فهرست
leader 1 poolak Haniplastic telegram-cas
زمان انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۷
شناسه خبر : 183242
چاپ خبر

استاندار گیلان در دیدار با سفیر ایران در ارمنستان:

گسترش روابط دو کشور نیازمند همت مضاعف است/ تعلل در پرداخت مطالبات داروسازان زیبنده‌ دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیست

استاندار گیلان به روند مثبت گسترش روابط با ارمنستان اشاره و گفت: در سفر اخیر رییس جمهور به ارمنستان حضور گیلان بسیار پررنگ بود

گسترش روابط دو کشور نیازمند همت مضاعف است/ تعلل در پرداخت مطالبات داروسازان زیبنده‌ دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیست

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از رشت، محمدعلی نجفی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور سفیر کشورمان در جمهوری ارمنستان برگزار شد افزود : به جهت حضور در مسئولیت‌های مختلف با سفرای بسیاری از کشورها از نزدیک ارتباط کاری داشته‌ام اما پیگیری‌، جدیت و پشتکار دکتر سجادی در گسترش روابط کشورمان بویژه استان گیلان با ارمنستان یک فرصت ارزشمند است که باید کمال بهره را از آن ببریم.

وی به روند مثبت گسترش روابط با ارمنستان اشاره و خاطر نشان کرد : در سفر اخیر رییس جمهور به ارمنستان حضور گیلان بسیار پررنگ بود.

نماینده عالی دولت در گیلان به سفر سال گذشته‌ی خود به ارمنستان اشاره و اظهار داشت : باید با جدیت و همت مضاعف از سوی بخش‌های شیلات، کشاورزی، صنعت و تجارت و اتاق بازرگانی در گسترش روابط  و اجرای تعهدات این سفر گام برداشته شود.

وی بر ضرورت فعال‌تر شدن حوزه‌ی گردشگری گیلان در گسترش روابط تأکید و تصریح کرد : استان گیلان در سال جاری فضای جدید را در بخش سرمایه‌گذاری و حضور بیشتر گردشگران فراهم کرده است.

استاندار گیلان به حضور بلند مدت ارامنه در شهرهای استان گیلان اشاره و اظهار داشت : باتوجه به اعلام آمادگی شهرهای دیگر استان در گسترش روابط بویژه گردشگری باید اهتمام بیشتری در این خصوص انجام گیرد.

وی ارمنستان را یک فرصت ارزشمند برای گسترش ارتباطات عنوان کرد و افزود : اتاق بازرگانی گیلان به عنوان یک تشکل تجاری با تجارب خوب علمی و عملیاتی می‌تواند در انجام اقدامات پایدار برای شکل گیری تجارت‌های گسترده گام بردارد.

استاندار گیلان دستگاه‌های اجرایی استان را مکلف به همکاری و حضوری پرشور در ارتقاء سطح مناسبات بین ۲ کشور کرد و گفت : استان گیلان علی رغم اینکه با ارمنستان مرز زمینی ندارد اما با محوریت این استان اقدامات موثری در این کشور در حال انجام است.

وی به سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در هفته‌ی گذشته به گیلان اشاره و اظهار داشت : در این سفر درخصوص ورود ایران بویژه گیلان در تجارت‌های کشورهای اوراسیا از طریق ارمنستان تأکید شد .

نجفی خاطر نشان کرد : سازمان برنامه و بودجه استان نیز به منظور گسترش روابط دستگاه‌های اجرایی با کشورهای خارجی حمایت‌های لازم را انجام دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بدهی دانشگاه علوم پزشکی به داروسازان استان اشاره و خاطر نشان کرد : تأخیر و یا تعلل در پرداخت مطالبات داروسازان زیبنده‌ی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیست.

نماینده عالی دولت در گیلان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان را موظف به بررسی علت تأخیر در پرداخت مطالبات داروسازان کرد و گفت : طی دو هفته‌ی آینده باید نتیجه‌ی این بررسی در جلسه‌ی شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی ارائه شود.

