فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۳
شناسه خبر : 214625
چاپ خبر

لاوروف: غرب مسئول حملات تروریستی در خاورمیانه است

«سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه در جریان سفر به قاهره تاکید کرد کشورهای غربی که از تغییر رژیم‌ها حمایت می‌کنند و شبه نظامیان در خاورمیانه به ویژه لیبی را تامین مالی می‌کنند مسوول هرج و مرجی هستند که در این منطقه در گرفته است

لاوروف: غرب مسئول حملات تروریستی در خاورمیانه است

به گزارش خبرگزاری کاسپین؛ لاوروف و «سرگئی شویگو»، وزیر دفاع روسیه که به قاهره سفر کرده‌اند نشست مشترکی با همتاهای مصری خود برگزار کردند که مبارزه با تروریسم در راس برنامه این نشست قرار داشت.

لاوروف در جریان کنفرانس خبری مشترک با «سامح الشکری»، همتای مصری‌اش گفت: «هر دو طرف تاکید کردند که اگر می‌خواهیم تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم نتیجه‌بخش باشد باید مبارزات با این تهدید جهانی به صورت مشترک صورت گیرد.» وی افزود: «حمله اخیر به مسیحیان قبطی بار دیگر بر لزوم احتیاط تاکید کرد.

ما در تلاش‌هایمان برای تقویت مبارزات ضدتروریستی در سراسر جهان پایبند هستیم. بحران کنونی لیبی یک تهدید امنیتی برای کشورهای همسایه از جمله مصر محسوب می‌شود. این مساله بار دیگر این حقیقت را نشان می‌دهد که غرب در بحران این کشور شمال آفریقا که تنها به برچیده شدن دولت و نهایتا تبدیل شدن این کشور به حیاط خلوتی برای تروریست‌ها منتهی شد، دست داشته است.

» لاوروف در ادامه گفت: «لیبی بمباران شد و دولتش به طور وحشیانه سرنگون شد. لیبی به حیاط خلوتی برای تروریست‌ها و جنایتکاران تبدیل شده است.»


انتهای خبر/

اخبار مرتبط