فهرست
leader 1
زمان انتشار : یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱
شناسه خبر : 202488
چاپ خبر

ابطال مجوز یک واردکننده خودرو در سال ۹۵

در سالی که گذشت وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز فعالیت شرکت افرا موتور (واردکننده محصولات ولوو) را باطل کرد. همچنین اعلام شد شرکت ولوو نیز هرگونه ارتباط با این شرکت را تکذیب کرده است

ابطال مجوز یک واردکننده خودرو در سال ۹۵

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین، دی ماه سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز فعالیت شرکت “افرا موتور” واردکننده محصولات ولوو را به دلیل شکایت مشتریان از نامناسب بودن خدمات پس از فروش این شرکت، تا اطلاع ثانوی باطل کرده است.

چندی پس از آن اما برخی رسانه‌ها از احیای مجوز فعالیت این شرکت با تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر دادند، اما نگاهی به سامانه ایرانیان اصناف (سامانه معرفی نمایندگی شرکت‌های خارجی در ایران/ تحت مدیریت وزارت صنعت، معدن و تجارت) نشان می‌داد که مجوز (گواهی) فعالیت این شرکت همچنان باطل است.

این موضوع از رییس وقت مرکز اصناف و بازرگانان ایران (زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت) پیگیری شد و یدالله صادقی تلویحا اعلام کرد آنچه در برخی رسانه‌ها اعلام شده صحت نداشته و هر آنچه در سامانه ایرانیان اصناف درج شده باید مدنظر قرار گیرد.

با این حال یکی از مسوولان شرکت افراموتور اظهار کرد که این شرکت مشکلات پیشین را برطرف کرده و مجوز فعالیت آن از حالت ابطال خارج شده است. این فرد برای اثبات ادعای خود نامه مورخ ۱۸ دی‌ماه امسال مرکز اصناف و بازرگانان ایران خطاب به این شرکت را ارسال کرد که در آن آمده بود گواهی شرکت افراموتور از نظر این مرکز معتبر است.

این موضوع و تناقض ایجاد شده موجب شد تا ایسنا مجددا به سراغ رییس (وقت) مرکز اصناف و بازرگانان ایران رفته و واقعیت را از وی جویا شود که این بار یدالله صادقی از ارسال نامه تکذیبیه شرکت ولوو مبنی بر تکذیب هرگونه ارتباط با شرکت افرا موتور خبر داد.

یدالله صادقی در گفت‌وگویی در تاریخ ۲۷ دی ماه ۱۳۹۵، اظهار کرد:” روز گذشته نامه‌ای از طرف شرکت ولوو سوئد به وزارت صنعت، معدن و تجارت آمد که با تایید مقامات آن کشور اعلام کرده است که شرکت افراموتور به هیچ وجه ارتباطی چه از طریق واسطه و چه به صورت مستقیم با ما (ولوو) ندارد و از دولت ایران درخواست کرده که در زمینه‌ حذف نام این شرکت از سایت نمایندگی‌ها و ثبت سفارش اقدام شود”.

رییس (وقت) مرکز اصناف و بازرگانان ایران خاطرنشان کرد:” شرکت‌هایی که به صورت واسطه‌ای مشغول به فعالیت هستند اگر خللی در مدارک و فعالیت‌ شان وارد شود، طبق وظیفه قانونی، فعالیت آنها متوقف می‌شود. یک بار پیش از این فعالیت شرکت مذکور (افرا موتور) به دلیل تخلف توسط سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولیدکنندگان متوقف شد، اما پس از آن به مرور زمان از حالت تعلیق خارج شد، اما در حال حاضر شرکت اصلی (ولوو) نامه‌ای ارسال کرده و ارتباط نمایندگی‌اش را با این شرکت منکر شده است، بنابراین باید مجددا در مورد حذف نام شرکت مذکور از سایت اقدام شود”.

ایسنا


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 2. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 3. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 4. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 5. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 6. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 7. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 8. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 9. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 10. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 11. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 12. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 13. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 14. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 15. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 16. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 17. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 18. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 19. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 20. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور