فهرست
leader 1
زمان انتشار : دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
شناسه خبر : 203915
چاپ خبر

عروس روستایی وقتی سر زده به تهران برگشت، صدای شوهرش را با یک زن در خانه اش شنید

عروس روستایی که با هزاران امید با خواستگار پایتخت‌نشین سر سفره عقد نشسته بود، همه آرزوهایش را بر بادرفته دید. شوهر این نوعروس هنوز یک سال نگذشته بود که با حیله‌گری وی را با دستانی خالی رها کرد

عروس روستایی وقتی سر زده به تهران برگشت، صدای شوهرش را با یک زن در خانه اش شنید

به گزارش کاسپین، عروسی دختر همسایه «فاطمه» بود، میهمانان زیادی از تهران به آنجا آمده بودند و در محله و کوچه بروبیایی بود.
فاطمه که ۱۷ ساله بود، با ظاهری ساده و از روی کنجکاوی جلوی در خانه ایستاده بود و رفت و آمدهای خودروهای مدل‌بالا را نگاه می‌کرد که ناگهان خودروی سفیدرنگی جلوی در خانه‌شان ایستاد و پسر جوانی که شیک‌پوش بود، شیشه را پایین داد و پرسید در کجای روستا بقالی وجود دارد.
فاطمه که خجالت‌زده شده و صورتش سرخ شده بود، با لکنت زبان آنها را راهنمایی کرد و به داخل خانه بازگشت.
شب عروسی فاطمه و خانواده‌اش هم دعوت بودند، در آنجا بود که چند باری همان پسر را در محله دید و متوجه شد وی رفتارهایش را زیر نظر دارد.

دو ماه بعد، زن همسایه به خانه فاطمه و خانواده‌اش آمد و از پدر و مادر وی خواست اجازه دهند پسرخاله پدری‌اش که فاطمه را دیده و پسندیده است به خواستگاری بیایند.

دختر روستایی خوشحال بود، چراکه بارها به همان پسر فکر کرده بود. روز خواستگاری همه راضی بودند. پدر و مادر «عادل» از اینکه دختری ساده و مومن از روستا می‌گیرند، ابراز خشنودی می‌کردند و خود عادل مدام می‌گفت که مطمئن است آن دو خوشبخت خواهند شد.
عادل مغازه پارچه‌فروشی داشت و بدون اینکه خانواده عروس پیشنهادی بدهد، خودش مهریه ۵۰۰ سکه‌ای را پیشنهاد داد و همه پذیرفتند.
خیلی زود دو میهمانی برگزار شد؛ یکی در روستا و دیگری در تهران و فاطمه از اینکه دوبار لباس عروسی بپوشد، خوشحال بود. آنها خانه زیبا و نقلی در مرکز تهران داشتند و با وجود اینکه جهیزیه خوبی آماده کرده بود، عادل و فاطمه به این نتیجه رسیدند که اثاثیه را به سلیقه هم بخرند.

فاطمه زن مهربانی بود و با دست‌پخت خوبی که داشت، شوهرش را بارها به ستایش خود وادار کرده بود. هر روز تا جلوی در خانه با عادل می‌رفت و برای بازگشت وی ثانیه‌شماری می‌کرد. دلتنگ روستا بود و همیشه شوهرش قول می‌داد آخر همین هفته به روستا خواهند رفت.

دوری از خانواده گاهی اذیتش می‌کرد و وی به تلفن پناه می‌برد. هنوز دو سال نگذشته بود که عادل به هزینه‌های تلفن ایراد گرفت و آن شب فاطمه با گریه به خواب رفت.

عادل رفتارش تغییر پیدا کرده بود، برعکس گذشته که با دلتنگی‌های فاطمه وی را آرام می‌کرد و می‌گفت باید با هم به روستا بروند، این بار پیشنهاد داد همسرش مدتی به خانه پدرش برود تا هوایی تازه کند.
فاطمه وقتی در روستا بود، با دروغ به پدر و مادرش می‌گفت که شوهرش مدام به موبایلش زنگ می‌زند، در حالی که عادل انگار وی را فراموش کرده بود تا جایی که فاطمه تصمیم گرفت خودش به تهران برگردد، اما هرچه به عادل زنگ زد، جوابی نشنید.عروس روستایی راهی تهران شد و وقتی درخانه را باز کرد، با اوضاع به هم ریخته‌ای مواجه شد. هیچکس آنجا نبود، اما مشخص بود که در غیاب وی عادل میهمانی‌هایی در خانه داشته است.

همه جا را مرتب کرد و شام مورد علاقه‌ شوهرش را آماده کرد و منتظر ماند. ساعت ۸ شب شده بود که صدای عادل و خنده‌های زنی را شنید و باز شدن در حیاط و سکوت معنی‌دار، بعد در بسته شد. فاطمه بیرون دوید تا عادل را ببیند، اما اثری از وی و صاحب صدای زنانه نبود. به خانه برگشت و هنوز ۲۰ دقیقه‌ای نگذشته بود که شوهرش با چهره‌ای افروخته برگشت. آن شب عادل به جای خوش‌آمدگویی وی را به بهانه اینکه حاضر نیست همسرش به تنهایی سفر کند، برای نخستین‌بار به باد کتک گرفت و شبانه از خانه بیرون رفت.
فاطمه مانده بود با تنهایی‌هایش تا اینکه عادل نزدش رفت و گفت برای اینکه به زندگی با هم ادامه دهند، باید مهریه‌اش را ببخشد و قول داد نیمی از مغازه را به نام وی بزند، حتی یک دست‌نوشته‌ای به وی داد که پای آن امضا کرده بود.

