فهرست
leader 1
زمان انتشار : جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
شناسه خبر : 215660
چاپ خبر

يادداشت:

پوچ در پوچ

نطفه فعاليت كور ترور از زمانی بسته شد كه تحجر و جمود جانشين عقلانيت– مشورت، گفتگو، اخلاق– ايمان– ديانت– احترام و توجه به انسانيت و در يك كلام تفسير نابجا از معيارهای صحيح دينی شده است

پوچ در پوچ

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، علیرضا یونسی معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران،نطفه فعاليت كور ترور از زمانی بسته شد كه تحجر و جمود جانشين عقلانيت– مشورت، گفتگو، اخلاق– ايمان– ديانت– احترام و توجه به انسانيت و در يك كلام تفسير نابجا از معيارهای صحيح دينی شده است.

اين انديشه ناروا بويژه در دوران حكومت امام علی بن ابيطالب كه در قامت خوارج قد علم كرد و تا زمان حاضر در اشكال و ابعاد مختلف و براساس اقتضائات زمان تجلی می كند و البته تاريخ در سينه اسرار خود دانسته های فراوانی از جنايت طرفداران اين معرفت منحوس از خوارج تا گروهك منافقين و تا داعش و … را ثبت و ضبط كرده است .

در حال حاضر نيز انديشه ای سرشار از تحجّر، نادانی ،حماقت ،جهالت و بنام دفاع از دين با شمشير برنده اش بر پيكر منور اسلام حقيقی حمله كرده است و بنام داعش، زمينه ساز انديشه ای افراطی و منحط از طريق شعارهايی پوچ و بی مغز بنام طرفداری از اسلام به مسلمان كشی گسترده و به برهم زدن آرامش ، امنيت و آسايش مسلمانان و طرفداران اديان الهی همت گماشته است.

ايجاد فتنه در سوريه ، در عراق ، در ليبی و …… و عمليات تروريستی در تهران از جمله دستاوردهای شوم اين انديشه منحرف و افراطی است .

جای بسی تأسف است كه حاكمان نابخرد برخی از دولت های مزدور اسلامی نيز با حمايت و تقويت اين گروهك و سوء استفاده از اين ابزار پليد بدنبال اجرای فرامين قدرت های سلطه گر جهانی می باشد.

عمليات داعش در دو نقطه از تهران، حاشيه مرقد حضرت امام (ره) و مجلس شورای اسلامی و با فاصله كوتاهی از سفر آقای ترامپ، رئيس جمهور آمريكا به عربستان كه با شركت در رقص زشت شمشير بعد از بازگشت به آمريكا مدعی شد كه صدها ميليارد دلار پول حاصل از سفر به عربستان را به آمريكا آورده است و در همين فاصله بناگهان بهمراه هم پيمانان خود رابطه خود را با قطر قطع می كند، اتفاق افتاد، اما به تجاوز و آدم كشی داعش در عراق و سوريه و انجام فعاليت های تروريستی در برخی از نقاط جهان چراغ سبز نشان می دهد و به يمن تجاوز می نمايند، از حكومت بحرين دفاع همه جانبه نظامی، اقتصادی و سياسی بعمل می آورند .

اين نكته در ذهن هر انسان اهل فهم و معرفتی تداعی می شود كه عربستان و كشورهای هم پيمانش در راستای چيدمان پازل آمريكا و در جهت تأمين منافع اين قدرت استكباری در حال فعاليتند زيرا از اين طريق است كه فتنه جنگ و درگيری، خونريزی، ترور و مسلمان كشی در ميان مسلمانان مظلوم شعله ور می شود و در اين ميدان هولناك طرف برنده آمريكا و حاميان سلطه گرش و طرف بازنده دولت ها و ملت های منطقه هستند.

و اما در رابطه با عمليات داعش در تهران چند نكته حائز اهميت است :

۱-    داعش از سالهاي پيش در آرزوي انجام عمليات در ايران بوده است و البته هر بار با اشرافيت دقيق اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) و مرزبانان غيور و ساير سازمان های مرتبط تمامی تيم های ترور قبل از هرگونه اقدام منهدم شده اند .

۲-    گروهك داعش در اقدامی ظالمانه از يك طرف مقر دموكراسی و مردم سالاری را هدف قرار داده اند و از طرفی ديگر به بارگاه مهد ديانت، آزادگی ،حريت و خداپرستی حمله ور شدند – از اين اقدام اين نتيجه حاصل می شود كه اين جريان فكری اساسا با مردم سالاری دينی، ديانت و خداپرستی بيگانه است .

