فهرست
leader 1
زمان انتشار : جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
شناسه خبر : 213507
چاپ خبر

رئیس ستاد انتخابات مازندران:

هیچگونه تخلفات انتخاباتی در محل اخذ رای مازندران دیده نشده است

رئیس ستاد انتخابات مازندران با اشاره به تاکنون هیچگونه تخلفات انتخاباتی در محل اخذ رای دیده نشده است، گفت: تنها گزارشات محدودی مبنی بر برخی حرکات در حوزه شوراهای شهری و روستایی بوده که نیروی انتظامی بلافاصله پیگری شده است

هیچگونه تخلفات انتخاباتی در محل اخذ رای مازندران دیده نشده است

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، علیرضا یونسی عصر جمعه در نشست با اصحاب رسانه مستقر در ستاد انتخابات در مازندران با اشاره به ۸ هزار و ۵۰۰ صندوق اخذ رای در حوزه های مختلف مازندران، گفت: از اولین ساعات شروع رای گیری تاکنون در تمام شهرستان ها و روستاها حضور مردم‌چشمگیر بوده که این امر بیانگر استقبال با شکوه است.

رئیس ستاد انتخابات مازندران با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱ میلیون نفر از مردم در انتخابات حضور و مشارکت پررنگ و پر شور داشتند، اظهارداشت: در بسیاری از مناطق شلوغ جمعیت قابل توجه‌است مردم لحظه شماری می کنند تا فرصت رای دادن آنها برسد.

یونسی با بیان اینکه از ساعات نخستین رای گیری تا کنون بیش از یک میلیون نفردررای خود را به صندوق انداخته اند،تصریح کرد: این میزان مشارکت بیانگر استقبال مردم از انتخابات است که رسالت، انقلابی، شرعی خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.

وی با اشاره به تاکنون هیچگونه تخلفات انتخاباتی در محل اخذ رای دیده نشده است، گفت: تنها گزارشات محدودی مبنی بر برخی حرکات در حوزه شوراهای شهری و روستایی بوده که نیروی انتظامی بلافاصله پیگری شده است.

رئیس ستاد انتخابات مازندران با بیان اینکه تا به این لحظه انتخابات در سایه امنیت و آرامش در سطح استان در حال برگزاری است، اذعان داشت: تمهیدات لازم برای برگزاری یک انتخاب سالم اندیشیده شده است تا واجدین شرایط از حق تعیین سرنوشت خود به خوبی استفاده کنند.

یونسی با اعلام اینکه ۲ میلیون و ۵۳۶ هزار مازندرانی شرایط رای دادن دارند، افزود: بیش از ۴۹ هزار نفر رای اولی هستند.

وی در خصوص انتخابات و شرکت مردم، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود دست کم بیش از ۷۰ درصد افراد واجد شرایط رأی دادن در مازندران در انتخابات شرکت کنند.

یونسی ادامه داد: برای بیمارستان‌ها، پادگان‌ها، کمپ‌ها، کارخانه‌ها و غیره صندوق‌های سیار در نظر گرفته شده است تا تمامی افراد واجد شرایط بتوانند در انتخابات شرکت داشته باشند.

یونسی با بیان اینکه در بسیاری از شعبات اخذ رای بویژه در مناطق شلوغ ازدحام جمعیت قابل توجه است، تصریح کرد: هیچ حادثه قلبل ذکر در استان انتظامات دچار مشکل و امنیت دچار خدشه شود وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه تاکنون انتخابات در کمال امنیت ،‌آزادی و‌مشارکت قابل وصف در حال برگزاری است، گفت:در مازندران بیش از ۴۹ هزار رای اولی داریم متولدین ۲۹ اردیبهشت ۷۸ به قبل شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران در خصوص تعداد صندوق های انتخابات در استان، اذعان داشت: در مجموع ۷ هزار و ۹۳۲ صندوق بعلاوه ۶۴۰ صندوق الکترونیک‌در ۸ شهر استان در نظر گرفته شد.

یونسی با اشاره به اینکه برخی حرکات اندک در بین ۱۸ هزار داوطلب شورا غیر قانونی صورت می گیرد، اظهارداشت: در آمل سه مورد تخلف تبلیغات داشتیم که مورد پیگیری قرار گرفت.

وی در خصوص شمارش آراء، خاطرنشان کرد: نتایج شوراهای ۸ شهر مدت کوتاهی پس از پایان اخذ رای اعلام میشود و مابقی بستگی به شمارش و سرعت عمل عوامل اجرایی دارد.

 


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. گزارش تصویری/ حضور حماسی مردم رشت در راهپیمایی روز قدس
 2. عکس/تولد همسر خانم گوینده شبکه خبر
 3. خانم ها؛ توت فرنگی بخورید!
 4. روسیه: تلگرام را می بندیم
 5. روسیه هم مواضع داعش را موشک‌ باران کرد
 6. صادرات ترکیه به قطر ؛ از سرباز تا مواد غذایی
 7. رژیم اشغالگر قدس بدنبال ایجاد خاورمیانه بزرگ است
 8. بازخوانی دیدگاه رهبر معظم انقلاب درباره نقش آراء مردم در مشروعیت نظام سیاسی اسلام
 9. نظر سردار سلیمانی درباره ولیعهد جدید عربستان و آینده او
 10. راهپیمایی مردم ولایتمدار گیلان در روز جهانی قدس آغاز شد
 11. انهدام یک تیم تروریستی در کردستان
 12. بازگشت عزت اللهی به روستوف
 13. مسکو: می‌توانیم با اطمینان بالایی بگوییم که بغدادی کشته شده است
 14. آغاز صادرات گاز ایران به عراق با ۷ میلیون متر مکعب در روز
 15. آمریکا: اجازه حضور متحدان ایران در بلندی‌های جولان را نمی‌دهیم
 16. بوگدانوف: روسیه، ترکیه و ایران اختلافی بر سر مناطق کاهش تنش در سوریه ندارند
 17. ترامپ: ما باید به گونه ای باشیم که جهان از ما سوء استفاده نکند
 18. ماده غذایی پرطرفدار که «نابارورتان» می‌کند
 19. در تعطیلات پیش رو ترجیحا به استانهای شمالی سفر نکنید
 20. نیکی کریمی و پدرش در سوییس/ عکس