فهرست
leader 1
زمان انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۵
شناسه خبر : 214508
چاپ خبر

آلمان براي دولت اردوغان ضرب‌الاجل تعيين کرد

دولت آلمان در ارتباط با اختلافاتي که با ترکيه بر سر بازديد نمايندگان اين کشور از پايگاه اينجرليک دارد، براي دولت «رجب طيب اردوغان» رئيس‌جمهور ترکيه ضرب‌الاجتصویر شاخصل تعيين کرد

آلمان براي دولت اردوغان ضرب‌الاجل تعيين کرد

به گزارش خبرگزاری کاپین؛بنابر گزارش خبرگزاري آلمان، پيشتر «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرده بود که اگر ترکيه به اقدامات خود مبني بر جلوگيري از سفر نمايندگان به پايگاه اينجرليک ادامه دهد، آلمان نظاميان خود را از اين پايگاه هوايي خارج مي‌کند. اکنون برلين ۲ هفته به آنکارا فرصت داده است تا در اين مورد وارد مذاکره شود.

مقامات عالي‌رتبه وزارت خارجه آلمان و نمايندگان دفاعي پارلمان شب گذشته در اين مورد نشستي تشکيل دادند. بر اين اساس آلمان تصميمي براي خروج سريع نيروهايش از پايگاه هوايي اينجرليک ندارد.

همچنان خبري در سطح وزارت خارجه آلمان از اقدامات آتي منتشر نشده است اما به نظر مي‌رسد که دولت آلمان اميدي ندارد که بتواند با ترکيه در اين زمينه به توافقي برسد. با اين حال اقدامات متعدد آنکارا نشان داده است که آلماني‌ها در شرايط ضروري مي‌توانند به اين پايگاه هوايي بروند.

نظاميان آلماني در قالب مشارکت در ماموريت ائتلاف آمريکايي براي مقابله با داعش در پايگاه هوايي اينجرليک مستقر شده‌اند. به دنبال بالا گرفتن تنش ميان ترکيه و برلين، ترکيه اعلام کرد که به نمايندگان آلماني اجازه نمي‌دهد که با نظاميان مستقر در اين پايگاه ديدار کند.

اين اقدام واکنش آلمان را به دنبال داشت و به خودي خود به نوعي تنش جديد در روابط ۲ کشور تبديل شده است.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط