فهرست
leader 1
زمان انتشار : شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
شناسه خبر : 213650
چاپ خبر

مرحله يک‌هشتم نهایی؛ قتلگاه نمايندگان ايران در آسیا!

روزهاي دوشنبه و سه‌شنبه اين هفته، سه نماينده ايران در مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا با حريفانشان روبه‌رو مي‌شوند

مرحله يک‌هشتم نهایی؛ قتلگاه نمايندگان ايران در آسیا!

به گزارش خبرگزاری کاسپین،  استقلال تهران در ورزشگاه آزادي ميزبان العين امارات است. پرسپوليس بايد در ورزشگاه خالي از تماشاگر آزادي با لخوياي قطر بازي کند و استقلال خوزستان در مسقط عمان مقابل الهلال عربستان قرار مي‌گيرد. صعود سه نماينده از چهار نماينده ايران به اين مرحله، اتفاق بسيار خوبي است. در منطقه غرب آسيا، ايران بيشترين نماينده را در اين مرحله دارد. در شرق هم چين داراي سه نماينده است اما تجربه نشان داده که کار نماينده‌هاي ايران در اين مرحله معمولا گره مي‌خورد. اين اتفاق به‌ويژه در سال‌هاي اخير بيشتر نمود پيدا کرده است. مثلا در سال‌هاي نزديک به ۲۰۱۰، ايراني‌ها وضعيت بهتري داشتند؛ به‌ويژه که استقلال در ۲۰۱۳ تا نيمه‌نهايي هم صعود کرد اما هر چه جلوتر رفتيم، اوضاع بدتر شد. اغلب نمايندگان ايران در اين مرحله در مقابل حريفانشان به مشکل مي‌خورند و حذف مي‌شوند. شايد دليلش، مصاف با يک تيم در دو بازي رفت و برگشت باشد. در مرحله گروهي، چهار تيم حضور دارند و تيم‌ها در مقابل سه تيم ديگر قرار مي‌گيرند و با ثبت چند پيروزي و تساوي و شکست در مقابل اين تيم‌ها در مجموع مي‌توانند به مرحله بعد صعود کنند اما وقتي به مرحله حذفي مي‌رسند، چيزي که اهميت دارد کسب نتيجه مطلوب در دو بازي رفت و برگشت در مقابل يک تيم است؛ چيزي که در سال‌هاي اخير اغلب با شکست ايراني‌ها همراه بوده است. بد نيست نگاهي به مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان در سال‌هاي اخير بیندازيم.

۲۰۱۰؛ حماسه ذوب‌آهن

در سال ۲۰۱۰، ذوب‌آهن اصفهان با منصور ابراهيم‌زاده شگفتي بزرگي ساخت. در اين دوره سه تيم ذوب‌آهن، استقلال تهران و مس کرمان به مرحله يک‌هشتم رسيده بودند. استقلال در اين مرحله که به‌صورت تک‌بازي برگزار مي‌شد در عربستان با الشباب بازي کرد و با نتيجه سه بر دو مغلوب و حذف شد. از بخت بد، دو تيم ديگر ايران يعني ذوب‌آهن و مس کرمان در اين مرحله به هم برخورد کردند که تيم اصفهاني با يک گل، مس را شکست داد. ذوبي‌ها در مرحله بعد در دو بازي رفت و برگشت در مجموع سه بر دو پوهانگ استيلرز کره‌جنوبي را شکست دادند. ذوب‌آهن در مرحله بعد به الهلال عربستان برخورد کرد و موفق شد هر دو بازي رفت و برگشت را با يک گل به سود خودش تمام کند و فيناليست شود. در بازي فينال که در توکيو برگزار شد، ذوب‌آهن به سئونگنام ايلهواچونما از کره‌جنوبي باخت و به نايب‌قهرماني آسيا بسنده کرد.

۲۰۱۱؛ صعود اصفهاني‌ها

آی اسپورت – در اين دوره تيم‌هاي تهراني استقلال و پرسپوليس نتوانستند از گروه‌شان صعود کنند و اين تيم‌هاي اصفهاني بودند که به مرحله حذفي رسيدند. در اين مرحله، ذوب‌آهن مهمان النصر عربستان بود و موفق شد با نتيجه ۴ بر يک اين تيم قدرتمند را شکست بدهد. سپاهان، ديگر تيم اصفهاني هم در اين مرحله با تيم بنيادکار ازبکستان روبه‌رو شد. اين تيم در اين مرحله موفق عمل کرد و توانست با نتيجه سه بر يک تيم ازبکي را شکست بدهد و راهي مرحله بعد شود. دو تيم به مرحله يک‌چهارم رسيدند و اگر در اين مرحله حريفا‌نشان را شکست مي‌دادند در مرحله بعد بايد با هم بازي مي‌کردند اما هر دو به حريفان باختند حذف شدند. ذوب‌آهن در دو بازي رفت و برگشت اين مرحله با نتيجه ۳ بر دو به سامسونگ بلووينگز کره‌جنوبي باخت. سپاهان هم در مجموع به ۴ بر دو به السد قطر باخت و از دور مسابقات کنار رفت.

۲۰۱۲: بدشانسي تکراري

فصل ۲۰۱۲ ليگ قهرمانان آسيا، فصل بدشانسي نماينده‌هاي ايران بود. در همان مرحله پلي‌آف، استقلال و ذوب‌آهن اصفهان به هم برخورد کردند. استقلال توانست ذوب‌آهن را با دو گل شکست بدهد و به‌همين‌دليل يکي از نمايندگان ايران نتوانست وارد مرحله گروهي شود. تيم‌هاي ايراني در اين دوره نمايش‌هاي خوبي در مرحله گروهي داشتند و هر سه به مرحله بعد صعود کردند اما بدشانسي در اين مرحله هم دست از سرشان برنداشت؛ زيرا استقلال بايد در مرحله حذفي با يک تيم ايراني ديگر يعني سپاهان بازي مي‌کرد. چاره‌اي نبود و در اين بازي که به ميزباني سپاهان برگزار شد، تيم اصفهاني با دو گل استقلال را شکست داد و به مرحله بعد رفت. در مرحله بعد اما در مجموع دو بازي رفت و برگشت مغلوب الاهلي عربستان شد و کنار رفت. پرسپوليس هم که موفق شده به‌عنوان تيم دوم از اين گروه صعود کند در تک‌بازي اين مرحله با سه گل به الاتحاد عربستان باخت و حذف شد.

۲۰۱۳؛ شاهکار آبي‌هاي تهران

در اين سال، ايران در مرحله گروهي سه نماينده داشت اما فقط استقلال تهران بود که توانست از گروهش صعود کند. استقلال در اين دوره، جور بقيه تيم‌ها را کشيد و تا نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان صعود کرد. نتيجه‌اي که بهترين عملکرد تيم‌هاي ايراني در سال‌هاي اخير است. تراکتورسازي و سپاهان اصفهان در مرحله گروهي حذف شدند. استقلال در اولين مرحله حذفي، در دو بازي رفت و برگشت، الشباب امارات را با نتيجه ۴ بر دو شکست داد و حذف کرد. در مرحله بعد هم بوريرام تايلند را در مجموع سه بر يک شکست داد و پا به مرحله نيمه‌نهايي گذاشت اما در اين مرحله با نتيجه ۴ بر دو مغلوب تيم قدرتمند اف سي سئول کره شد و نتوانست به فينال برسد.

۲۰۱۴؛ فصل نااميدي

اين دوره را شايد بتوان نااميد‌کننده‌ترين حضور ايراني‌ها در ليگ قهرمانان آسيا دانست. زيرا از چهار تيم ايراني در مرحله گروهي فقط فولاد خوزستان بود که به مرحله حذفي رسيد. استقلال تهران، تراکتورسازي تبريز و سپاهان اصفهان در مرحله گروهي حذف شدند و فولاد در مرحله يک‌هشتم در دو بازي رفت و برگشت مقابل السد قطر به تساوي دو بر دو رسيد اما اين تيم قطري بود که به لطف گل زده در خانه حريف به مرحله بعد صعود کرد.

۲۰۱۵؛ نصف نصف!

در اين سال چهار نماينده در مرحله گروهي داشتيم. پرسپوليس و نفت تهران از گروهشان صعود کردند اما فولاد و تراکتورسازي از گروه حذف شدند. در مرحله حذفي هم يک صعود‌کننده و يک حذف‌شونده داشتيم. پرسپوليس در اولين مرحله حذفي در مجموع دو بازي رفت و برگشت، سه بر يک به الهلال باخت اما نفت موفق الاهلي عربستان را حذف کند. در مرحله بعد نفت از الاهلي امارات سه بر يک شکست خورد و حذف شد.

۲۰۱۶؛ حذف در اولين مرحله حذفي

در اين دوره دو نماينده از سه نماينده ايران دو نماینده به مرحله يک‌هشتم رسيدند. ذوب‌آهن و تراکتور صعود‌کننده بودند و سپاهان حذف شد اما هر دو تيم صعود‌کننده، در مرحله يک‌هشتم باختند و کنار رفتند. ذوب‌آهن در مجموع سه بر يک به العين باخت و تراکتور هم در مجموع دو بازي ۵ بر ۴ مغلوب النصر امارات شد و کنار رفت.

وقایع اتفاقیه


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. ۹۰ درصد ایرانی‌ها گروه خونی مثبت دارند
 2. ترکیه: اسقرار پایگاه ما در قطر به دیگران ربطی ندارد
 3. تفریح جالب توجه علی دایی! +عکس
 4. بازیگر زن سینما بالاخره ازدواج کرد
 5. عکس/خلیل کبابی، و پایانی که باب میل رخساره نبود…
 6. جمله ای جادویی برای خاتمه به مشاجره با همسر
 7. چهره برجسته و محبوب سینمایى درگذشت
 8. دلایل گرگرفتگی در مردان و راه های درمان آن
 9. بعد از غذای چرب، این ۸خوراکی را حتما بخورید!
 10. پاسخ طوفانی امیر قطر به یکی از ۱۳ شرط عربستان و شرکا
 11. آتش به اختیار به معنای بی‌قانونی نیست/ دنیای اسلام به‌طور صریح از مردم یمن حمایت کند
 12. اردوغان خواستار بازبینی در «ناتو» شد
 13. دستگیری ۸ نفر در رابطه با لو رفتن سؤالات امتحان نهایی
 14. استانهای شمالی منتظر افزایش ابر و بارش پراکنده باران باشند
 15. ترامپ نخست وزیر هند را دوست واقعی خواند
 16. نسرین مقانلو ۴۹ ساله شد +عکس
 17. علت اصلی ابتلا به سرطان مغز کشف شد
 18. روسیه: هیچ مانعی در فروش سلاح به ترکیه وجود ندارد
 19. جرعه آبی که به قیمت جان مرد جوان تمام شد
 20. مردی که جسد همسرش را بعد از خفه کردن در باغی دفن کرد