فهرست
leader 1 poolak Haniplastic telegram-cas
زمان انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۷
شناسه خبر : 183242
چاپ خبر

استاندار گیلان در دیدار با سفیر ایران در ارمنستان:

گسترش روابط دو کشور نیازمند همت مضاعف است/ تعلل در پرداخت مطالبات داروسازان زیبنده‌ دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیست

استاندار گیلان به روند مثبت گسترش روابط با ارمنستان اشاره و گفت: در سفر اخیر رییس جمهور به ارمنستان حضور گیلان بسیار پررنگ بود

گسترش روابط دو کشور نیازمند همت مضاعف است/ تعلل در پرداخت مطالبات داروسازان زیبنده‌ دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیست

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از رشت، محمدعلی نجفی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور سفیر کشورمان در جمهوری ارمنستان برگزار شد افزود : به جهت حضور در مسئولیت‌های مختلف با سفرای بسیاری از کشورها از نزدیک ارتباط کاری داشته‌ام اما پیگیری‌، جدیت و پشتکار دکتر سجادی در گسترش روابط کشورمان بویژه استان گیلان با ارمنستان یک فرصت ارزشمند است که باید کمال بهره را از آن ببریم.

وی به روند مثبت گسترش روابط با ارمنستان اشاره و خاطر نشان کرد : در سفر اخیر رییس جمهور به ارمنستان حضور گیلان بسیار پررنگ بود.

نماینده عالی دولت در گیلان به سفر سال گذشته‌ی خود به ارمنستان اشاره و اظهار داشت : باید با جدیت و همت مضاعف از سوی بخش‌های شیلات، کشاورزی، صنعت و تجارت و اتاق بازرگانی در گسترش روابط  و اجرای تعهدات این سفر گام برداشته شود.

وی بر ضرورت فعال‌تر شدن حوزه‌ی گردشگری گیلان در گسترش روابط تأکید و تصریح کرد : استان گیلان در سال جاری فضای جدید را در بخش سرمایه‌گذاری و حضور بیشتر گردشگران فراهم کرده است.

استاندار گیلان به حضور بلند مدت ارامنه در شهرهای استان گیلان اشاره و اظهار داشت : باتوجه به اعلام آمادگی شهرهای دیگر استان در گسترش روابط بویژه گردشگری باید اهتمام بیشتری در این خصوص انجام گیرد.

وی ارمنستان را یک فرصت ارزشمند برای گسترش ارتباطات عنوان کرد و افزود : اتاق بازرگانی گیلان به عنوان یک تشکل تجاری با تجارب خوب علمی و عملیاتی می‌تواند در انجام اقدامات پایدار برای شکل گیری تجارت‌های گسترده گام بردارد.

استاندار گیلان دستگاه‌های اجرایی استان را مکلف به همکاری و حضوری پرشور در ارتقاء سطح مناسبات بین ۲ کشور کرد و گفت : استان گیلان علی رغم اینکه با ارمنستان مرز زمینی ندارد اما با محوریت این استان اقدامات موثری در این کشور در حال انجام است.

وی به سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در هفته‌ی گذشته به گیلان اشاره و اظهار داشت : در این سفر درخصوص ورود ایران بویژه گیلان در تجارت‌های کشورهای اوراسیا از طریق ارمنستان تأکید شد .

نجفی خاطر نشان کرد : سازمان برنامه و بودجه استان نیز به منظور گسترش روابط دستگاه‌های اجرایی با کشورهای خارجی حمایت‌های لازم را انجام دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بدهی دانشگاه علوم پزشکی به داروسازان استان اشاره و خاطر نشان کرد : تأخیر و یا تعلل در پرداخت مطالبات داروسازان زیبنده‌ی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیست.

نماینده عالی دولت در گیلان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان را موظف به بررسی علت تأخیر در پرداخت مطالبات داروسازان کرد و گفت : طی دو هفته‌ی آینده باید نتیجه‌ی این بررسی در جلسه‌ی شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی ارائه شود.

