فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
شناسه خبر : 214111
چاپ خبر

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

نیاز به واردات برنج در کشور بسیار اندک است/نوسانات بازار به دلیل افزایش تقاضا در برخی ماه های سال وجود دارد

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اعلام اینکه اگر حمایت از تولید برنج ایرانی در دستورکار جدی دولت قرار گیرد، نیاز داخل در داخل تامین می شود، گفت: نیاز به واردات برنج در کشور بسیار اندک است

نیاز به واردات برنج در کشور بسیار اندک است/نوسانات بازار به دلیل افزایش تقاضا در برخی ماه های سال وجود دارد

علی محمد شاعری سه شنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کاسپین از ساری با اشاره به ماه مبارک رمضان، گفت: برای تنظیم بازار و جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت کالاهای اساسی به مسئولان تذکرات لازم داده می شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اعلام اینکه مسئولیت تنظیم بازار کالاهای اساسی برعهده وزارت جهادکشاورزی است، اظهارداشت: وزارت جهادکشاورزی باید از هرگونه افزایش قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان جلوگیری کند و از طریق شرکت پشتیبانی به عرضه گوشت و مرغ در میادین و فروشگاه های پیش بینی شده اقدام کند.

شاعری تصریح کرد: وزارت جهادکشاورزی ذخیره کالاهای استراتژیک را پیش بینی کرده است، لذا کمبودی در هیچ یک از کالاهای اساسی وجود ندارد و مردم می توانند بدون دغدغه کالاهای اساسی مورد نیاز خود را خریداری کنند.

وی با بیان اینکه نوسانات بازار به دلیل افزایش تقاضا در برخی ماه های سال است، اذعان داشت: با توجه به اینکه نوسانات مقطعی بوده بهمین دلیل با عرضه گوشت و مرغ جای نگرانی افزایش قیمت در بازار وجود ندارد.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس با اشاره به اینکه نیاز داخلی برنج حدود ۵۰۰ هزار تن است، خاطرنشان ساخت: نیازی به واردات برنج های آلوده در کشور وجود ندارد.

شاعری با اعلام اینکه اگر حمایت از تولید برنج ایرانی در دستورکار جدی دولت قرار گیرد، نیاز داخل در داخل تامین می شود، ادامه داد: نیاز به واردات برنج در کشور بسیار اندک است که با تغیر الگوی مصرف، جلوگیری از ضایعات و افزایش تولید داخل می توان ۹۰ درصد برنج موردنیازداخل را با کیفیت بهتر برای کمک به اقتصاد ملی و اشتغال پایدار تولید کرد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط