Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – باور می کنید آب نوشیدنی قاتل 4 هزار نفر باشد؟!
فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰
شناسه خبر : 203172
چاپ خبر

باور می کنید آب نوشیدنی قاتل ۴ هزار نفر باشد؟!

بر اساس گزارش‌های بین المللی حدود ۶۶۳ میلیون نفر در جهان دسترسی به منابع آب شرب سالم ندارند، و سالانه ۴۸۶ هزار نفر از آن‌ها به دلیل بیماری‌های ناشی از نوشیدن آب ناسالم فوت می‌شوند

باور می کنید آب نوشیدنی قاتل ۴ هزار نفر باشد؟!

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین؛بر اساس گزارشهای بین المللی حدود ۶۶۳ میلیون نفر در جهان دسترسی به منابع آب شرب سالم ندارند و سالانه۴۸۶هزار نفر از آن‌ها به دلیل بیماری‌های ناشی از نوشیدن آب ناسالم جان خود را از دست می دهند.

هر سال ۲۲ مارس (۲ فروردین ماه) به عنوان «روز جهانی آب» برای توجه بیشتر به اهمیت آب و مدیریت پایدار منابع آبی در سراسر جهان جشن گرفته می‌شود.

براساس این گزارش، سابقه نامگذاری این روز به نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۲ بر می‌گردد که با تصویب مجمع در این سال، ۲۲ مارس به عنوان روز جهانی آب نامگذاری شد.

هر سال برای این روز شعار خاصی از سوی سازمان ملل انتخاب می‌شود؛ به طور مثال شعار سال ۲۰۱۵ عبارت بود از «آب و توسعه پایدار»، سال ۲۰۱۶ «آب و اشتغال» و در نهایت شعار سال ۲۰۱۷ به عنوان «فاضلاب» انتخاب شده است.

بر اساس گزارش‌های بین المللی حدود ۶۶۳ میلیون نفر در جهان دسترسی به منابع آب شرب سالم ندارند، و سالانه ۴۸۶ هزار نفر از آن‌ها به دلیل بیماری‌های ناشی از نوشیدن آب ناسالم فوت می‌شوند.

پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ حدود ۷۰ درصد از جمعیت جهان شهرنشین می‌شود، این در حالی است که این میزان در حال حاضر برابر با ۵۰ درصد است.

بررسی‌های کارشناسان نشان می‌دهد بیشتر شهرهای کشورها در حال توسعه هنوز به امکانات و منابع مالی کافی جهت مدیریت فاضلاب و استفاده از آن در جهت توسعه پایدار دسترسی ندارند.

این در حالی است که استفاده از فاضلاب و تصفیه آن می‌تواند نقش مهمی در تأمین آب برای توسعه کشاورزی، تولید انرژی و توسعه پایدار در سراسر جهان داشته باشد.

متاسفانه آمارهای جهانی نشان می‌دهد حدود ۸۰ درصد از فاضلاب تولید شده بوسیله جوامع دوباره در چرخه تولید و استفاده مجدد قرار نمی‌گیرد.

همچنین حدود ۱.۸ میلیارد نفر از مردمان سراسر دنیا از منابع آبی آلوده استفاده می‌کنند که آن‌ها را در معرض بیماری‌هایی چون وبا، اسهال خونی، حصبه و فلج اطفال قرار می‌دهد


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی