فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
شناسه خبر : 214843
چاپ خبر

لاوروف: حمله به کابل زنگ خطری برای غرب بود

وزیر خارجه روسیه معتقد است حمله تروریستی در افغانستان علامتی بر لزوم خودداری غربی‌ها از بکارگیری استانداردهای دوگانه در برخورد با تروریست‌هاست

لاوروف: حمله به کابل زنگ خطری برای غرب بود

به گزارش خبرگزرای کاسپین؛ “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، حمله تروریستی روز چهارشنبه به منطقه دیپلماتیک کابل، یکی دیگر از زنگ خطرهایی بود که هشدار داده است که خودداری از بکارگیری استانداردهای دوگانه در برخورد با مسائل جهانی، بویژه از سوی شرکای غربی، تا چه اندازه ضرورت دارد.

لاوروف در واکنش به حمله روز گذشته در کابل، با اشاره به این مطلب، افزود: «اکنون مشخص شد که برای مقابله با تروریسم لازم است تا هماهنگی کامل در اقدامات بدون استثناء با همه بازیگران خارجی تاثیرگذار صورت بگیرد و همه از دولت افغانستان در این مبارزه سخت حمایت کنند و در این راستا هر تلاشی برای سوءاستفاده از اوضاع افغانستان برای رسیدن به اهداف خاصی در بازیهای ژئوپلیتیکی، غیرقابل قبول است.»

وزیر خارجه روسیه یادآور شد، برای اینکه نتیجه این قبیل برخوردها، عواقب بسیار تاسف باری برای ملت و دولت افغانستان در پی داشته و تنها اوضاع در این کشور بحران زده را تشدید خواهد کرد.

به گفته وی، پس از حوادث اخیر در افغانستان، بیش از پیش روشن شده که در آسمان این کشور که بطور کامل تحت کنترل آمریکایی ها و شرکای آن در ناتو است، چه حوادثی رخ می دهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه افزود: «چند روز قبل پارلمان افغانستان خواستار توضیح این واقعیت شد که بالگردهای ناشناس و بدون علامتی در آسمان مناطقی که تحت کنترل افراطگرایان قرار دارد، به پرواز درآمدند. شواهدی در دست است که این بالگردها محموله هایی را به زمین انداخته اند و برخی از آنها حتی در این مناطق به زمین نشستند.»

لاوروف تاکید کرد: «مسلما این حادثه بسیار سئوال برانگیز و مشکوک است و گویای تلاش دیگری از سوی گروههای تروریستی است که برای رسیدن به اهداف شوم خود متحدین موقتی برای خود پیدا می کنند. چنین مسئله ای تاکنون بارها در خود افغانستان و در عراق و مناطق دیگر دیده شده است. همین اقدامات هم باعث تقویت تسلیحاتی گروههای ترویستی و زمینه ساز حملات تروریستی آنها می شود.»

وزیر خارجه روسیه گفت: «همه طرفهایی که واقعا می خواهند به ملت افغانستان در شرایط دشوار کنونی کمک کنند، باید شفاف و بدون هیچ دستورکار محرمانه ای با یکدیگر همکاری داشته باشند. ما امیدواریم وقتی سیاست دولت جدید آمریکا در قبال افغانستان شکل گرفت، این مسئله که من به آن اشاره کردم حتما مورد توجه قرار بگیرد، چرا که در غیر اینصورت عواقب منفی چنین بی توجهی، بدون تردید ثبات و امنیت در افغانستان را بطور جدی هدف قرار خواهد داد.»

لازم به یادآوری است که حمله تروریستی روز گذشته در شهر کابل در منطقه دیپلماتیک پایتخت افغانستان، در نزدیکی سفارت آلمان، ایران، ژاپن، هند و چند کشور دیگر رخ داد که در نتیجه آن ۹۰ نفر کشته و ۳۸۰ تن نیز زخمی شدند که حال بسیاری از آنها وخیم است و درمیان آنها تعداد زیادی زن و کودک نیز دیده می شود.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. تیم داماش گیلان به مصاف شاهین شهرداری بوشهر می رود
 2. آزار زن جوان در جاده‌ خاکی
 3. “حق شناس ” قهرمانی بومی در مدیریت استان
 4. باندهای واسطه ای پشت پرده برنج‌های تقلبی/سالانه ۲میلیون‌و۸۰۰تن برنج در کشور مصرف می‌شود / منشاء برنج‌های تقلبی توسط اتحادیه برنج مشخص شود
 5. معیارهای وزارت کشور در پیشنهاد گزینه های استانداری به دولت کاملاً شفاف است
 6. نمره منفی یکی از ابزارهای پلیس برای جلوگیری از ارتکاب تخلفات است
 7. در روزها و شب های عزاداری سرورشهیدان ، امام حسین (ع) از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی استفاده نکنیم
 8. کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه ای در صومعه سرا
 9. از غرفه های برتر نمایشگاه عرصه مستقیم کالای پاییزه تقدیر شد
 10. ابراز خرسندی پدر شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا از افتخار آفرینی قهرمانان کاراته گیلان
 11. رشد چشمگیر ترانزیت کالا از بندر انزلی/ افزایش ۱۴۱ درصدی مواد نفتی در بندرانزلی
 12. واردات برنج های آلوده ادامه دارد/مردم از خرید برنج آلوده هندی و پاکستانی بپرهیزند
 13. آقای ترامپ غیرقابل پیش بینی است؛ ولی ما برای هر وضعیتی پیش بینی وبرنامه داریم/ تنها نتیجه خروج از برجام، بی اعتباری است
 14. هر حرکت غلط در برجام با عکس‌العمل جمهوری‌اسلامی مواجه خواهد شد
 15. تبریک مدیر” جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار گیلان “به انتصاب شهردار رشت
 16. در هر شهری که استعداد فوتبال داشته باشد دفتری ایجاد می کنیم /برنامه های علی کریمی از اروپا هم جلوتر است
 17. ورود کمیسیون آموزش مجلس به موضوع اعتراضات داوطلبان به نتایج کنکور/ سازمان سنجش شفاف‌سازی کند
 18. جناح بندیهای سیاسی در شورا معنا ندارد/با مداخله اعضای شورا در عزل و نصب های شهرداری مخالفم/ رسیدگی به مشکلات بازنشستگان شهرداری رشت
 19. سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب در برنامه ریزی های حوزه سلامت می باشد
 20. سقوط دو کابین در تلکابین رامسر۷ مصدوم بجای گذاشت