فهرست
leader 1
زمان انتشار : یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳
شناسه خبر : 215977
چاپ خبر

صادرات روزانه ۱۰۰ تن میوه و تره‌بار به قطر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از ارسال اولین محموله غذایی به صورت هوایی از شیراز به دوحه خبر داد و گفت: روزانه ۱۰۰تن میوه و تره‌بار به قطر صادر می‌شود

صادرات روزانه ۱۰۰ تن میوه و تره‌بار به قطر

 

به گزارش خبرگزاری کاسپین، علی همتی با اشاره به تحریم قطر و مسدود شدن راه‌های ارتباطی این کشور گفت: باید از فرصت پیش آمده برای توسعه صادرات استفاده کنیم و از این رو آمادگی داریم مصالح ساختمانی را از شیراز و با هماهنگی با بندر بوشهر به کشور قطر صادر کنیم. وی همچنین اظهار کرد: صادرات استان فارس در سال ۹۴ در بخش‌های مختلف به میزان ۷۲۳ میلیون دلار بود که در سال ۹۵ به هزار و ۴۳ میلیون دلار افزایش یافت که از نظر وزنی و ارزشی بیش از ۴۰ درصد رشد داشته‌ایم.
همتی با بیان اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی در زمینه ارتقای توان تولید، توسعه صادرات و خدمات فنی مهندسی موفقیت‌هایی کسب کرده‌ایم، گفت: سه طرح از طرح‌های ۵۰ گانه کشور در زمینه اقتصاد مقاومتی به استان فارس مربوط است که در مجموع با هزا و ۱۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری می‌رسند از جمله طرح کربنات سدیم کاوه با ۳۱۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و ۷۰۰ نفر اشتغال در نیمه اول امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

فولاد نی‌ریز با ۳۴۵ میلیارد سرمایه گذاری و اشتغال ۲۰۰ نفر و همچنین سیمان خاکستری نی‌ریز با ۴۳۶میلیارد تومان سرمایه گذاری و ۵۷۴ نفر اشتغال از جمله طرح‌هایی بود که وی به آن‌ها اشاره کرد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس اعلام کرد: تعداد پروانه‌های بهره‌برداری در سطح استان فارس به ۴هزار و ۲۱۴ پروانه با اشتغال ۹۷ هزار و ۵۹۰نفر رسیده است. به گفته وی در سال گذشته ۶۱ پروانه بهره‌برداری در حوزه صنعت صادر شد با میزان سرمایه گذاری سه هزار و ۱۴۲ میلیارد تومان که دو هزار و ۳۰۸ شغل ایجاد شد.

همتی از صدور ۵۸۱ پروانه بهره‌برداری از معدن با اشتغال ۷ هزار و ۵۹۳نفر خبر داد و گفت: در سال ۹۴ در حوزه معدن ۶۲۰ نفر اشتغال داشتند که این آمار در پایان سال گذشته با ۷۴ درصد افزایش به بیش از ۱۸۰۰ نفر رسید. وی با بیان اینکه ۱۴۰ هزار واحد صنفی در استان فارس داریم، گفت: سال گذشته برای ۱۱هزار و ۶۱۷ واحد صنفی پروانه صادر شد. همچنین دو هزار و ۵۲۲ کارت قالی‌بافی در حوزه روستایی صادر شد که دو هزار و ۶۰۰ نفر مشغول به کار شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: استان فارس از نظر میزان زمین اختصاص داده شده به شهرک‌های صنعتی با ۷هزار و ۲۶۶ هکتار در رتبه ششم قرار دارد که تقریبا نیمی از این محوطه خالی و آماده سرمایه‌گذاری است. به گفته همتی تعداد ۷۰ واحد شرکت شهرک‌های صنعتی مصوب در استان فارس وجود دارد که از این تعداد ۶۱ واحد فعال است. همتی با اشاره به پرداخت بیش از ۶۱۹ میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید گفت: در زمینه اعطای تسهیلات بانک کشاورزی با ۱۵۲ طرح و ۱۱۵ میلیارد تومان اعتبار در رتبه نخست قرار دارد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. پاسخ فرمانده لشکر ۸ نجف درباره جزئیات به اسارت درآمدن شهید حججی/ آخرین وضعیت مقری که داعش از آن فیلم ارسال کرد
 2. ناديده گرفتن محدوده‌هاي شنا در دريا، ناديده گرفتن حق زندگي است
 3. وزارت اطلاعات از مسائل سیاسی و جریانی دور بوده است
 4. فحاشی به ظریف در صحن علنی مجلس
 5. شهیدان بلباسی و حججی نمونه بارز فعالان اردوهای جهادی هستند
 6. پیگیری پروتکل مرغ / ولگاگراد گزینه‌ای برای کشت فراسرزمینی ایران است
 7. تلاش بیشتر برای توسعه و افزایش تراز تجاری و صادراتی
 8. استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جوانان
 9. هموطنان نزد موسسه خودخوانده «حافظ» سپرده گذاری نکنند
 10. وجود ۲ هزار کودک مطلقه در کشور
 11. سپیدرود با کمک هواداران به بازی‌ها برمی‌گردد / از هفته ششم به هیچ تیمی باج نمی‌دهیم
 12. نظارت بر عطاری ها در گیلان شدت می یابد
 13. نظارت های بهداشتی درمانی در گیلان افزایش می یابد
 14. فرصت انتخاب رشته کنکور تمدید شد
 15. درگذشت پیشکسوت روزنامه نگاری گیلان
 16. دوست دارم با دکترظریف و سردار سلیمانی گفتگو کنم
 17. آغاز مجدد عملیات اجرایی ساخت سد دیورش پس از حل موانع موجود
 18. جشنواره صلح و دوستی با دریای کاسپین در بندر انزلی
 19. كشف ۱۰ كيلوگرم تریاک در رودبار
 20. خبرنگاران نسبت به مسایل استان و شهرستان دلسوزانه برخورد می کنند