وی همچنین ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت آیت ا… هاشمی رفسنجانی که نزدیک به ۶۰ سال مبارزه، جهاد همراه با صبر و تحمل در کارنامه‌ی خود داشت گفت : روزهایی که همه‌ی تیرها به سمت سرمایه‌داران و سرمایه‌گذاری بود شخص ایشان پشتوانه‌ی بخش خصوصی بود.

در این جلسه سفیر کشورمان در جمهوری ارمنستان با اشاره به اینکه از حضور در جلسات مسئولان استان گیلان انرژی می‌گیرم گفت : در هر سفر که به ایران می‌آیم اولین روز کاری ام را به گیلان اختصاص می‌دهم که این حضور نشأت گرفته از لطف و محبت دکتر نجفی و مجموعه‌ی استان گیلان است.

وی فرصت ایجاد شده بین گیلان و استان‌های ارمنستان را به واسطه‌ی تلاش  واهتمام دکتر نجفی در گسترش روابط تجاری بین دو کشور دانست و افزود : تمام تلاش ما به عنوان نمایندگان ایران در کشورهای خارجی معرفی پتانسیل موجود در کشور است.

سجادی سفیر کشورمان در جمهوری ارمنستان با بیان اینکه در حوزه‌ی گیلان نتایج بسیار خوبی را در ارتباط با استان‌های ارمنستان شاهد بودیم اظهار داشت : استان‌های دیگر کشورمان برای ارتباط با ارمنستان را به منظور استفاده از تجربیات ، به سوی گیلان ارجاع می دهیم.

وی به سفر دکتر روحانی به ارمنستان اشاره و خاطر نشان کرد : از آنجایی که تلاش‌های بسیار مطلوبی در کمیسیون‌های مشترک ۲ کشور به ریاست معاون اول رییس جمهور شکل گرفت دکتر روحانی به درخواست‌ رییس جمهور ارمنستان برای سفر به این کشور پاسخ مثبت دادند.

سفیر کشورمان در جمهوری ارمنستان با اشاره به اینکه در طول سفر رییس جمهور به ارمنستان از قابلیت‌های گیلان و تلاش‌های بی دریغ دکتر نجفی در گسترش مناسبات دو کشور مطالبی بیان کردم افزود : دکتر روحانی نیز بر لزوم گسترش ارتباطات گیلان و ارمنستان تأکید داشتند.

وی به بازدید خود از منطقه آزاد انزلی اشاره و اظهار داشت : باتوجه به  بهره‌برداری از منطقه آزاد مرزی ارمنستان در نزدیکی مرز ایران  در آینده‌ای نزدیک می‌توان نسبت به گسترش ترانزیت کریدور شمال به جنوب اقدام کرد.

سجادی بر ضرورت فعال شدن تمامی شهرستان‌های استان گیلان در گسترش روابط بین دو کشور تأکید و تصریح کرد : ارمنستان پل ارتباطی ایران با کشورهای اوراسیا محسوب می‌شود که می‌تواند نقش بسزایی در صادرات محصولات این استان بدون پرداخت عوارض گمرکی باشد.

وی به تأثیرگذاری اتاق بازرگانی گیلان به عنوان یک محور برای تجار ایرانی در ارمنستان اشاره و خاطر نشان کرد : در حوزه‌ی دامپروری، گلخانه، بسته‌بندی محصولات خواستار گسترش روابط هستیم.

سجادی نقش حوزه‌ی رسانه‌ها در افزایش سطح مناسبات دو کشور را بسیار مثبت و موثر دانست و افزود : پنجره‌ی جدیدی بین ایران و ارمنستان باز شده تا دو کشور همدیگر را بهتر بشناسند و در این میان رسانه‌ها باید نقش بسزایی ایفا کنند.