وی همچنین ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت آیت ا… هاشمی رفسنجانی که نزدیک به ۶۰ سال مبارزه، جهاد همراه با صبر و تحمل در کارنامه‌ی خود داشت گفت : روزهایی که همه‌ی تیرها به سمت سرمایه‌داران و سرمایه‌گذاری بود شخص ایشان پشتوانه‌ی بخش خصوصی بود.

در این جلسه سفیر کشورمان در جمهوری ارمنستان با اشاره به اینکه از حضور در جلسات مسئولان استان گیلان انرژی می‌گیرم گفت : در هر سفر که به ایران می‌آیم اولین روز کاری ام را به گیلان اختصاص می‌دهم که این حضور نشأت گرفته از لطف و محبت دکتر نجفی و مجموعه‌ی استان گیلان است.

وی فرصت ایجاد شده بین گیلان و استان‌های ارمنستان را به واسطه‌ی تلاش  واهتمام دکتر نجفی در گسترش روابط تجاری بین دو کشور دانست و افزود : تمام تلاش ما به عنوان نمایندگان ایران در کشورهای خارجی معرفی پتانسیل موجود در کشور است.

سجادی سفیر کشورمان در جمهوری ارمنستان با بیان اینکه در حوزه‌ی گیلان نتایج بسیار خوبی را در ارتباط با استان‌های ارمنستان شاهد بودیم اظهار داشت : استان‌های دیگر کشورمان برای ارتباط با ارمنستان را به منظور استفاده از تجربیات ، به سوی گیلان ارجاع می دهیم.

وی به سفر دکتر روحانی به ارمنستان اشاره و خاطر نشان کرد : از آنجایی که تلاش‌های بسیار مطلوبی در کمیسیون‌های مشترک ۲ کشور به ریاست معاون اول رییس جمهور شکل گرفت دکتر روحانی به درخواست‌ رییس جمهور ارمنستان برای سفر به این کشور پاسخ مثبت دادند.

سفیر کشورمان در جمهوری ارمنستان با اشاره به اینکه در طول سفر رییس جمهور به ارمنستان از قابلیت‌های گیلان و تلاش‌های بی دریغ دکتر نجفی در گسترش مناسبات دو کشور مطالبی بیان کردم افزود : دکتر روحانی نیز بر لزوم گسترش ارتباطات گیلان و ارمنستان تأکید داشتند.

وی به بازدید خود از منطقه آزاد انزلی اشاره و اظهار داشت : باتوجه به  بهره‌برداری از منطقه آزاد مرزی ارمنستان در نزدیکی مرز ایران  در آینده‌ای نزدیک می‌توان نسبت به گسترش ترانزیت کریدور شمال به جنوب اقدام کرد.

سجادی بر ضرورت فعال شدن تمامی شهرستان‌های استان گیلان در گسترش روابط بین دو کشور تأکید و تصریح کرد : ارمنستان پل ارتباطی ایران با کشورهای اوراسیا محسوب می‌شود که می‌تواند نقش بسزایی در صادرات محصولات این استان بدون پرداخت عوارض گمرکی باشد.

وی به تأثیرگذاری اتاق بازرگانی گیلان به عنوان یک محور برای تجار ایرانی در ارمنستان اشاره و خاطر نشان کرد : در حوزه‌ی دامپروری، گلخانه، بسته‌بندی محصولات خواستار گسترش روابط هستیم.

سجادی نقش حوزه‌ی رسانه‌ها در افزایش سطح مناسبات دو کشور را بسیار مثبت و موثر دانست و افزود : پنجره‌ی جدیدی بین ایران و ارمنستان باز شده تا دو کشور همدیگر را بهتر بشناسند و در این میان رسانه‌ها باید نقش بسزایی ایفا کنند.

