فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
شناسه خبر : 214569
چاپ خبر

طوفان مرگبار در مسكو جان ۱۳ نفر را گرفت

براثر طوفان شدید در مسكو پایتخت روسیه كه روز گذشته به وقوع پیوست ۱۳ نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۱۷۰ نفر مجروح شدند

طوفان مرگبار در مسكو جان ۱۳ نفر را گرفت

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین؛ براثر طوفان شدید در مسکو پایتخت روسیه که روز گذشته به وقوع پیوست ۱۳ نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۱۷۰ نفر مجروح شدند.

“سرگی سابیانین” شهردار مسکو گفت: سرعت طوفان بیش از ۲۲ متر در ثانیه ثبت شده که علاوه بر تلفاتی که برجا گذاشته، هزاران اصله درخت در خیابان‌های شهر مسکو آسیب دیده‌اند و ساختمان‌های زیادی بر اثر شدت طوفان و رعد و برق تخریب شده‌اند.

وی با بی‌سابقه خواندن چنین طوفانی در مسکو افزود، هرم معروف ۶۵ تنی گولود معروف به هرم انرژی‌زا که در ۲۰ کلیومتری شمال غرب مسکو قرار داشت بر اثر این طوفان شدید کاملا تخریب شد.

همچنین وزارت انرژی روسیه اعلام کرد: بر اثر این طوفان سهمگین خطوط برق رسانی و ۶۰۰ پست ترانسفورماتور به شدت آسیب دیده است که خاموشی بیش از ۷۳۰۰ واحد آپارتمانی را در مسکو در روز گذشته به همراه داشت.

اداره هواشناسی مسکو هم اعلام کرده که امروز سه شنبه نیز وضعیت زرد در این کشور ادامه دارد که مفهوم آن ادامه بارش‌های شدید تگرگ، رعد و برق و طوفان است.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط