فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
شناسه خبر : 214361
چاپ خبر

هيأت پارلماني آلمان سفر به ترکيه را لغو کرد

هيأت پارلماني آلمان مجبور شد سفر چهار روزه خود به ترکيه را بعد از آنکه مورد استقبال آنکارا قرار نگرفتند، لغو کند

هيأت پارلماني آلمان سفر به ترکيه را لغو کرد

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین؛هيأت پارلمان آلمان بعد از آن سفر خود به ترکيه را لغو کرد که مقامات آنکارا به آنها اعلام کردند که امنيت آنها را تضمين نمي‌کنند و به پارلمان ترکيه دعوت نمي‌شوند.

پايگاه «ميدل ايست آي» گزارش کرد، يک هيأت پارلماني آلمان سفر خود به ترکيه را لغو کرد و روز چهارشنبه اعلام کرد که آنکارا به وضوح اعلام کرده است که در ميان نزاع دوجانبه ميان دو کشور، چندان پذيراي اين هيأت آلماني نيست.

يکي از سخنگويان وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که برلين «ابراز تأسف مي‌کند که چنين سفري قرار نيست صورت بگيرد» و آن را يک فرصت از دست رفته براي گفت‌وگو دانست.

به اين سياستمداران آلماني گفته شده است که ديدار در حال حاضر مناسب نيست و به همين دليل از آنها براي مذاکرات رسمي دعوت به عمل نمي آيد و اينکه به پارلمان ترکيه دعوعت نميي‌شوند.

«کلوديا روت» معاون پارلماني حزب سبز آلمان اعلام کرد که ترکيه اين سفر برنامه‌ريزي شده ۴ روزه که قرار بود روز پنجشنبه آغاز شود را ممنوع کرد.

يک گروه چهارنفري آلماني قرار بود از آنکارا، استانبول و استان دياربکر ترکيه که اکثريت آن کُردنشين است، ديدار کنند.

روابط ميان اين دو هم‌پيمان ناتو از زمان کودتاي نافرجام سال گذشته (۲۰۱۶) ترکيه رو به تيرگي رفت و اين روابط بعد از پيش آمدن چندين موضوع از جمله کمپين همه‌پرسي ترکيه براي گسترش قدرت‌هاي «رجب طيب اردوغان» رئيس‌جمهوري ترکيه بدتر شده است.

از طرف ديگر ترکيه نيز به طور مداوم حاضر نشده است که به نمايندگان پارلمان آلمان اجازه دهد تا از پايگاه نظامي «انجرليک» در نزديکي سوريه که براي حملات ائتلاف تحت رهبري آمريکا عليه داعش استفاده مي‌شود، بازديد کند.

برلين همچنين هشدار داده است که ۲۵۰ پرسنل نظامي که در اين پايگاه مستقر هستند را به محل‌هاي ديگري در منطقه از جمل اردن منتقل مي‌کند. اين نيروها در مأموريت‌هاي هوايي بر فراز سوريه و پروازهاي سوختگيري براي کشورهاي عضو ائتلاف آمريکا عليه داعش فعاليت دارند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط