فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر : 216269
چاپ خبر

گیلان پایلوت کشوری تدوین برنامه اجرایی اشتغال شد

استاندار گیلان در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گفت : گیلان پایلوت کشوری تدوین برنامه اجرایی اشتغال شد

گیلان پایلوت کشوری تدوین برنامه اجرایی اشتغال شد

به گزارش خبرگزاری کاسپین از رشت، در این نشست که صبح امروز با حضور اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد با تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) اظهار داشت : امیدوارم خداوند متعال توفیق دهد تا بتوانیم از فیوضات این ماه مبارک بهره‌مند شویم.

استاندار گیلان گزارش‌های ارائه شده در این نشست از سوی دستگاه های اجرایی را مثبت ارزیابی کرد و افزود : گزارش‌های مثبتی از سوی مدیران ارائه شد و دستگاهها با عدد و رقم ارائه عملکرد خود را مطرح کردند. امیدوارم که انصاف داشته باشیم و از این تلاش‌های خوب صورت گرفته استقبال کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه بنده از ابتدای ورود خود همواره گفته‌ام که هرگز توجه به این حرف‌ها نداشته و اساس کار ما کارنامه و عملکرد است افزود : متأسفانه عده‌ای هنوز حقیقت استان و کارهای خوبی که در گیلان و دولت شکل گرفته را درک نکرده و حرف‌هایی می‌زنند که بعضاً منصفانه نیست .

دکترنجفی  با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در کاهش نرخ بیکاری استان از ۱۵٫۶ درصد به ۱۱ درصد در این دولت اظهار داشت : عملکرد استان مورد توجه کشوری قرار گرفته،  به گونه‌ای که از سوی دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی و سازمان برنامه و بودجه کشور، استان گیلان به عنوان پایلوت طرح تدوین برنامه اجرایی اشتغال سال ۹۶ معرفی گردیده است .

وی به سخنان رئیس جمهور در دیدار اخیر مسئولان و کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود : برنامه ریزی دولت ایجاد ۹۰۰ هزار شغل در سال است و اگر این اشتغال را ایجاد کنیم شرایط موجود حفظ می‌شود.

وی تأکید کرد : باید با جدیت و کار و تلاش به گونه عمل کنیم تا تمامی شهرها و روستاها عاری از بیکاری و اشتغال کامل داشته باشند.
استاندار گیلان پروژه‌های سواحل و گردشگری را مکمل مباحث اقتصاد مقاومتی دانست وافزود : باتوجه به اولویت گردشگری در سال جاری و گفتن سال گردشگری، نمی خواهیم تنها اسمی از آن بوده بلکه باید با تمام توان در جهت تحقق آن تلاش کنیم.

وی بر لزوم فراهم شدن زیر ساخت و امکانات اولیه و منابع بانکی جهت توسعه گردشگری تأکید کرد و افزود : باید در تسهیلات اعطایی از سوی کارگروه رفع موانع تولید به این بخش توجه گردد.

نجفی بر ضرورت توسعه گردشگری و روستاهای بدون بیکار تأکید کرد و افزود : از جمله راههای کاهش بیکاری در روستاها و شهرها توجه به بخش صنایع دستی و توسعه گردشگری است

وی ابراز امیدواری کرد : انشاء ا… نه تنها روستاهای بدون بیکار بلکه شاهد استانی بدون بیکار در گیلان باشیم.

استاندار گیلان افزود : بر اسا ماده ۲۷ قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت، از سوی دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی در سازمان برنامه و بودجه استان ۲۶۷ طرح تملک داراییهای سرمایه ای قابل واگذاری به بخش خصوصی مربوط به ۱۳ دستگاه اجرایی شناسایی شده است. این طرحها بعضاً جدید، نیمه تمام یا آماده واگذاری است. وی خاطر نشان کرد: نباید به همین تعداد پروژه اکتفا کنیم بلکه همه دستگاهها باید توان خود را برای شناسایی هرچه بیشتر و واگذاری پروژه ها به کار گیرند.

وی گفت : باتوجه به وضعیت دولت در تأمین منابع مالی پروژه‌ها ، واگذاری این طرح‌ها از سوی دستگاه‌های اجرایی استان به بخش خصوصی جهت فعال شدن این پروژه‌ها و کاهش بار مالی دولت و عمل به اصل ۴۴ قانون اساسی از جمله اهداف این طرح به شمار می‌رود.

در ابتدای این نشست عناوین پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای قابل واگذاری توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بررسی و گزارش عملکرد و برنامه سال ۱۳۹۶ دستگاه‌های اجرایی استان درخصوص واگذاری پروژه‌های با اعتبار استانی به بخش غیردولتی با استفاده از کلیه ظرفیت‌های قانونی توسط مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ومدیر کل راه و شهرسازی استان ارائه گردید.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. توسعه گردشگری دریایی در اولویت برنامه های اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان
 2. نخستین پیوند سلول‌های بنیادی خون بندناف در مازندران تا یکماه آینده در بیمارستان امیرکلای بابل
 3. توسعه صادرات موجب رونق توليد و اشتغال مي شود / تسهيلات ۱۳۰ ميليارد توماني براي اشتغال در كميته امداد و بهزيستي 
 4. دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه کارگران با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد
 5. سفر استاندارقیزیل آوردا قزاقستان به مازندران
 6. ناپایداری زباله ها در سراوان بحرانی جدی است/احتمال حرکت پوسته زمین در سراوان
 7. مشارکت بیشتر زنان در مسائل اجتماعی ، سیاسی وفرهنگی موجب نشاط و پویایی جامعه خواهد شد/ زنان جامعه باید مطالبگر باشند
 8. آغاز طرح رجیستری تلفن همراه از ۲۸ مهر ماه/ ۹۰ درصد گوشی های تلفن همراه در بازار به صورت قاچاق عرضه می شوند
 9. تمامی کشورها در راستای اهداف منشور ملل متحد برای افزایش ثبات و امنیت در استفاده از فناوری ارتباطی همکاری کنند
 10. بررسی مشکلات آب شرب روستای سراوان و سایر روستاهای دارای مشکل آب شرب
 11. فراهم نمودن زیرساخت های گردشگری ورزشی،تلاشی برای توسعه همه جانبه گیلان
 12. اعلام جزییات قتل اهورا کودک رشتی
 13. آمریکا کارگزار صهیونیسم بین‌الملل است/تا طرف مقابل برجام را پاره نکنند آن را پاره نمی‌کنیم
 14. سازمان اسناد و کتابخانه ملی وارث بزرگان است
 15. “اهورا” کودک دوساله گیلانی در آرامگاه ابدی خود آرام گرفت
 16. گیلان ،رتبه پنجم ورزش کشور را داراست
 17. تفریغ بودجه شهرداری رشت مورد بررسی قرار گرفت
 18. بهره‎برداری ازخط انقال گاز به ۶ روستای منطقه هزارجریب نکا/ پایان ۴ دهه انتظار
 19. مهمترین ابزار برای تثبیت و تداوم قدرت در فضای بین المللی، ابزار اقتصادی است
 20. اصحاب رسانه نقش مهمی در شناسایی بیماران دیابتی دارند