۳-    انجام عمليات در ايران برايشان به عقده اي بزرگ تبديل شده بود و در برداشتهاي درون سازماني همواره از انجام عمليات مهم در ايران (بدليل روحيه دادن به مزدوران خود ) ياد مي كرده اند و اما عمليات تهران نشان داد كه : الف : در كوتاهترين زمان ممكن عمليات آنان در حاشيه حرم حضرت امام (ره) بوسيله يگانهاي تواناي ذيربط ناكام ماند و همه عوامل عمل كننده تار و مار شده اند . ب : در عمليات مجلس نيز بدون هيچ دستاورد نظامي ، عملياتي – تبليغاتي همه ۴ نفر از تيم ترور نيز بعد از محاصره كامل به هلاكت رسيده اند . ذكر اين نكته ضروري است كه در اين عمليات ۱۳نفر از شهروندان بيگناه به شهادت رسيده اند و حدود ۵۲ نفر از مردم عزيزمان زخمي شده اند .

پ : برابر اظهار مديركل ضد تروريستي وزارت اطلاعات يك تيم كامل گروهك قبل از هر اقدامي منهدم گرديده اند اما آنانكه در حوزه اينگونه عمليات تروريستي داراي تجربه اند به نيكي مي دانستند كه : تيمهايي با اين تعداد نيرو و با اين امكانات نظامي براي انجام عملياتي قابل اعتناء و با اهدافي خاص اعزام گشته اند اما غافل از اينكه ايمان ، تعهد ، توانايي ، سرعت عمل، دقت و قابليت مدافعان هوشيار و نيروهاي عمل كننده جمهوري اسلامي، در كوتاهترين مدت همه اين عوامل مزدور را به سزاي اعمالشان رسانده اند و اين بار نيز دشمن پليد از اين اقدام جنايت آميزش به هيچ دستاوردي نرسيده است و با انديشه پوچ به نتيجه پوچ رسيده است.

و اينجاست كه فهم اين سياست كه بايد نبرد با دشمن را به درون خاك او برد روشن مي شود . لذا قدر مدافعين خود در دفاع از حرم را بدانيم و به توانايي و تعهد و ايمان راسخ نيروهاي امنيتي ، انتظامي و نظامي خود افتخار كنيم .


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. هفته دفاع مقدس گنجینه ای از بزرگترین افتخارات ملت ایران است
 2. پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و آغاز هفته دفاع مقدس
 3. نخبگان امریکا از داشتن چنین رئیس‌جمهوری احساس شرم می‌کنند
 4. صدور اولین مجوز اعمال معافیت های مالیات بر عوارض ارزش افزوده برای فعالان اقتصادی در منطقه ویژه بندری آستارا
 5. اصل خانواده مورد تهاجم قرار گرفته است/ مراسم تکریم بازنشستگان شهرداری مناسب نبود /نامگذاری یکی از میادین رشت بنام شهدای بسیج رسانه
 6. تقارن ماه محرم با هفته دفاع مقدس ظرفیت مناسبی برای ترویج فرهنگ حماسی و عاشورایی است
 7. تاکید مدیرکل میراث فرهنگی گیلان بر تدوین بسته های جدید سفر در حوزه گردشگری مذهبی
 8. برگزاری همایش بزرگ سوپر مارکت های رشت با عنوان “سوپرمارکتی به وسعت ۶۰۰۰ متر مربع”
 9. تیم داماش گیلان به مصاف شاهین شهرداری بوشهر می رود
 10. آزار زن جوان در جاده‌ خاکی
 11. “حق شناس ” قهرمانی بومی در مدیریت استان
 12. باندهای واسطه ای پشت پرده برنج‌های تقلبی/سالانه ۲میلیون‌و۸۰۰تن برنج در کشور مصرف می‌شود / منشاء برنج‌های تقلبی توسط اتحادیه برنج مشخص شود
 13. معیارهای وزارت کشور در پیشنهاد گزینه های استانداری به دولت کاملاً شفاف است
 14. نمره منفی یکی از ابزارهای پلیس برای جلوگیری از ارتکاب تخلفات است
 15. در روزها و شب های عزاداری سرورشهیدان ، امام حسین (ع) از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی استفاده نکنیم
 16. کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه ای در صومعه سرا
 17. از غرفه های برتر نمایشگاه عرصه مستقیم کالای پاییزه تقدیر شد
 18. ابراز خرسندی پدر شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا از افتخار آفرینی قهرمانان کاراته گیلان
 19. رشد چشمگیر ترانزیت کالا از بندر انزلی/ افزایش ۱۴۱ درصدی مواد نفتی در بندرانزلی
 20. واردات برنج های آلوده ادامه دارد/مردم از خرید برنج آلوده هندی و پاکستانی بپرهیزند