فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
شناسه خبر : 209979
چاپ خبر

روحانی به دنبال دشمن فرضی است؛

لزوم مواجهه فعال و آفندی در مناظرات

مواجهه فعال و آفندی در مناظرات انتخاباتی که اساس تصمیم سازی برای قشر خاکستری از رای دهندگان است در حالی از اهمیت بالایی برخوردار است که روحانی که مهارت مناسبی در جعل مسائل خیالی و پاسخ در خلاء به مسئله خودساخته دارد، تا حدود زیادی به دنبال دشمن فرضی خواهد رفت که دیگر در مناظره نیست و حریف اصلی او در میدان، مصون از حملات “دیگر آزاری” خواهد بود

لزوم مواجهه فعال و آفندی در مناظرات

کاسپین: در انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری اگر “تکلیف “را موضوع اصلی در نظر بگیریم، نسبت حکمیّه آن بی شک حضور پرشور در همه عرصه های اجتماعی، سیاسی مرتبط با انتخابات “است” و اگر تکلیف را از منظر انتخاب فرد خاصی بنگریم، تقریر محمول آن بسیار مهم و دقیق خواهد بود. با این توضیح که :

۱_ هر دو جناح شرکت کننده در انتخابات، در مقام بیان به یک اندازه از ارزش های اسلامی، مقام معظم رهبری، اشتغال، رفع بیکاری، عزت و رفاه مردم، آزادی، فقر زدایی و کرامت بین‌المللی سخن می گویند ولی در مقام عمل، کاملا متفاوت هستند.

عملکرد دولت مستقر (یازدهم)  نشان داده است که الفاظ مذکور را وسیله ای برای راهزنی از “عاقلان خفته “قرار داده است.

اظهار الفاظ مطابق میل و انتظار اهل قافله از طرف گویندگان بدون عمل، صرفا برای ایجاد اعتماد نسبت به قاطعان طریق قافله است تا آرامش شب فرا رسد و ملحوفان به زیّ نفاق، پوستین بدرند و قافله خفته را ره زنند.

اشتراک لفظ، دایم رهزن است/ اشتراک گبر و مومن در تن است

جسمها چون کوزه‌های بسته‌سر/ تا که در هر کوزه چه بود آن نگر

۲_ تاکنون هرآنچه بدست آورده ایم از حرکت انقلابی و جهادی بوده است و هرآنچه از دست داده ایم و یا عدم النفع داشته ایم از نفوذ جریان لیبرال مسلک بوده است.
امروز تشخیص مصادیق لیبرالیسم بسیار آسانتر از اوایل انقلاب است، زیرا در تعیین مصادیق آن، صرفا به الفاظ اکتفا نمی کنیم بلکه فرصت موسع قریب به چهل سال را داشتیم که دم خروس و دوستی های خاله خرسه را در میان نفوذی ها و ساده لوحان بیابیم و نه منحصراً به حرف مدعیان، بلکه به عمل و اقدام آنان نیز توجه نماییم.

۳_برای گریز از راهزنی الفاظ، اکنون ضروریست به معنون و مصادیق آنها با دقت بنگریم.  در این صورت راهبرد ما بیش و پیش از آنکه “اثباتی “باشد،”سلبی” خواهد بود. بدین معنا که بدلیل قطعیت فساد لیبرالیسم و وضوح تجلی آن در دولت یازدهم، تکلیف نیروی های انقلابی در اولویت اول بایستی توقف انتقال جریان  دولت یازدهم به دولت دوازدهم باشد و سپس استقرار دولت انقلابی با حضور هر یک از نامزد های جریان انقلابی برگزیده شود. اکنون مجال تکرار اشتباه سال ۹۲ نیست.

در انتخابات گذشته، انقلابیون به جای رقابت برای انسداد راه لیبرالیسم و سپس استقرار جریان انقلابی، اقدام به رقابت در میان خود برای کسب قدرت شخصی به جای قدرت جریانی کردند و آن شد که شد.

