فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۹
شناسه خبر : 214618
چاپ خبر

«حج ؛ معنویت ، اقتدارملی ، همبستگی اسلامی» شعار حج ۹۶

پس از بررسی‌های کارشناسی و تأیید نماینده‌ ولی فقیه در امور حج و زیارت، شعار حج ۹۶ «حج ؛ معنویت ، اقتدارملی ، همبستگی اسلامی» اعلام شد

«حج ؛ معنویت ، اقتدارملی ، همبستگی اسلامی» شعار حج ۹۶

به گزارش خبرگزاری کاسپین؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر با تبیین اهداف شعارحج ۹۶ اظهار کرد: پس از بررسیهای کارشناسی شعار حج ۹۶ «حج ؛ معنویت ، اقتدارملی ، همبستگی اسلامی» اعلام شد.

وی ادامه داد: این شعاربیانگرمهمترین فلسفه الهی ، سیاسی و اجتماعی حج و وظیفه زائر در قبال رابطه خود با خدا و رابطه خود با سایر زائران است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: معنویت به‌عنوان یکی ازمهمترین کلید واژه‌های شعار حج امسال انتخاب شده است و زائران ما باید از فرصت این سفر برای کسب و ارتقای معنویت، تقویت معرفت و مکارم اخلاق استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر درباره انتخاب واژه اقتدارملی اظهار کرد: بهترین توشه سفرحج تقویت اقتدار ملت ایران و توسعه فرهنگ دینی و مردم سالاری ، اعتلای جایگاه جمهوری اسلامی در منطقه و به‌ویژه درارتباط با همسایگان عرب است.

وی با اشاره به اینکه حج فرصت همفکری امت اسلامی در خصوص مهمترین چالشهای جهان اسلام را نیز فراهم می‌آورد، تصریح کرد: واژه همبستگی اسلامی حاوی جهت‌گیری وحدت و تقریب پیروان مذاهب اسلامی است که یکی از مهمترین رسالتهای حاجیان به‌ویژه علما و فرهیختگان دراین سفر الهی است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ادامه داد: نمایش شکوه، عزت و اقتدار اسلامی در پرتو توجه به ارزشهای دینی و تقویت روحیه امید و باور به توانمندی مردم درکلیه کشورهای اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر از زائران ایرانی خواست ضمن مشارکت گسترده، منسجم و منظم در نمازهای جماعت در حرمین شریفین، نسبت به تقویت عزت و شأن کشور، انقلاب و مذهب تشیع در رفتار با زائران کشورهای اسلامی اهتمام ورزند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط