فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
شناسه خبر : 204214
چاپ خبر

۶ نشانگر عجیب ابتلا به بیماری قلبی در آینده

نشانه های حمله قلبی می توانند از شرایطی جزئی، مبهم، و حتی ناموجود توسعه یابند. بر همین اساس، اگر دردهایی جزئی و عجیب را در دست های خود احساس می کنید ممکن است با حمله قلبی در آینده مواجه شوید

۶ نشانگر عجیب ابتلا به بیماری قلبی در آینده

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین؛بیماری قلبی عروقی به عنوانی یکی از عوامل مرگ آفرین پیشرو در جهان شناخته می شود. این موضوعی جدی و البته ترسناک محسوب می شود، به ویژه با در نظر گرفتن این مساله که اغلب نشانه اندکی از یک موضوع سلامت که به حمله قلبی منجر می شود، وجود دارد.

از شناخته شده‌ترین نشانگرهای مشکل قلبی می توان به فشار خون بالا، کلسترول خون بالا، وزن، سن (۶۰ سال به بالا)، و بیماری های زمینه ای مانند دیابت اشاره کرد. در این میان، عوامل کمتر شناخته شده ای نیز را می توان برای پیش بینی مشکلات قلبی در آینده مد نظر قرار داد که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است.

احساس سرگیجه پس از ایستادن

برخی افراد هنگامی که سریع از جای خود بلند می شوند دچار سرگیجه ای آزاردهنده می شوند که می تواند تا چند دقیقه ادامه یابد. این شرایط که به واسطه افت ناگهانی فشار خون رخ می دهد به نام Orthostatic Hypotension شناخته می شود.

بنابر داده های دانشگاه کارولینای شمالی، این نوع مشکل در جریان خون می تواند نارسایی قلبی عروقی در آینده را پیش بینی کند. در حقیقت، پژوهش این دانشگاه نشان داده است که افت فشار خون پس از ایستادن می تواند خطر نارسایی قلبی را در زندگی آینده افراد تا ۵۴ درصد افزایش دهد.

درد در دست ها

نشانه های حمله قلبی می توانند از شرایطی جزئی، مبهم، و حتی ناموجود توسعه یابند. بر همین اساس، اگر دردهایی جزئی و عجیب را در دست های خود احساس می کنید ممکن است با حمله قلبی در آینده مواجه شوید.

پژوهش انجمن قلب آمریکا نشان داده است که درد یا خستگی در عضلات دست که احساسی همانند بلند کردن جسمی بیش از اندازه سنگین را تقلید می کند می تواند چند ماه پیش از تجربه سکته قلبی شکل بگیرد. این درد می تواند به واسطه انسداد در شریان چرخشی شکل گرفته باشد.

طول انگشت حلقه

احتمالا هرگز طول انگشت حلقه خود را با خطر بیماری قلبی پیوند نمی دهید. با این وجود، دانشمندان دانشگاه لیورپول به این نکته اشاره داشته اند که انگشت حلقه کوتاه می تواند نشانه ای از مشکل قلبی در آینده باشد.

به گفته پژوهشگران این دانشگاه، افرادی که دارای انگشت حلقه بلندتری هستند (بلندتر از انگشت اشاره) به طور معمول با خطر کاهش یافته مشکلات قلبی به واسطه سطوح بالاتر هورمون تستوسترون مواجه هستند. اگر انگشت حلقه شما هم اندازه یا کوچک‌تر از انگشت اشاره است، احتمال خطر بیماری قلبی هنگامی که از مرز ۴۰ سالگی عبور می کنید، بالاتر در نظر گرفته می شود.

چین های نرمه گوش

اگرچه اندکی عجیب به نظر می رسد، پژوهشگران دپارتمان پزشکی در دانشگاه بیمارستان پنسیلوانیا می توانند تنها با نگاه کردن به نرمه های گوش شما خطر بیماری عروق کرونر را پیش بینی کنند. آنها به این نکته اشاره داشته اند که یک چین سخن چین در یک یا هر دو نرمه گوش می تواند نشان دهنده مواجهه با مشکلات قلبی در آینده باشد.

چین نرمه(ها) متمایز که به نام نشانه فرانک (سندرز تی. فرانک در سال ۱۹۷۳ این پیوند را شناسایی کرد) شناخته می شود به عنوان نشانه سخن چین انسداد شریانی و مشکلات قلبی عروقی در آینده در نظر گرفته می شود.