۴_ به منظور مواجهه فعال و آفندی در مناظرات انتخاباتی که اساس تصمیم سازی برای قشر خاکستری از رای دهندگان است و اتفاقاً حدود ۴۵ درصد کل رای دهندگان را نیز شامل می‌شوند، باید یک چهره جدید و بی حاشیه از نظر اجرایی و سرشناس از منظر عمومی، مقدم بر دیگر نامزدهای منتسب به خط انقلاب، امام و رهبری از میان نامزد های نهایی به مردم معرفی شود؛ در این تاکتیک آقای روحانی که مهارت مناسبی در جعل مسائل خیالی و پاسخ در خلاء به مسئله خودساخته دارد، تا حدود زیادی به دنبال دشمن فرضی خواهد رفت که دیگر در مناظره نیست و حریف اصلی او در میدان، مصون از حملات “دیگر آزاری” خواهد بود.

۵_بنابر شرحی که گذشت توقف جریان لیبرالیسم با ممانعت از انتخاب آقای روحانی و ماتبع، هدف اول و هم راهبرد اول و هم تاکتیک اول است.
اتفاقا تنها هدفی که در میان انقلابیون بر سر آن هیچ اختلافی وجود ندارد همین هدف است، پس «قُلْ يا أَهْلَ الْكِتابِ تَعالَوْا إِلى‏ كَلِمَةٍ سَواءٍ بَيْنَنا وَ بَيْنَكُمْ أَلاَّ نَعْبُدَ إِلاَّ اللَّهَ وَ لا نُشْرِكَ بِهِ شَيْئاً وَ لا يَتَّخِذَ بَعْضُنا بَعْضاً أَرْباباً مِنْ دُونِ اللَّهَِ»؛ پس مهم اینست انتخاب یک نفر(هرکه باشد) از میان “جریان انقلابی”.

میثم محمدی پور


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. ساری رتبه سوم سرانه شهری را در کشور به خود اختصاص داده است/تجلیل از خبرنگاران گزینشی نباشد
 2. پاسخ فرمانده لشکر ۸ نجف درباره جزئیات به اسارت درآمدن شهید حججی/ آخرین وضعیت مقری که داعش از آن فیلم ارسال کرد
 3. ناديده گرفتن محدوده‌هاي شنا در دريا، ناديده گرفتن حق زندگي است
 4. وزارت اطلاعات از مسائل سیاسی و جریانی دور بوده است
 5. فحاشی به ظریف در صحن علنی مجلس
 6. شهیدان بلباسی و حججی نمونه بارز فعالان اردوهای جهادی هستند
 7. پیگیری پروتکل مرغ / ولگاگراد گزینه‌ای برای کشت فراسرزمینی ایران است
 8. تلاش بیشتر برای توسعه و افزایش تراز تجاری و صادراتی
 9. استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جوانان
 10. هموطنان نزد موسسه خودخوانده «حافظ» سپرده گذاری نکنند
 11. وجود ۲ هزار کودک مطلقه در کشور
 12. سپیدرود با کمک هواداران به بازی‌ها برمی‌گردد / از هفته ششم به هیچ تیمی باج نمی‌دهیم
 13. نظارت بر عطاری ها در گیلان شدت می یابد
 14. نظارت های بهداشتی درمانی در گیلان افزایش می یابد
 15. فرصت انتخاب رشته کنکور تمدید شد
 16. درگذشت پیشکسوت روزنامه نگاری گیلان
 17. دوست دارم با دکترظریف و سردار سلیمانی گفتگو کنم
 18. آغاز مجدد عملیات اجرایی ساخت سد دیورش پس از حل موانع موجود
 19. جشنواره صلح و دوستی با دریای کاسپین در بندر انزلی
 20. كشف ۱۰ كيلوگرم تریاک در رودبار