فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
شناسه خبر : 214843
چاپ خبر

لاوروف: حمله به کابل زنگ خطری برای غرب بود

وزیر خارجه روسیه معتقد است حمله تروریستی در افغانستان علامتی بر لزوم خودداری غربی‌ها از بکارگیری استانداردهای دوگانه در برخورد با تروریست‌هاست

لاوروف: حمله به کابل زنگ خطری برای غرب بود

به گزارش خبرگزرای کاسپین؛ “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، حمله تروریستی روز چهارشنبه به منطقه دیپلماتیک کابل، یکی دیگر از زنگ خطرهایی بود که هشدار داده است که خودداری از بکارگیری استانداردهای دوگانه در برخورد با مسائل جهانی، بویژه از سوی شرکای غربی، تا چه اندازه ضرورت دارد.

لاوروف در واکنش به حمله روز گذشته در کابل، با اشاره به این مطلب، افزود: «اکنون مشخص شد که برای مقابله با تروریسم لازم است تا هماهنگی کامل در اقدامات بدون استثناء با همه بازیگران خارجی تاثیرگذار صورت بگیرد و همه از دولت افغانستان در این مبارزه سخت حمایت کنند و در این راستا هر تلاشی برای سوءاستفاده از اوضاع افغانستان برای رسیدن به اهداف خاصی در بازیهای ژئوپلیتیکی، غیرقابل قبول است.»

وزیر خارجه روسیه یادآور شد، برای اینکه نتیجه این قبیل برخوردها، عواقب بسیار تاسف باری برای ملت و دولت افغانستان در پی داشته و تنها اوضاع در این کشور بحران زده را تشدید خواهد کرد.

به گفته وی، پس از حوادث اخیر در افغانستان، بیش از پیش روشن شده که در آسمان این کشور که بطور کامل تحت کنترل آمریکایی ها و شرکای آن در ناتو است، چه حوادثی رخ می دهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه افزود: «چند روز قبل پارلمان افغانستان خواستار توضیح این واقعیت شد که بالگردهای ناشناس و بدون علامتی در آسمان مناطقی که تحت کنترل افراطگرایان قرار دارد، به پرواز درآمدند. شواهدی در دست است که این بالگردها محموله هایی را به زمین انداخته اند و برخی از آنها حتی در این مناطق به زمین نشستند.»

لاوروف تاکید کرد: «مسلما این حادثه بسیار سئوال برانگیز و مشکوک است و گویای تلاش دیگری از سوی گروههای تروریستی است که برای رسیدن به اهداف شوم خود متحدین موقتی برای خود پیدا می کنند. چنین مسئله ای تاکنون بارها در خود افغانستان و در عراق و مناطق دیگر دیده شده است. همین اقدامات هم باعث تقویت تسلیحاتی گروههای ترویستی و زمینه ساز حملات تروریستی آنها می شود.»

وزیر خارجه روسیه گفت: «همه طرفهایی که واقعا می خواهند به ملت افغانستان در شرایط دشوار کنونی کمک کنند، باید شفاف و بدون هیچ دستورکار محرمانه ای با یکدیگر همکاری داشته باشند. ما امیدواریم وقتی سیاست دولت جدید آمریکا در قبال افغانستان شکل گرفت، این مسئله که من به آن اشاره کردم حتما مورد توجه قرار بگیرد، چرا که در غیر اینصورت عواقب منفی چنین بی توجهی، بدون تردید ثبات و امنیت در افغانستان را بطور جدی هدف قرار خواهد داد.»

لازم به یادآوری است که حمله تروریستی روز گذشته در شهر کابل در منطقه دیپلماتیک پایتخت افغانستان، در نزدیکی سفارت آلمان، ایران، ژاپن، هند و چند کشور دیگر رخ داد که در نتیجه آن ۹۰ نفر کشته و ۳۸۰ تن نیز زخمی شدند که حال بسیاری از آنها وخیم است و درمیان آنها تعداد زیادی زن و کودک نیز دیده می شود.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. ۹۰ درصد ایرانی‌ها گروه خونی مثبت دارند
 2. ترکیه: اسقرار پایگاه ما در قطر به دیگران ربطی ندارد
 3. تفریح جالب توجه علی دایی! +عکس
 4. بازیگر زن سینما بالاخره ازدواج کرد
 5. عکس/خلیل کبابی، و پایانی که باب میل رخساره نبود…
 6. جمله ای جادویی برای خاتمه به مشاجره با همسر
 7. چهره برجسته و محبوب سینمایى درگذشت
 8. دلایل گرگرفتگی در مردان و راه های درمان آن
 9. بعد از غذای چرب، این ۸خوراکی را حتما بخورید!
 10. پاسخ طوفانی امیر قطر به یکی از ۱۳ شرط عربستان و شرکا
 11. آتش به اختیار به معنای بی‌قانونی نیست/ دنیای اسلام به‌طور صریح از مردم یمن حمایت کند
 12. اردوغان خواستار بازبینی در «ناتو» شد
 13. دستگیری ۸ نفر در رابطه با لو رفتن سؤالات امتحان نهایی
 14. استانهای شمالی منتظر افزایش ابر و بارش پراکنده باران باشند
 15. ترامپ نخست وزیر هند را دوست واقعی خواند
 16. نسرین مقانلو ۴۹ ساله شد +عکس
 17. علت اصلی ابتلا به سرطان مغز کشف شد
 18. روسیه: هیچ مانعی در فروش سلاح به ترکیه وجود ندارد
 19. جرعه آبی که به قیمت جان مرد جوان تمام شد
 20. مردی که جسد همسرش را بعد از خفه کردن در باغی دفن کرد