وی گفت : در صورت راه‌اندازی پرواز کیش- گیلان- ایروان می توان ثابت کرد که گیلان چه مزیت‌های بسیاری دارد و می‌تواند آنرا به اقصی نقاط گیتی ارسال کند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 • برخی مدارس گیلان فردا چهارشنبه تعطیل است
 • هاشمی مظلوم تر از شهید بهشتی بود/ تعامل با دنیا راهی است که دولت تدبیر و امید دنبال می کند
 • مسؤلان گیلان تعامل واقعی با مجمع نمایندگان داشته باشند
 • معرفی مدیرعامل جدید مخابرات گیلان و دردسرهای غیر بومی بودنش!
 • دولت به سرعت اعتبارات ویژه برای تکمیل پروژه های ملی گیلان تخصیص دهد/ پروژه های ملی در گیلان نقش حیاتی دارند
 • گیلان با وجود توانمندی هایی که دارد نتوانسته میزبانی مسابقات بزرگ را داشته باشد/ ۲۲بهمن وابسته به جناح و خط خاصی نیست
 • عادت دولت ها نیمه کاره رها کردن پروژه ها است/ خدا می داند پروژه های نیمه کاره گیلان چه زمانی به بهره برداری می رسد!
 • قیمت برنج امسال عادلانه بود/ وزیر کشاورزی در بحث برخورد با واردات برنج عملکرد خوبی داشت
 • مرگ هاشمی ایران را عزادار، منطقه را وحشت زده و دنیا را در بهت قرار داد/ چرا هاشمی گفت: حالا راحت می میرم؟!
 • گیلان، استان برتر صنایع سلولزی در کشور/ دستور استفاده از محصولات استانی به دستگاههای اجرایی گیلان ابلاغ شد
  1. مربی خشن مهدکودک استخوان ترقوه‌ پسر ۳ ساله تهرانی را شکست!+تصاویر
  2. فینال جام فوتبال سرداران و ۳۰۰ شهید جویبار برگزار می شود
  3. نخستین خزانه گیری بذر پاشی برنج در اراضی شالیزاری بابل
  4. برخورد ناشایست پلیس فرودگاه نیویورک با معلم مسلمان انگلیسی
  5. کلکسیون ناکارآمدی، شایسته ملت ما نیست/ ایثار، اسم رمز عبور از مشکلات است
  6. دختر ۲۰ ساله ای که ناگهان ۴۰ سال پیر شد! +تصاویر
  7. تساوی پرسپولیس در دربی آسیا/ شاگردان برانکو قدر گل مسلمان را ندانستند
  8. کسی که اختلاس را معوقه بانکی می‌نامد «سرطان» را «سرماخوردگی» تشخیص می‌دهد/ با لبخند مشکلات حل نمی‌شود
  9. قتل خونین مرد ۲۹ ساله در مسیر پارکینگ خانه اش+ عکس
  10. قتل دردناک یک زن با ضربات چکش شوهرش +عکس
  11. استقلال، ذوب آهن و پرسپولیس جریمه شدند
  12. سعودی‌ها شروط منطقی ایران را بپذیرند، اعزام حجاج را از سر می‌گیریم
  13. جنجال مرگ رییس دفتر نماینده مجلس آبادان +تصاویر
  14. انفجار وحشتناک در غرب تهران / ۳ خانه کاملا ویران شده اند
  15. عوامل پیری زودرس در زنان
  16. رئیس جمهوری ارمنستان: برجام یکی از بهترین توافق های بین المللی است
  17. کارت کنکور دکتری ۹۶ منتشر شد/ رقابت ۲۶۰ هزار نفر در روز جمعه
  18. فرصت مجدد ثبت نام در کنکور ارشد امشب پایان می‌یابد
  19. امیدواری آنکارا به استرداد «گولن»
  20. روسیه تحریم کره شمالی را افزایش می دهد
  telegram-cas