خمیازه هنگام ورزش

چرا خمیازه می کشیم؟ علم به ما می گوید که برای اکسیژن‌دار کردن خون و خنک کردن مغز خمیازه می کشیم. بر همین اساس، یک یا دو خمیازه طی ورزش های شدید یا روزی آفتابی منطقی به نظر می رسد، این گونه نیست؟

بهتر است زود نتیجه گیری نکنید زیرا مطالعه ای که توسط پژوهشگران دانشگاه ایالتی نیویورک در آلبانی انجام شده است، نشان می دهد که خمیازه مزمن طی ورزش می تواند نشان دهنده مشکل در قلب باشد. به عنوان مثال، انسداد در گردش خون می تواند موجب شود سیستم خنک کننده بدن و قلب ناکارامد عمل کنند و آن خمیازه ها ممکن است نشانه ای از بروز مشکلات جدی برای قلب در آینده باشند.

بوی بد دهان

نفس بد بو یا بوی بد دهان می تواند موجب شرمندگی فرد شود. اغلب جویدن آدامس و مسواک زدن نیز در از بین بردن بوی سیری که در وعده غذایی شما وجود داشته ناموفق هستند.

با این وجود، بوی بد دهان می تواند با مشکلات قلبی نیز پیوند بخورد. مطالعه ای که در نشریه American journal of Preventive Medicine منتشر شد، نشان داده است که بوی بد دهان می تواند نشانه ای از بیماری لثه باشد و بیماری لثه موجب التهاب و در نهایت بیماری قلبی عروقی می شود. پس اگر ماده غذایی مانند سیر مصرف نمی کنید، اما همچنان از بوی بد دهان مزمن رنج می برید ممکن است به مراجعه به دندانپزشک و بررسی شرایط لثه های خود نیاز داشته باشید.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. توسعه گردشگری دریایی در اولویت برنامه های اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان
 2. نخستین پیوند سلول‌های بنیادی خون بندناف در مازندران تا یکماه آینده در بیمارستان امیرکلای بابل انجام می شود
 3. توسعه صادرات موجب رونق توليد و اشتغال مي شود / تسهيلات ۱۳۰ ميليارد توماني براي اشتغال در كميته امداد و بهزيستي 
 4. دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه کارگران با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد
 5. سفر استاندارقیزیل آوردا قزاقستان به مازندران
 6. ناپایداری زباله ها در سراوان بحرانی جدی است/احتمال حرکت پوسته زمین در سراوان
 7. مشارکت بیشتر زنان در مسائل اجتماعی ، سیاسی وفرهنگی موجب نشاط و پویایی جامعه خواهد شد/ زنان جامعه باید مطالبگر باشند
 8. آغاز طرح رجیستری تلفن همراه از ۲۸ مهر ماه/ ۹۰ درصد گوشی های تلفن همراه در بازار به صورت قاچاق عرضه می شوند
 9. تمامی کشورها در راستای اهداف منشور ملل متحد برای افزایش ثبات و امنیت در استفاده از فناوری ارتباطی همکاری کنند
 10. بررسی مشکلات آب شرب روستای سراوان و سایر روستاهای دارای مشکل آب شرب
 11. فراهم نمودن زیرساخت های گردشگری ورزشی،تلاشی برای توسعه همه جانبه گیلان
 12. اعلام جزییات قتل اهورا کودک رشتی
 13. آمریکا کارگزار صهیونیسم بین‌الملل است/تا طرف مقابل برجام را پاره نکنند آن را پاره نمی‌کنیم
 14. سازمان اسناد و کتابخانه ملی وارث بزرگان است
 15. “اهورا” کودک دوساله گیلانی در آرامگاه ابدی خود آرام گرفت
 16. گیلان ،رتبه پنجم ورزش کشور را داراست
 17. تفریغ بودجه شهرداری رشت مورد بررسی قرار گرفت
 18. بهره‎برداری ازخط انقال گاز به ۶ روستای منطقه هزارجریب نکا/ پایان ۴ دهه انتظار
 19. مهمترین ابزار برای تثبیت و تداوم قدرت در فضای بین المللی، ابزار اقتصادی است
 20. اصحاب رسانه نقش مهمی در شناسایی بیماران دیابتی دارند