عروس روستا پذیرفت، اما سه ماه بعد عادل وقتی شنید فاطمه می‌خواهد مادر شود، نه‌تنها نپذیرفت، بلکه ادعای تلخی کرد. این مرد گستاخانه گفت که اجازه ازدواج دوم می‌خواهد و گفت که در حال ورشکستگی است و یک زن از خانواده پولدار می‌خواهد با وی ازدواج کند و با سرمایه‌گذاری نجاتش دهد. دختر ساده‌لوح پذیرفت و اجازه ازدواج دوم داد تا اینکه…

فاطمه دیگر خانه‌ای در تهران نداشت که سرپناهش باشد. در روستا هم طلاق نابخشودنی بود، اما دیگر طاقت نامهربانی‌های عادل را نداشت تا اینکه با اصرار خواهرش به دادگاه خانواده رفت و خواستار طلاق و دریافت سهمیه‌اش از مغازه شوهرش شد.

این عروس روستایی با سادگی گفت: من هنوز هم عادل را دوست دارم، اما او و هوویم من را از خانه بیرون انداختند. شوهرم دروغ می‌گفت که ورشکسته شده و همسر جدیدش پولدار است. عادل به من گفت که مدرن فکر نمی‌کنم و همیشه بوی غذا و آشپزخانه می‌دهم و بعد فریبم داد مهریه‌ام را ببخشم و نصف مغازه را به نامم می‌کند، اما یک کاغذ به من داد که حالا فهمیده‌ام اصلا ارزشی ندارد.
وی افزود: گفته طلاقم می‌دهد و من خسته شده‌ام، اما همه دار و ندارم را از من گرفته، حتی جهیزیه‌ام را فروخت و وسایل لوکس خرید. حالا مانده‌ام چه کنم. مدتی است در خانه‌های مردم کار می‌کنم که اگر پدر و مادرم بفهمند من را خواهند کشت.

عادل که عصبانی بود، به قاضی گفت: مهریه‌اش را بخشید و حالا من هم می‌خواهم طلاقش بدهم. من در ازدواج و انتخاب فاطمه اشتباه کرده‌ام و زندگی با همسر جدیدم را بیشتر دوست دارم.
قاضی دادگاه خانواده پس از شنیدن سرنوشت عروس روستایی حکم طلاق را صادر کرد و با توجه به بخشیده شدن مهریه فاطمه، در یک فریبکاری، عادل را به پرداخت ۱۱۰ سکه بهار آزادی به عنوان مهریه و برگرداندن جهیزیه فاطمه با ارزش ریالی آن محکوم کرد.

در این حکم عادل به پرداخت اجرت‌المثل و نفقه نیز محکوم شد و به این حکم اعتراض کرد.
بنابر این گزارش، محکومیت سنگین داماد فریبکار به دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع شد و سه قاضی آن را تایید و قابل اجرا دانستند.

رکنا


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. بهره‎برداری ازخط انقال گاز به ۶ روستای منطقه هزارجریب نکا/ پایان ۴ دهه انتظار
 2. مهمترین ابزار برای تثبیت و تداوم قدرت در فضای بین المللی، ابزار اقتصادی است
 3. اصحاب رسانه نقش مهمی در شناسایی بیماران دیابتی دارند
 4. خرید یک دستگاه مکانیکی از کانادا برای پاکسازی تالاب انزلی
 5. تیم ملی کشتی ساحلی جمهوری اسلامی ایران به مقام قهرمانی تیمی جهان دست یافت
 6. عضو کانون گیلان برگزیده مسابقه نقاشی «هیکاری» ژاپن شد
 7. همایش اربعین اجتماع محبین اهل بیت است/سهمیه ۶ هزار نفری شهرستان رشت برای مراسم اربعین
 8. دیدار هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان با رییس شورای شهر رشت
 9. مشوق های بسیار خوب برای کارفرمایان در طرح کارورزی/ کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ مشارکت سال چاری در مازندران
 10. تدوین استاندارد ها در یک کشور از مشخصات توسعه یافتگی آن کشور هستند
 11. راه اندازی امداد هوایی و موتور آمبولانس در رشت/افزایش جرایم قطع اشجار در رشت
 12. مسکن مهر رشت شهر فراموش شده
 13. سخنان ترامپ نشان داد که برجام مستحکم تر از آن چیزی است که او در دوران رقابت انتخاباتی فکر می کرد
 14. معارفه ی نخستین بانوی مدیر کل دولت دوازدهم در گیلان انجام می شود
 15. لزوم شناسایی دقیق مزیت‌های نسبی و ظرفیت‌های برتر سرزمین‌های اسلامی
 16. بررسی علل واقعی نشدن نرخ ارز در کشور/قیمت ارز بیش از ۱۰ درصد نباید افزایش پیدا کند
 17. جمع آوري ۳۰ دام هوايي در لاهيجان
 18. مدیران کمبود دار یا کمبود مدیران
 19. با ۲۵درصد افزایش ساعت کاری و بن کارت برای نیروهای خدماتی موافقت شد
 20. قرار مجرمیت برای کلاهبردار ۱۳۰ میلیارد تومانی در مازندران صادر شد/ چرا استاندار نسبت به پرونده این کلاهبردار پیگیری مناسبی انجام نمی دهد!