فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
شناسه خبر : 214705
چاپ خبر

کلاهبرداری ۳۰۰ میلیونی خواستگار قلابی در فضای مجازی

خواستگار قلابی که ۳۰۰ میلیون تومان از دختران دم بخت از طریق فضای مجازی به جیب زده بود، گرفتار شد

کلاهبرداری ۳۰۰ میلیونی خواستگار قلابی در فضای مجازی

به گزارش خبرگزاری کاسپین؛چندی قبل دختر جوانی به نام آرزو به اداره پلیس رفت و مدعی شد خواستگارش کلاهبردار از آب درآمده است. او در توضیح ماجرا گفت: چندماه پیش از طریق تلگرام با پسری آشنا شدم. اوایل فقط با هم چت میکردیم اما مدتی که گذشت مرا به رستورانی دعوت کرد تا برای نخستین بار یکدیگر را ملاقات کنیم.

آن روز با دیدنش به او علاقهمند شدم. او میگفت مهندس عمران است و در کار ساختوساز و برجسازی فعالیت دارد. من هم کاملا به او اعتماد کردم تا اینکه مدتی بعد از من خواستگاری کرد و من که بیصبرانه منتظر شنیدن این جمله بودم، به او جواب مثبت دادم.

وی گفت: یک هفته پس از آن با اصرار من، به همراه پیرزنی که میگفت مادرش است به خواستگاریام آمد. او مدعی بود، وقتی کودک بوده پدرش فوت شده و از آن روز به بعد همراه مادرش زندگی میکرده است.

من هم حرفهایش را باور کردم و قرار شد سال بعد مراسم عروسیمان را جشن بگیریم اما خبر نداشتم همه اینها نقشه او برای کلاهبرداری است. نقشهاش این بود که میگفت در اطراف شیراز پروژهای در دست احداث دارد.

او به بهانه پیش فروش یکی از واحدهای آپارتمانی طی چندین مرحله مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان پول از من گرفت. من هم با خیال راحت این مبلغ را به او دادم تا اینکه مدتی بعد یکباره ناپدید شد و دیگر جواب تلفنهایم را نداد.

هرچند هیچ خبری از او نداشتم اما فکرش را نمیکردم که قصد فریبم را داشته باشد، اما وقتی چندین روز گذشت و خبری از او نشد فهمیدم که فریب یک کلاهبردار را خوردهام.
با اعلام این شکایت، پرونده به دادسرا فرستاده و با دستور بازپرس پرونده تحقیقات برای دستگیری خواستگار شیاد آغاز شد. درحالیکه بررسیها در این خصوص ادامه داشت

شکایت مشابه دیگری پیش روی تیم تحقیق قرار گرفت که نشان میداد دختر دمبخت دیگری با همین شگرد در دام خواستگار قلابی گرفتار شده و به بهانه خرید آپارتمان، بیش از ۱۵۰میلیون تومان از سرمایهاش را در اختیار او قرار داده است.

با انجام چهرهنگاری مشخص شد که متهم سابقهدار است و چندی پیش با همین شگرد چند دختر دمبخت را فریب داده است. او که تا سیکل بیشتر درس نخوانده، خود را مهندس جا میزد و با چربزبانی اعتماد طعمههایش را جلب میکرد. جست و جو برای شناسایی او در پاتوقهایش ادامه داشت تا اینکه مدتی قبل مأموران موفق به دستگیری اوشدند.

متهم وقتی به دادسرا منتقل شد و پیش روی بازپرس پرونده قرار گرفت به کلاهبرداری ۳۰۰میلیونی در نقش خواستگار اقرار کرد و گفت: با طعمه هایم از طریق تلگرام آشنا شدم و پس از آن به بهانه اینکه مهندس هستم اعتمادشان را جلب کردم.

وقتی از آنها خواستگاری کردم چشم بسته قبول کردند و حتی مجبور شدم با اصرار یکی از طعمه هایم به خواستگاریاش بروم. چون خانوادهام در شهرستان هستند مجبور شدم مادربزرگ دوستم را در نقش مادرم به

ببرم.وی گفت: پولهای طعمههایم هم در حسابم بود و میخواستم به خارج از کشور فرار کنم که گیر افتادم. هماکنون متهم با قرار قانونی در اختیار مأموران قرار گرفته و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. وزارت جهاد کشاورزی پاسخگوی واردات برنج باشد/ با فشار واردکنندگان، تولیدکنندگان با مشکل مواجه می شوند
 2. دشمن باید بداند هیچ کشوری نمی تواند از اقتدار جمهوری اسلامی بکاهد
 3. مبارزه قاطعانه با فساد از برنامه های مهم دولت دوازدهم/ امروز متوسط نرخ طلاق در مازندران از متوسط کشوری پایین تر است
 4. لزوم ایجاد شبکه های سراسری توزیع مرکبات در شهرها/ مرکبات ایران جایگاه چندانی درسبد صادرات محصولات کشاورزی ندارد
 5. هفته دفاع مقدس گنجینه ای از بزرگترین افتخارات ملت ایران است
 6. پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و آغاز هفته دفاع مقدس
 7. نخبگان امریکا از داشتن چنین رئیس‌جمهوری احساس شرم می‌کنند
 8. صدور اولین مجوز اعمال معافیت های مالیات بر عوارض ارزش افزوده برای فعالان اقتصادی در منطقه ویژه بندری آستارا
 9. اصل خانواده مورد تهاجم قرار گرفته است/ مراسم تکریم بازنشستگان شهرداری مناسب نبود /نامگذاری یکی از میادین رشت بنام شهدای بسیج رسانه
 10. تقارن ماه محرم با هفته دفاع مقدس ظرفیت مناسبی برای ترویج فرهنگ حماسی و عاشورایی است
 11. تاکید مدیرکل میراث فرهنگی گیلان بر تدوین بسته های جدید سفر در حوزه گردشگری مذهبی
 12. برگزاری همایش بزرگ سوپر مارکت های رشت با عنوان “سوپرمارکتی به وسعت ۶۰۰۰ متر مربع”
 13. تیم داماش گیلان به مصاف شاهین شهرداری بوشهر می رود
 14. آزار زن جوان در جاده‌ خاکی
 15. “حق شناس ” قهرمانی بومی در مدیریت استان
 16. باندهای واسطه ای پشت پرده برنج‌های تقلبی/سالانه ۲میلیون‌و۸۰۰تن برنج در کشور مصرف می‌شود / منشاء برنج‌های تقلبی توسط اتحادیه برنج مشخص شود
 17. معیارهای وزارت کشور در پیشنهاد گزینه های استانداری به دولت کاملاً شفاف است
 18. نمره منفی یکی از ابزارهای پلیس برای جلوگیری از ارتکاب تخلفات است
 19. در روزها و شب های عزاداری سرورشهیدان ، امام حسین (ع) از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی استفاده نکنیم
 20. کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه ای در صومعه سرا