فهرست
leader 1
زمان انتشار : جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
شناسه خبر : 215660
چاپ خبر

يادداشت:

پوچ در پوچ

نطفه فعاليت كور ترور از زمانی بسته شد كه تحجر و جمود جانشين عقلانيت– مشورت، گفتگو، اخلاق– ايمان– ديانت– احترام و توجه به انسانيت و در يك كلام تفسير نابجا از معيارهای صحيح دينی شده است

پوچ در پوچ

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، علیرضا یونسی معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران،نطفه فعاليت كور ترور از زمانی بسته شد كه تحجر و جمود جانشين عقلانيت– مشورت، گفتگو، اخلاق– ايمان– ديانت– احترام و توجه به انسانيت و در يك كلام تفسير نابجا از معيارهای صحيح دينی شده است.

اين انديشه ناروا بويژه در دوران حكومت امام علی بن ابيطالب كه در قامت خوارج قد علم كرد و تا زمان حاضر در اشكال و ابعاد مختلف و براساس اقتضائات زمان تجلی می كند و البته تاريخ در سينه اسرار خود دانسته های فراوانی از جنايت طرفداران اين معرفت منحوس از خوارج تا گروهك منافقين و تا داعش و … را ثبت و ضبط كرده است .

در حال حاضر نيز انديشه ای سرشار از تحجّر، نادانی ،حماقت ،جهالت و بنام دفاع از دين با شمشير برنده اش بر پيكر منور اسلام حقيقی حمله كرده است و بنام داعش، زمينه ساز انديشه ای افراطی و منحط از طريق شعارهايی پوچ و بی مغز بنام طرفداری از اسلام به مسلمان كشی گسترده و به برهم زدن آرامش ، امنيت و آسايش مسلمانان و طرفداران اديان الهی همت گماشته است.

ايجاد فتنه در سوريه ، در عراق ، در ليبی و …… و عمليات تروريستی در تهران از جمله دستاوردهای شوم اين انديشه منحرف و افراطی است .

جای بسی تأسف است كه حاكمان نابخرد برخی از دولت های مزدور اسلامی نيز با حمايت و تقويت اين گروهك و سوء استفاده از اين ابزار پليد بدنبال اجرای فرامين قدرت های سلطه گر جهانی می باشد.

عمليات داعش در دو نقطه از تهران، حاشيه مرقد حضرت امام (ره) و مجلس شورای اسلامی و با فاصله كوتاهی از سفر آقای ترامپ، رئيس جمهور آمريكا به عربستان كه با شركت در رقص زشت شمشير بعد از بازگشت به آمريكا مدعی شد كه صدها ميليارد دلار پول حاصل از سفر به عربستان را به آمريكا آورده است و در همين فاصله بناگهان بهمراه هم پيمانان خود رابطه خود را با قطر قطع می كند، اتفاق افتاد، اما به تجاوز و آدم كشی داعش در عراق و سوريه و انجام فعاليت های تروريستی در برخی از نقاط جهان چراغ سبز نشان می دهد و به يمن تجاوز می نمايند، از حكومت بحرين دفاع همه جانبه نظامی، اقتصادی و سياسی بعمل می آورند .

اين نكته در ذهن هر انسان اهل فهم و معرفتی تداعی می شود كه عربستان و كشورهای هم پيمانش در راستای چيدمان پازل آمريكا و در جهت تأمين منافع اين قدرت استكباری در حال فعاليتند زيرا از اين طريق است كه فتنه جنگ و درگيری، خونريزی، ترور و مسلمان كشی در ميان مسلمانان مظلوم شعله ور می شود و در اين ميدان هولناك طرف برنده آمريكا و حاميان سلطه گرش و طرف بازنده دولت ها و ملت های منطقه هستند.

و اما در رابطه با عمليات داعش در تهران چند نكته حائز اهميت است :

۱-    داعش از سالهاي پيش در آرزوي انجام عمليات در ايران بوده است و البته هر بار با اشرافيت دقيق اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) و مرزبانان غيور و ساير سازمان های مرتبط تمامی تيم های ترور قبل از هرگونه اقدام منهدم شده اند .

۲-    گروهك داعش در اقدامی ظالمانه از يك طرف مقر دموكراسی و مردم سالاری را هدف قرار داده اند و از طرفی ديگر به بارگاه مهد ديانت، آزادگی ،حريت و خداپرستی حمله ور شدند – از اين اقدام اين نتيجه حاصل می شود كه اين جريان فكری اساسا با مردم سالاری دينی، ديانت و خداپرستی بيگانه است .

۳-    انجام عمليات در ايران برايشان به عقده اي بزرگ تبديل شده بود و در برداشتهاي درون سازماني همواره از انجام عمليات مهم در ايران (بدليل روحيه دادن به مزدوران خود ) ياد مي كرده اند و اما عمليات تهران نشان داد كه : الف : در كوتاهترين زمان ممكن عمليات آنان در حاشيه حرم حضرت امام (ره) بوسيله يگانهاي تواناي ذيربط ناكام ماند و همه عوامل عمل كننده تار و مار شده اند . ب : در عمليات مجلس نيز بدون هيچ دستاورد نظامي ، عملياتي – تبليغاتي همه ۴ نفر از تيم ترور نيز بعد از محاصره كامل به هلاكت رسيده اند . ذكر اين نكته ضروري است كه در اين عمليات ۱۳نفر از شهروندان بيگناه به شهادت رسيده اند و حدود ۵۲ نفر از مردم عزيزمان زخمي شده اند .

پ : برابر اظهار مديركل ضد تروريستي وزارت اطلاعات يك تيم كامل گروهك قبل از هر اقدامي منهدم گرديده اند اما آنانكه در حوزه اينگونه عمليات تروريستي داراي تجربه اند به نيكي مي دانستند كه : تيمهايي با اين تعداد نيرو و با اين امكانات نظامي براي انجام عملياتي قابل اعتناء و با اهدافي خاص اعزام گشته اند اما غافل از اينكه ايمان ، تعهد ، توانايي ، سرعت عمل، دقت و قابليت مدافعان هوشيار و نيروهاي عمل كننده جمهوري اسلامي، در كوتاهترين مدت همه اين عوامل مزدور را به سزاي اعمالشان رسانده اند و اين بار نيز دشمن پليد از اين اقدام جنايت آميزش به هيچ دستاوردي نرسيده است و با انديشه پوچ به نتيجه پوچ رسيده است.

و اينجاست كه فهم اين سياست كه بايد نبرد با دشمن را به درون خاك او برد روشن مي شود . لذا قدر مدافعين خود در دفاع از حرم را بدانيم و به توانايي و تعهد و ايمان راسخ نيروهاي امنيتي ، انتظامي و نظامي خود افتخار كنيم .


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. پلمپ خط تولید و توقیف محصولات دو واحد تولیدی آب معدنی در شهرستان های رودبار ورستم آباد
 2. کاهش استحصال خاویار ایرانی به کمتر از ۵۰۰کیلو در سال/ورود فاضلاب به دریای خزر محرک سیرنزولی تولید ماهیان خاویاری
 3. رویکرد خانه مطبوعات گیلان تعاملی است
 4. اعمال محدودیت ترافیکی آزاد راه رشت – قزوین
 5. برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتسال جوانان کشور به میزبانی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت
 6. ارتقای کیفیت نان، مطالبه عمومی شهروندان است
 7. حاضرم ثابت کنم هیچ تیمی اندازه ما مشکل ندارد
 8. گام اساسی در بهره مندی تمامی اهالی سراوان از آب آشامیدنی بهداشتی
 9. كشته شدن يك نفر در برخورد چهار سواری و دو کامیون با یکدیگر
 10. املاک شهرداری رشت به حراج گذاشته شده است/برخی رسانه ها دومیلیاردتومان دریافتی دارند
 11. تغییر واحد پول رسمی مشروط به تصویب مجلس است/ حذف چهارصفر از پول ملی در دستور کار قرار گیرد
 12. بازدید استاندار گیلان از طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت
 13. مضجع شریف امام رضا علیه‌السلام غبار روبی شد
 14. واردات برنج در فصل برداشت خلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی است
 15. خرید تضمینی بیش از ۹۷ هزار تن گندم از کشاورزان مازندرانی
 16. مراسم عزاداری شهادت امام جعفر صادق (ع) برگزار شد
 17. تصویب کمک ده میلیون تومانی به انجمن علمی فرهنگی سازه های ماکارونی
 18. دیدار استاندار گیلان با هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان
 19. استان گیلان در شرایط مطلوبی از نظر فضای کسب و کار و سرمایه گذاری در کشور قرار دارد
 20. آغاز عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع تجاری وتفریحی شمال کشور