فهرست
leader 1
زمان انتشار : جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
شناسه خبر : 215675
چاپ خبر

نوبخت در رشت:

حوادث تروریستی اخیر ظلم به اسلام است/ سوت قطار بزودی در گیلان شنیده خواهد شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بار دیگر در برابر چهره رحمانی اسلام چهره ی خونبار دیگری به عنوان جعلی از اسلام مطرح شد و تعدادی از هموطنان ما با زبان روزه به شهادت رسیدند

حوادث تروریستی اخیر ظلم به اسلام است/ سوت قطار بزودی در گیلان شنیده خواهد شد

به گزارش خبرگزاری کاسپین از رشت، محمد باقر نوبخت در مراسم ضیافت افطاری تجلیل از کارآفرینان برتر طرحهای اشتغال در خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اظهار داشت : امشب شب خجسته ای قرین به میلاد امام حسن مجتبی (ع) است و ماه مبارک رمضان هم برکات خود را بر موحدین و مسلمین دارد.

وی با اشاره به تاریخ ۳۹ ساله انقلاب اسلامی عنوان کرد : از ماه مبارک رمضان خاطرات زیادی از سالهای ۵۸ ، ۵۹ و ۶۰ دارم.انقلاب ما تحولات و تغییرات زیادی کرد و گامهایی را به جلو برداشت.همراه با تولد انقلاب اسلامی و ظهورش در عرصه اجتماعی چهره ی دیگری از اسلام از همان ابتدا در مقابل اسلام ناب محمدی بوجود آمد.

نوبخت اضافه کرد : در برابر چهره رحمانی از اسلام که امام خمینی (ره) به مردم نشان داد اسلام بی رحم و خشنی توسط منافقین نشان داده شد که از دستان آن خون می چکید.

وی گفت : در ماه مبارک رمضان بود که شهید انصاری و معاون ایشان شهید نورانی را منافقین تروریست از ما در استان گیلان گرفتند. تعدادی از هموطنان در همین شهر در آن سالها به شهادت می رسیدند .همراه چهره ی اسلام امام یک چهره ی اسلام خشن منافقین و تروریست وجود داشت .

وی ادامه داد : بار دیگر در برابر چهره رحمانی اسلام چهره ی خونبار دیگری به عنوان جعلی از اسلام مطرح شد و تعدادی از هموطنان ما با زبان روزه به شهادت رسیدند.

معاون ریاست جمهوری خاطر نشان کرد : امیدوارم همانطور که چهره ی تروریست داخلی را در سالهای گذشته مردم با آگاهی کنار زدند و مطرود است و اسلام روحانی را با رهبری مقام معظم ولایت و با ریاست جمهوری دکتر روحانی فضایی ایجاد کردند پس از ۳۹ سال این تروریست خشن خارجی با عنوان داعش را با رهنمودهای رهبری کنار بزنند.

وی گفت : چقدر درد آور است که مردم جهان در خیابانها و اماکن عمومی عزیزان خود را بی گناه کشته ببیند به نام اسلام و این ظلم به اسلام است و آنها تلاش دارند چهره اسلام را مخدوش کنند.

نوبخت خاطر نشان کرد : مردم به درستی اسلام رحمانی و درست را تشخیص می دهند و ان شالله بتوانیم از اسلام ناب محمدی دفاع کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی افزود : رسانه ی ملی مرکز گیلان در هفته ی گذشته اعلام کردم و تعهدی به مردم گیلان دادم که در سه عرصه موظف به خدمت هستم یکی حوزه زیر بنایی است و امیدواریم که در ماههای آینده سوت قطار را در گیلان بشنویم و به سرعت در حال انجام و پیشرفت است و این راه آهن را به سمت انزلی و آستارا ادامه خواهیم داد، همچنین ادامه بزرگراه رشت -قزوین نیز انجام خواهد شد و این تعهداتی می باشد که پس از انتخابات برای مردم استان گیلان ایجاد کردم.

نوبخت ادامه داد: بحث دیگر بحث اشتغال و تولید با عنایت به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری خواهیم داشت و ان شالله با واحدهای تولیدی ، نظام بانکی و مدیران شایسته استان جلسه ای پس از ماه رمضان برای حرکت دادن به چرخ تولید شهرک های صنعتی خواهیم داشت و این تعهد بنده است .

وی تاکید کرد : برای رفع مشکل مسکن عزیزان مددجو و اقشار نیازمند اقدام خواهیم کرد و امیدواریم در سه عرصه موقعات در نظام بانکی با سرعت به انجام برسانیم و هشت میلیارد تومان معوقه را نیز با پیگیری آقای جعفرزاده انجام خواهد شد .

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطر نشان کرد : ۲۰۰۰ واحد مسکونی به مبلغ ۱۳ میلیارد تومان که پیش از ماه رمضان برآورد شد که برای نیازمندان ساخته شود.
برای ۵۰۰ دختر از خانواده بزرگ کمیته امداد یک میلیارد تومان کمک جهیزیه پرداخت خواهد شد که آن نیز قبل از اتمام ماه رمضان داده خواهد شد.

گفتنی است در پایان این مراسم ۱۰ نفر از کارآفرینان برتر طرحهای اشتغال و خودکفایی مورد تقدیر قرار گرفتند .


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. توسعه گردشگری دریایی در اولویت برنامه های اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان
 2. نخستین پیوند سلول‌های بنیادی خون بندناف در مازندران تا یکماه آینده در بیمارستان امیرکلای بابل انجام می شود
 3. توسعه صادرات موجب رونق توليد و اشتغال مي شود / تسهيلات ۱۳۰ ميليارد توماني براي اشتغال در كميته امداد و بهزيستي 
 4. دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه کارگران با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد
 5. سفر استاندارقیزیل آوردا قزاقستان به مازندران
 6. ناپایداری زباله ها در سراوان بحرانی جدی است/احتمال حرکت پوسته زمین در سراوان
 7. مشارکت بیشتر زنان در مسائل اجتماعی ، سیاسی وفرهنگی موجب نشاط و پویایی جامعه خواهد شد/ زنان جامعه باید مطالبگر باشند
 8. آغاز طرح رجیستری تلفن همراه از ۲۸ مهر ماه/ ۹۰ درصد گوشی های تلفن همراه در بازار به صورت قاچاق عرضه می شوند
 9. تمامی کشورها در راستای اهداف منشور ملل متحد برای افزایش ثبات و امنیت در استفاده از فناوری ارتباطی همکاری کنند
 10. بررسی مشکلات آب شرب روستای سراوان و سایر روستاهای دارای مشکل آب شرب
 11. فراهم نمودن زیرساخت های گردشگری ورزشی،تلاشی برای توسعه همه جانبه گیلان
 12. اعلام جزییات قتل اهورا کودک رشتی
 13. آمریکا کارگزار صهیونیسم بین‌الملل است/تا طرف مقابل برجام را پاره نکنند آن را پاره نمی‌کنیم
 14. سازمان اسناد و کتابخانه ملی وارث بزرگان است
 15. “اهورا” کودک دوساله گیلانی در آرامگاه ابدی خود آرام گرفت
 16. گیلان ،رتبه پنجم ورزش کشور را داراست
 17. تفریغ بودجه شهرداری رشت مورد بررسی قرار گرفت
 18. بهره‎برداری ازخط انقال گاز به ۶ روستای منطقه هزارجریب نکا/ پایان ۴ دهه انتظار
 19. مهمترین ابزار برای تثبیت و تداوم قدرت در فضای بین المللی، ابزار اقتصادی است
 20. اصحاب رسانه نقش مهمی در شناسایی بیماران دیابتی دارند