فهرست
leader 1
زمان انتشار : جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
شناسه خبر : 213507
چاپ خبر

رئیس ستاد انتخابات مازندران:

هیچگونه تخلفات انتخاباتی در محل اخذ رای مازندران دیده نشده است

رئیس ستاد انتخابات مازندران با اشاره به تاکنون هیچگونه تخلفات انتخاباتی در محل اخذ رای دیده نشده است، گفت: تنها گزارشات محدودی مبنی بر برخی حرکات در حوزه شوراهای شهری و روستایی بوده که نیروی انتظامی بلافاصله پیگری شده است

هیچگونه تخلفات انتخاباتی در محل اخذ رای مازندران دیده نشده است

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، علیرضا یونسی عصر جمعه در نشست با اصحاب رسانه مستقر در ستاد انتخابات در مازندران با اشاره به ۸ هزار و ۵۰۰ صندوق اخذ رای در حوزه های مختلف مازندران، گفت: از اولین ساعات شروع رای گیری تاکنون در تمام شهرستان ها و روستاها حضور مردم‌چشمگیر بوده که این امر بیانگر استقبال با شکوه است.

رئیس ستاد انتخابات مازندران با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱ میلیون نفر از مردم در انتخابات حضور و مشارکت پررنگ و پر شور داشتند، اظهارداشت: در بسیاری از مناطق شلوغ جمعیت قابل توجه‌است مردم لحظه شماری می کنند تا فرصت رای دادن آنها برسد.

یونسی با بیان اینکه از ساعات نخستین رای گیری تا کنون بیش از یک میلیون نفردررای خود را به صندوق انداخته اند،تصریح کرد: این میزان مشارکت بیانگر استقبال مردم از انتخابات است که رسالت، انقلابی، شرعی خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.

وی با اشاره به تاکنون هیچگونه تخلفات انتخاباتی در محل اخذ رای دیده نشده است، گفت: تنها گزارشات محدودی مبنی بر برخی حرکات در حوزه شوراهای شهری و روستایی بوده که نیروی انتظامی بلافاصله پیگری شده است.

رئیس ستاد انتخابات مازندران با بیان اینکه تا به این لحظه انتخابات در سایه امنیت و آرامش در سطح استان در حال برگزاری است، اذعان داشت: تمهیدات لازم برای برگزاری یک انتخاب سالم اندیشیده شده است تا واجدین شرایط از حق تعیین سرنوشت خود به خوبی استفاده کنند.

یونسی با اعلام اینکه ۲ میلیون و ۵۳۶ هزار مازندرانی شرایط رای دادن دارند، افزود: بیش از ۴۹ هزار نفر رای اولی هستند.

وی در خصوص انتخابات و شرکت مردم، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود دست کم بیش از ۷۰ درصد افراد واجد شرایط رأی دادن در مازندران در انتخابات شرکت کنند.

یونسی ادامه داد: برای بیمارستان‌ها، پادگان‌ها، کمپ‌ها، کارخانه‌ها و غیره صندوق‌های سیار در نظر گرفته شده است تا تمامی افراد واجد شرایط بتوانند در انتخابات شرکت داشته باشند.

یونسی با بیان اینکه در بسیاری از شعبات اخذ رای بویژه در مناطق شلوغ ازدحام جمعیت قابل توجه است، تصریح کرد: هیچ حادثه قلبل ذکر در استان انتظامات دچار مشکل و امنیت دچار خدشه شود وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه تاکنون انتخابات در کمال امنیت ،‌آزادی و‌مشارکت قابل وصف در حال برگزاری است، گفت:در مازندران بیش از ۴۹ هزار رای اولی داریم متولدین ۲۹ اردیبهشت ۷۸ به قبل شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران در خصوص تعداد صندوق های انتخابات در استان، اذعان داشت: در مجموع ۷ هزار و ۹۳۲ صندوق بعلاوه ۶۴۰ صندوق الکترونیک‌در ۸ شهر استان در نظر گرفته شد.

یونسی با اشاره به اینکه برخی حرکات اندک در بین ۱۸ هزار داوطلب شورا غیر قانونی صورت می گیرد، اظهارداشت: در آمل سه مورد تخلف تبلیغات داشتیم که مورد پیگیری قرار گرفت.

وی در خصوص شمارش آراء، خاطرنشان کرد: نتایج شوراهای ۸ شهر مدت کوتاهی پس از پایان اخذ رای اعلام میشود و مابقی بستگی به شمارش و سرعت عمل عوامل اجرایی دارد.

 


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. بهره‎برداری ازخط انقال گاز به ۶ روستای منطقه هزارجریب نکا/ پایان ۴ دهه انتظار
 2. مهمترین ابزار برای تثبیت و تداوم قدرت در فضای بین المللی، ابزار اقتصادی است
 3. اصحاب رسانه نقش مهمی در شناسایی بیماران دیابتی دارند
 4. خرید یک دستگاه مکانیکی از کانادا برای پاکسازی تالاب انزلی
 5. تیم ملی کشتی ساحلی جمهوری اسلامی ایران به مقام قهرمانی تیمی جهان دست یافت
 6. عضو کانون گیلان برگزیده مسابقه نقاشی «هیکاری» ژاپن شد
 7. همایش اربعین اجتماع محبین اهل بیت است/سهمیه ۶ هزار نفری شهرستان رشت برای مراسم اربعین
 8. دیدار هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان با رییس شورای شهر رشت
 9. مشوق های بسیار خوب برای کارفرمایان در طرح کارورزی/ کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ مشارکت سال چاری در مازندران
 10. تدوین استاندارد ها در یک کشور از مشخصات توسعه یافتگی آن کشور هستند
 11. راه اندازی امداد هوایی و موتور آمبولانس در رشت/افزایش جرایم قطع اشجار در رشت
 12. مسکن مهر رشت شهر فراموش شده
 13. سخنان ترامپ نشان داد که برجام مستحکم تر از آن چیزی است که او در دوران رقابت انتخاباتی فکر می کرد
 14. معارفه ی نخستین بانوی مدیر کل دولت دوازدهم در گیلان انجام می شود
 15. لزوم شناسایی دقیق مزیت‌های نسبی و ظرفیت‌های برتر سرزمین‌های اسلامی
 16. بررسی علل واقعی نشدن نرخ ارز در کشور/قیمت ارز بیش از ۱۰ درصد نباید افزایش پیدا کند
 17. جمع آوري ۳۰ دام هوايي در لاهيجان
 18. مدیران کمبود دار یا کمبود مدیران
 19. با ۲۵درصد افزایش ساعت کاری و بن کارت برای نیروهای خدماتی موافقت شد
 20. قرار مجرمیت برای کلاهبردار ۱۳۰ میلیارد تومانی در مازندران صادر شد/ چرا استاندار نسبت به پرونده این کلاهبردار پیگیری مناسبی انجام نمی دهد!