فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
شناسه خبر : 214285
چاپ خبر

شرط عجیب یک مادر در بخشیدن قاتل پسرش+عکس

مادر خانواده ای که پسرش مدتی قبل در جریان یک درگیری خیابانی به قتل رسیده بود وقتی شوهرش با دریافت دیه قاتل را بخشید ادعا کرد که من از سهم خودم نمی گذرم و قاتل باید برای بخشیده شدن ۲ میلیارد تومان پرداخت کند

شرط عجیب یک مادر در بخشیدن قاتل پسرش+عکس

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین؛روز ۱۵مرداد‌ماه سال ۸۴ به پلیس کرج خبر رسید در جریان درگیری ۲جوان در یکی از خیابان‌های شهر یکی از آنها با ضربه چاقو به قتل  رسیده است. زمانی که مأموران به محل حادثه  رسیدند متهم گریخته بود اما پس از انتقال جسد مقتول به پزشکی قانونی تحقیقات برای دستگیری او آغاز شد.

چند شاهد درگیری را دیده بودند و با اطلاعاتی که آنها در اختیار پلیس گذاشتند مأموران توانستند قاتل  فراری را که جوانی ۲۰ساله بود  دستگیر کنند. او در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت که ناخواسته و در جریان یک درگیری ساده مرتکب قتل شده است. متهم گفت: در خیابان با یکدیگر چشم در چشم شدیم و چون هر دو جوان بودیم بی‌جهت با یکدیگر بگو مگو کردیم و در ادامه درگیر شدیم. چون مقتول زورش از من بیشتر بود و می‌ترسیدم کتک بخورم چاقویی را که در جیبم بود درآوردم و ضربه‌ای به مقتول زدم.
متهم به قتل در ادامه، صحنه جنایت را بازسازی کرد و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.
در جلسه محاکمه که در شعبه‌۷۱ برگزار شد خانواده مقتول برای متهم درخواست قصاص کردند. متهم در دفاع از خودش گفت: من ناخواسته و از سر جوانی مرتکب قتل شدم و از خانواده مقتول می‌خواهم که من را ببخشند. با وجود این اولیای دم روی خواسته‌شان پافشاری می‌کردند. در این شرایط قضات دادگاه متهم را به قصاص محکوم کردند.
در شرایطی که مدتی بعد رأی دادگاه در دیوان‌عالی کشور قطعی شده بود متهم توانست با پرداخت دیه رضایت پدر مقتول را جلب کند اما مادر او حاضر به گذشت نبود و از سویی برای اجرای حکم نیز حاضر نمی‌شد. به همین دلیل متهم ۱۲سال را در بلاتکلیفی در زندان  گذراند تا اینکه براساس قانون  جلسه‌ای برای تعیین تکلیف وی تشکیل شد.
در این نشست که صبح دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محسن زالی بوئینی و با حضور قاضی ابراهیم اسلامی برگزار شد مادر مقتول گفت: متهم پسرم را به قتل رسانده و باید مجازات شود. من با چه سختی پسرم را بزرگ کرده بودم اما او به‌خاطر یک نگاه پسرم را به قتل رساند.

حالا هم باید تاوان کارش را پس دهد. وی ادامه داد: شوهرم اشتباه کرد که رضایت داد. او پول کمی گرفت و قاتل پسرش را بخشید. بعد از این کار من دیگر با او زندگی نمی‌کنم. من قبلا هم گفته‌ام اگر قاتل می‌خواهد که او را ببخشم باید ۲میلیارد تومان دیه بدهد.
در ادامه این جلسه متهم در جایگاه ایستاد و گفت: زمانی که این حادثه اتفاق افتاد من ۲۰ساله بودم. نمی‌دانستم که این اشتباه زندگی‌ام را تباه می‌کند. اما حالا ۱۲سال گذشته و ۳۲سال دارم. در این مدت به اندازه کافی در زندان تنبیه شده‌ام و از مادر مقتول می‌خواهم که به جوانی‌ام رحم کند و من را ببخشد. با پایان دفاعیات متهم قضات دادگاه وارد شور شدند و قرار است به‌زودی رأی خود را اعلام کنند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. ۹۰ درصد ایرانی‌ها گروه خونی مثبت دارند
 2. ترکیه: اسقرار پایگاه ما در قطر به دیگران ربطی ندارد
 3. تفریح جالب توجه علی دایی! +عکس
 4. بازیگر زن سینما بالاخره ازدواج کرد
 5. عکس/خلیل کبابی، و پایانی که باب میل رخساره نبود…
 6. جمله ای جادویی برای خاتمه به مشاجره با همسر
 7. چهره برجسته و محبوب سینمایى درگذشت
 8. دلایل گرگرفتگی در مردان و راه های درمان آن
 9. بعد از غذای چرب، این ۸خوراکی را حتما بخورید!
 10. پاسخ طوفانی امیر قطر به یکی از ۱۳ شرط عربستان و شرکا
 11. آتش به اختیار به معنای بی‌قانونی نیست/ دنیای اسلام به‌طور صریح از مردم یمن حمایت کند
 12. اردوغان خواستار بازبینی در «ناتو» شد
 13. دستگیری ۸ نفر در رابطه با لو رفتن سؤالات امتحان نهایی
 14. استانهای شمالی منتظر افزایش ابر و بارش پراکنده باران باشند
 15. ترامپ نخست وزیر هند را دوست واقعی خواند
 16. نسرین مقانلو ۴۹ ساله شد +عکس
 17. علت اصلی ابتلا به سرطان مغز کشف شد
 18. روسیه: هیچ مانعی در فروش سلاح به ترکیه وجود ندارد
 19. جرعه آبی که به قیمت جان مرد جوان تمام شد
 20. مردی که جسد همسرش را بعد از خفه کردن در باغی دفن کرد