فهرست
leader 1
زمان انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۸
شناسه خبر : 214090
چاپ خبر

عذرا شوهر داشت اما دست از سرم بر نمی داشت تا…

دو پسر جوان که در ماجراهای جداگانه دست به جنایت زده و با جلب رضایت اولیای دم به زندیگ برگشته بودند دیروز از جنبه عمومی جرم محاکمه شدند

به گزارش خبرگزاری کاسپین، رسیدگی به این پرونده از عصر چهاردهم مرداد ۹۱ به دنبال پیدا شدن جنازه کبود یک زن ۴۵ساله به نام عذرا در خانه اش در خیابان رودکی تهران در دستور کار ماموران کلانتری ۱۰۸ نواب قرار گرفت. همسر این زن به پلیس گفت: عذرا مدتی بود به دام مواد مخدر افتاده بود و رابطه خوبی با من نداشت. من صبح زود به محل کارمر فتم اما وقتی برگشتم با جنازه همسرم روبه رو شدم که با پیچیده شدن روسری دور گردنش خفه شده است. پلیس در نخستین گام از تحقیقات به همسر قربانی مظنون شد اما وقتی در بررسی گوشی موبایل عذرا به رابطه پنهانی وی با یک پسر معتاد به نام اصغر پی برد وی را بازداشت کرد. شواهد نشان می داد اصغر ۲۰ساله مدتی پیش به اتهام سرقت یک تابلو فرش عتیقه بازداشت شده و به ۹ سال زندان محکوم شده بود اما با وثیقه ازاد شده و در این مدت دست به جنایت زده بود.

اصغر به کشتن زن میانسال اعتراف کرد و گفت: چون معتاد بودم با عذرا آشنا شدم. گاهی اوقات در غیاب همسر عذرا به خانه اش می رفتم و با هم مواد می کشیدیم اما چون ۲۵سال از او کوچکتر بودم از من اخاذی می کرد. او چند بار تهدیدم کرده بود ماجرای اعتیادم را به خانواده ام می گوید و ابرویم را می برد و من برای اینکه آبرویم را نبرد به او پول داده بودم.از اخاذی های عذرا خشته شده بودم به همین خاطر اخرین بار وقتی برای مصرف مواد مخدر به خانه شا رفتم او را با روسری خودش خفه کردم.

با اعرتاف های پسر معتاد وی پای میز محاکمه ایتساد و به قصاص محکوم شد. حکم صادره در دویان عالی کشور تایید شده بود که وی با پرداخت دیه ۳۰ میلیونی توانست رضایت اولیای دم را جلب کند و به زندگی برگردد. وی دیروز از جنبه عمومی جرم در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به دفاع پرداخت و گفت: از قتل عذرا پشیمانم و حالا که مواد مخدر را ترک کرده ام فهمیده ام دست به اشتباه بزرگی زده ام. حالا ۴سال است در زندانم و از قضات دادگاه تقاضا دارم در مجازاتم تخفیف قائل شوند. در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و اصغر را به ۱۰ سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کرد.

یک پسر جوان نیز که در هواخواهی از زن تنها دست به جنایت زده بود با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کرد تا با حکم قضایی به زودی از زندان آزاد شود.

عصر نوزدهم اسفند ۹۱ یک پسر جوان به نام علیرضا که چندین پیشینه کیفری در پرونده اش داشت در یکی از خیابان های محله ابوذر تهران با ضربه های چاقو کشته شد.شواهد نشان می داد عامل جنایت یک پسر جوان به نام مهدی است. این پسر بازداشت شد و به قتل در هواخواهی از یک زن تنها اعتراف کرد. مهدی به درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شده بود که توانست با پرداخت دیه ۱۱۰ میلیونی رضایت اولیای دم را جلب کند. به این ترتیب دیروز از جنبه عمومی جرم در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.
در این جلسه مهدی گفت: خاله ام خانه بزرگی داشت که اتاق هایش را به چند نفر اجاره داده بود. من هم در یکی از اتاق های خانه خاله ام ساکن بودم. یکی از مستاجرهای خانه خاله ام یک زوج و دو فرزندشان زندگی می کردند یک روز پلیس به خانه خاله ام امد و در جست و جوی خانه این زوج مقداری شیشه یافت. چون مرد مستاجر در خانه اش حضور نداشت ماموران پلیس همسر او را با گریه خود بردند. من که از دیدن صحنه گریه فرزندان این زن به شدت ناراحت شده بود به او قول دادم تا امدن شوهرش مراقب فرزندانش باشم. من بعد از خرید و به خانه مستاجر خاله ام رفتم تا به فرزندان او سرکشی کنم اما همان موقع یک پسر بد سابقه به نام محسن را دیدم که از مستاجر خاله ام خارج شد. عصر همان روز وقتی زن جوان ازاد شد و به خانه برگشت متوجه شد ۸۰۰ هزار تومان پول نقد و چرخ گوشت و ابمویه گیری که در خانه داشته سرقت شده است. همان موقع بود که فهمیدم محسن در غیاب این زن و به بهانه سرکشی به فرزندانش به خانه انها رفته و دست به دزدی زده است. من با محسن تماس گرفتم اما جواب تلفنم را نداد. تا اینکه او و دوست سابقه دارش به نام علیرضا را در خیابان دیدم و با انها درگیر شدم. علیرضا در هواخواهی از محسن به رویم چاقو کشید و من او را زدم. اما واقعا قصد کشتن او را نداشتم و در هواخواخی از زن تنها دست به این جنایت زدم. در مدت ۴سالی که در زندان بودم خانواده ام با سختی زیاد توانستند مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان را به اولیای دم بپرداند و رضایت انها را جلب کنند. حالا از قضات دادگاه تقاضای بخشش دارم.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد و مهدی را به ۴سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کرد تا وی به زودی آزاد شود.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. ۹۰ درصد ایرانی‌ها گروه خونی مثبت دارند
 2. ترکیه: اسقرار پایگاه ما در قطر به دیگران ربطی ندارد
 3. تفریح جالب توجه علی دایی! +عکس
 4. بازیگر زن سینما بالاخره ازدواج کرد
 5. عکس/خلیل کبابی، و پایانی که باب میل رخساره نبود…
 6. جمله ای جادویی برای خاتمه به مشاجره با همسر
 7. چهره برجسته و محبوب سینمایى درگذشت
 8. دلایل گرگرفتگی در مردان و راه های درمان آن
 9. بعد از غذای چرب، این ۸خوراکی را حتما بخورید!
 10. پاسخ طوفانی امیر قطر به یکی از ۱۳ شرط عربستان و شرکا
 11. آتش به اختیار به معنای بی‌قانونی نیست/ دنیای اسلام به‌طور صریح از مردم یمن حمایت کند
 12. اردوغان خواستار بازبینی در «ناتو» شد
 13. دستگیری ۸ نفر در رابطه با لو رفتن سؤالات امتحان نهایی
 14. استانهای شمالی منتظر افزایش ابر و بارش پراکنده باران باشند
 15. ترامپ نخست وزیر هند را دوست واقعی خواند
 16. نسرین مقانلو ۴۹ ساله شد +عکس
 17. علت اصلی ابتلا به سرطان مغز کشف شد
 18. روسیه: هیچ مانعی در فروش سلاح به ترکیه وجود ندارد
 19. جرعه آبی که به قیمت جان مرد جوان تمام شد
 20. مردی که جسد همسرش را بعد از خفه کردن در باغی دفن کرد