وی گفت : در صورت راه‌اندازی پرواز کیش- گیلان- ایروان می توان ثابت کرد که گیلان چه مزیت‌های بسیاری دارد و می‌تواند آنرا به اقصی نقاط گیتی ارسال کند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 • عادت دولت ها نیمه کاره رها کردن پروژه ها است/ خدا می داند پروژه های نیمه کاره گیلان چه زمانی به بهره برداری می رسد!
 • قیمت برنج امسال عادلانه بود/ وزیر کشاورزی در بحث برخورد با واردات برنج عملکرد خوبی داشت
 • مرگ هاشمی ایران را عزادار، منطقه را وحشت زده و دنیا را در بهت قرار داد/ چرا هاشمی گفت: حالا راحت می میرم؟!
 • گیلان، استان برتر صنایع سلولزی در کشور/ دستور استفاده از محصولات استانی به دستگاههای اجرایی گیلان ابلاغ شد
 • کاهش ۲۶ درصدی بهای تمام شده تولید/ «سیمان خزر» ۵۰ درصد از بودجه پیش بینی شده جلوتر است
 • تغییر کاربری اراضی تهدیدی جدی برای کشاورزی گیلان/ جهاد کشاورزی باید جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز را بگیرد
 • وضعیت نامساعد “نخ قرقره چابکسر” و “شهرک صنعتی رودسر”/ بانک ها زیر بار دیکته وزیر در پرداخت تسهیلات به صنایع نمی روند
 • نوغان صنعت ویران شده ای در گیلان/ سیاست رفع موانع تولید با شناسایی دقیق کارخانجات غیرفعال همراه شود
 • ایجاد بندر تجاری کیاشهر مصوبه ای غیر کارشناسی در دولت احمدی نژاد بود/ کیاشهر به تنها بندر صیادی در شمال کشور تبدیل می شود
 • هاشمی موهبت الهی و مایه وحدت و انسجام بود/ چرا صحبت های یک انسان خدوم و مطیع رهبری در تلوزیون پخش نشد!
  1. اینفوگرافی/ عملکرد ۱۰ ماهه بسیج رسانه گیلان
  2. بلومبرگ: دولت ترامپ، تمایل روسیه برای دوری‌گزینی از ایران را محک می‌زند
  3. اوراکل ۴۵۰ کارمندش را اخراج می‌کند
  4. وقتی پنالتی قایقران آشوب به پا کرد!
  5. سال ۲۰۱۷زنان هم در مصر به سربازی می‎روند!
  6. سه هزار فقره وام قرض الحسنه از صندوق امداد ولایت پرداخت شد / چهار هزار متقاضی در نوبت دریافت وام
  7. دخالت‎های مکرر انگلیس در امو داخلی ایران
  8. اشک آتش‌نشانان پرتغالی در سوگ همکاران ایرانی
  9. پلیس آلمان ۲ برادر عضو داعش را دستگیر کرد
  10. اظهار نظر جالب بهداد سلیمی درباره ملی پوشان
  11. فسخ قرارداد مجیدی با استقلال
  12. دو ایرانی که در دولت اوباما ۳۶ بار به کاخ سفید رفتند
  13. پرداخت وام به بازنشستگان در حال انجام است
  14. «ناتو» اولین مرکز فرماندهی منطقه‌ای خود را در خلیج فارس تأسیس کرد
  15. رونالدو جایزه ارزشمندترین فوتبالیست جهان را دریافت کرد+تصاویر
  16. کشف بیش از ۳ هزار جفت کفش کتانی قاچاق در رشت
  17. واکنش فرهادی به نامزدی «فروشنده» در اسکار
  18. خواب عمیق آقای خاص در ماشین+تصاویر
  19. انجماد عمیق‌ترین دریاچه جهان+تصاویر
  20. انتقاد دادستان تهران از دادن رنگ و بوی سیاسی به حادثه پلاسکو
  telegram-cas