فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
شناسه خبر : 214680
چاپ خبر

لاریجانی برای سیزدهمین بار رئیس مجلس شد

علی لاریجانی تا کنون ۱۳ بار به عنوان «رئیس مجلس» از نمایندگان سه مجلس رای اعتماد گرفته است. او امروز نیز با کسب ۲۰۴ رای از ۲۶۸ رای ماخوذه ریاستش را تمدید کرد

لاریجانی برای سیزدهمین بار رئیس مجلس شد

به گزارش خبرگزاری کاسپین، علاوه بر اينکه او سه بار به عنوان رئيس موقت در مجالس هشتم، نهم و دهم انتخاب شد، در طول ۸ سال عمر دو مجلس هشتم و نهم نيز هر سال به عنوان رئيس دائم مجلس راي آورد. او امروز هم براي سيزدهمين بار در معرض اين راي گيري قرار گرفت و با کسب ۲۰۴ راي از ۲۶۸ راي ماخوذه براي دومين سال متوالي رئيس مجلس دهم شد. البته ۶۴ راي باطله نيز در اين انتخابات لحاظ شده بود.

گفتني است او در انتخابات مجلس هشتم رقيبي براي رياست نداشت ولي در مجلس نهم با غلامعلي حدادعادل و در مجلس دهم با محمدرضا عارف در انتخابات هيات رئيسه موقت و با مصطفي کواکبيان در انتخابات هيات رئيسه دائم رقابت کرد. او در انتخابات هيات رئيسه موقت مجلس دهم، با کسب ۱۷۳ راي از عارف با ۱۰۳ راي پيشي گرفت و در انتخابات هيات رئيسه دائم نخستين سال فعاليت مجلس دهم با کسب ۲۳۷ راي از کواکبيان با ۱۱ راي، جلو افتاد. اختلاف آراي وي در اين دو رقابت ۶۴ راي بود که گوياي تقويت جايگاه وي بود. او امروز نيز تنها نامزد رياست مجلس بود و هيچ يک از نمايندگان با او وارد رقابت نشدند.

لاريجاني با کسب ۲۳۷ راي در سال گذشته، رکورددار کسب راي براي رياست خانه ملت در تمامي ادوار گذشته است. او امروز پس از آنکه به عنوان رئيس مجلس برگزيده شد، در سخناني با تشکر از نمايندگان گفت: از اين اعتمادي كه دوستان به بنده كردند تشكر مي‎كنم. اميدوارم بتوانم با توجه به اينكه شما امناي ملت هستيد و با وظيفه اي كه شما برعهده من گذاشتيد؛ بتوانم در تحقق خواست ملت براي حل مشكلات كشور با هدايت شما عزيزان توفيق داشته باشم.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط