسمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کاسپین از رامسر، اظهار داشت: بعنوان یک شهروند و یک فعال سیاسی و اجتماعی اعتقاد به مازندران یکپارچه دارم و نباید این استان شکسته شود.

وی در پاسخ به اینکه چرا مطرح کردید «مردم غرب مازندران بدنبال استقلال و رامسر بدنبال الحاق به استان گیلان هستند» گفت: بی مهری ها و عدم توجه مدیران ارشد استان و عدم توسعه یافتگی غرب استان دلیل این اظهارات است.

رئیس شورای اصلاح طلبان رامسر افزود: غرب استان بدلیل طبیعت زیبای خدادادی، نزدیکی جنگل و دریا موجب حضور مسافران و گردشگران بویژه رامسر شده است که باید مسئولان توجه جدی به آن داشته باشند.

قاسمی با اعلام اینکه زیرساخت های غرب استان با مشکل مواجه است، تصریح کرد: مدیران اجرایی استان باید برای رفع مشکلات زیرساختی و راه برنامه ریزی و تلاش کنند.

وی ضمن تشکر از تلاش دولت های مختلف برای غرب مازندران، گفت: غرب استان با مرکز مازندران ۳۰۰ کیلومتر فاصله بسیاری دارد، مردم غرب مازندران مجبورند برای کارهای خود این مسافت را طی کنند و در این رفت و آمدها تلفات جانی بهمراه دارد.

قاسمی با اشاره به اینکه متاسفانه مردم غرب استان با مشکلات بسیاری بدلیل این مسافت زیاد با مرکز مازندران دارند گفت: نهایت بی مهری ها توسط مدیران اجرایی و ارشد با رامسر صورت می گیرد و مدیران کل استان بدلیل بُعد مسافت برای بازدید از ادارات خود اقدام نمی کنند.

رئیس شورای اصلاح طلبان رامسر با اعلام اینکه سالها فریاد زده ایم برای رفع مشکلات مردم تفویض اختیار کنند، اذعان داشت: بارها از مدیران ارشد استان خواستار این امر شدیم ولی متاسفانه توجهی نکردند.

وی با بیان اینکه بدنبال استان جدید در مازندران نیستیم چر که بار مالی بسیار دارد گفت: قانون تقسیمات کشوری مسیر را هموار کرده است و طبق قانون دولت موظف است برای رفع و پیگیری های مردم، شهرستان ها را به نزدیکترین مرکز استان هدایت کند.

قاسمی با اشاره به اینکه این شهرستان تنها ۱۰۰ کیلومتر با رشت فاصله دارد، اذعان داشت: ۷۰ درصد مسائل تجاری، درمانی و اقتصادی مردم رامسر در گیلان انجام می شود.

رئیس شورای اصلاح طلبان رامسر مسئله دیگر الحاق شدن مردم رامسر به استان گیلان را اشتراکات فرهنگی همچون گویش و فرهنگ عامه آنها به این استان است و همین امر موجب شد گرایش مردم بیشتر به آن سمت باشد.

قاسمی از دیگر مسائلی که منجر به این شد که مردم رامسر بدنبال الحاق به گیلان باشند را بحث اخیر منطقه آزاد امیرآباد عنوان کرد و افزود: منطقه آزاد باید در منطقه مرکزی بابلسر یا فریدونکنار باشد اما متاسفانه بندر امیرآباد معرفی شد که عملا قابل استفاده برای غرب مازندران نیست.

وی با تاکید بر اینکه مردم رامسر، نخبگان و فعالان در خصوص این مسئله خیلی جدی هستند، اذعان داشت: مردم منطقه برای الحاق رامسر جدی هستند، آتش زیر خاکسترند مگر اینکه مدیران استان چاره ای اندیشیده شود.

رئیس شورای اصلاح طلبان رامسر خاطرنشان کرد: مردم رامسر با توجه به در پیش بودن انتخابات ملاحظه می کنند و بدنبال چالش و تخریب نیستند اما مدیران نظام در مقابل خواست عموم مردم و تامین رفاه آنها وظایفی دارند، این مردم خدمات خود را از استان گیلان دریافت می کنند چه اصراری است جزء مازندران آنهم با مشکلات جدی باشند.

وی تاکید کرد: رفاه، امنیت، آسایش و آرامش خاطر بویژه بحث های مدیریتی و خدمات عمومی توسط مدیران وجود داشته باشد بدنبال الحاق نیستند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط

یک دیدگاه

 1. ناشناس آبان ۲۴, ۱۳۹۵ در ۱۲:۵۲ ب.ظ - Reply

  الان استان گیلان مگه چه خبره اونجا هم مشکل داره انصاف داشته باشین

 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند