فهرست
leader 1
زمان انتشار : جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
شناسه خبر : 204981
چاپ خبر

کلاهبرداری از مسافران ایرانی در راه ارمنستان

کارشکنی یک کارگزار مسافرتی در ارمنستان باعث بازماندن ده‌ها مسافر ایرانی از سفر نوروزی به ارمنستان و گرجستان، لغو پروانه یک آژانس ایرانی و بازداشت مدیرعامل آن شد

کلاهبرداری از مسافران ایرانی در راه ارمنستان

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین، سودجویی از مسافران در نوروز تقریبا به اتفاقی روتین تبدیل شده است. سال گذشته نیز حدود ۲۰۰ مسافر ایرانی به دلیل تخلف و بدتعهدی آژانس ایرانی، در آنتالیا آواره و سرگردان شدند. با آن‌که هر سال به مسافران و مدیران دفاتر خدمات مسافرتی هشدار داده می‌شود از مراکز معتبر خرید کنند و یا حتما با طرف مذاکره، قرارداد مکتوب داشته باشند، اما باز شاهد کلاهبرداری و سودجویی هستیم.

دو روز گذشته (پنجشنبه و جمعه، ۲۷ و ۲۸ اسفندماه) تعدادی از مسافران ایرانی که باید در راه ارمنستان می‌بودند در اداره میراث فرهنگی گردشگری استان تهران تجمع کردند و شاکی کارشکنی یکی از دفاتر خدمات مسافرتی تهران در اجرای تعهدات خود برای برگزاری تور ارمنستان و گرجستان شدند. مسافرانی که باید نوروز را در ارمنستان به سر می‌بردند، به دلیل کارشکنی کارگزار حاضر در ارمنستان، از این سفر بازماندند. این اتفاق فقط برای یک گروه رخ نداده، بلکه برنامه سه تور دیگر را که قرار بود در روزهای آینده رهسپار ارمنستان شوند، مختل کرده است.

به دنبال این تجمع، کمیته رسیدگی به شکایات معاونت گردشگری استان تهران همان دیروز این پرونده را باز کرد و به بررسی گذاشت که در نهایت به لغو پروانه دفتر خدمات مسافرتی «سوگند پرواز آسمانی» منجر شد.

رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در این‌باره به حبرنگار گردشگری ایسنا گفت: شکایات واصله از همشهریانی است که خدمات سفر زمینی به ارمنستان و گرجستان را از شرکت «سوگند پرواز آسمانی» خریده بوند که به دنبال این اتفاق اقدامات قانونی در قبال آژانس خاطی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در چارچوب حداکثری وظایف محوله انجام شد و مراحل بعدی در روند رسیدگی به شکایات، در دستگاه قضایی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: همکاران ما در کمیته رسیدگی به شکایات گردشگری استان تمام تلاش خود را انجام دادند تا در دو جلسه کمیته که در دو روز متوالی برای حل این مسأله تشکیل شد، آژانس مسافرتی تعهدات خود را در قبال مسافران با کمک سایر دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران انجام دهد، ولی متاسفانه این اتفاق عملی نشد.

او سپس از فعالیت کمیته رسیدگی به شکایات استان تهران در روزهای تعطیل نوروز خبر و اطمینان داد: رسیدگی به شکایات و صدور رأی در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

خسروآبادی گفت: فعالیت بیش از ۱۸۰۰ دفتر خدمات مسافرتی در تهران و تقاضای بالای سفرهای داخلی و خارجی شهروندان در نوروز، بخش زیادی از نیروهای ستاد اجرایی خدمات سفر استان را درگیر امر نظارت و رسیدگی به شکایات مسافران کرده است، اما با این وجود خوشبختانه ارائه خدمات در سایر بخش‌های ستاد از قبیل پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و کمیته‌های نظارت بر اماکن اقامتی و پذیرایی به خوبی انجام می‌شود.

با وجود آمادگی کمیته شکایت و تیمی برای نظارت و هشدارهایی که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هر سال در آستانه سفرهای نوروزی می‌دهد، به نظر می‌رسد شکاف‌ها و خلأهای قانونی برای بروز چنین تخلفاتی وجود دارد که شاید لازم باشد بازنگری جدی در این بخش صورت گیرد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه کارگران با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد
 2. سفر استاندارقیزیل آوردا قزاقستان به مازندران
 3. ناپایداری زباله ها در سراوان بحرانی جدی است/احتمال حرکت پوسته زمین در سراوان
 4. مشارکت بیشتر زنان در مسائل اجتماعی ، سیاسی وفرهنگی موجب نشاط و پویایی جامعه خواهد شد/ زنان جامعه باید مطالبگر باشند
 5. آغاز طرح رجیستری تلفن همراه از ۲۸ مهر ماه/ ۹۰ درصد گوشی های تلفن همراه در بازار به صورت قاچاق عرضه می شوند
 6. تمامی کشورها در راستای اهداف منشور ملل متحد برای افزایش ثبات و امنیت در استفاده از فناوری ارتباطی همکاری کنند
 7. بررسی مشکلات آب شرب روستای سراوان و سایر روستاهای دارای مشکل آب شرب
 8. فراهم نمودن زیرساخت های گردشگری ورزشی،تلاشی برای توسعه همه جانبه گیلان
 9. اعلام جزییات قتل اهورا کودک رشتی
 10. آمریکا کارگزار صهیونیسم بین‌الملل است/تا طرف مقابل برجام را پاره نکنند آن را پاره نمی‌کنیم
 11. سازمان اسناد و کتابخانه ملی وارث بزرگان است
 12. “اهورا” کودک دوساله گیلانی در آرامگاه ابدی خود آرام گرفت
 13. گیلان ،رتبه پنجم ورزش کشور را داراست
 14. تفریغ بودجه شهرداری رشت مورد بررسی قرار گرفت
 15. بهره‎برداری ازخط انقال گاز به ۶ روستای منطقه هزارجریب نکا/ پایان ۴ دهه انتظار
 16. مهمترین ابزار برای تثبیت و تداوم قدرت در فضای بین المللی، ابزار اقتصادی است
 17. اصحاب رسانه نقش مهمی در شناسایی بیماران دیابتی دارند
 18. خرید یک دستگاه مکانیکی از کانادا برای پاکسازی تالاب انزلی
 19. تیم ملی کشتی ساحلی جمهوری اسلامی ایران به مقام قهرمانی تیمی جهان دست یافت
 20. عضو کانون گیلان برگزیده مسابقه نقاشی «هیکاری» ژاپن شد