فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر : 216269
چاپ خبر

گیلان پایلوت کشوری تدوین برنامه اجرایی اشتغال شد

استاندار گیلان در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گفت : گیلان پایلوت کشوری تدوین برنامه اجرایی اشتغال شد

گیلان پایلوت کشوری تدوین برنامه اجرایی اشتغال شد

به گزارش خبرگزاری کاسپین از رشت، در این نشست که صبح امروز با حضور اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد با تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) اظهار داشت : امیدوارم خداوند متعال توفیق دهد تا بتوانیم از فیوضات این ماه مبارک بهره‌مند شویم.

استاندار گیلان گزارش‌های ارائه شده در این نشست از سوی دستگاه های اجرایی را مثبت ارزیابی کرد و افزود : گزارش‌های مثبتی از سوی مدیران ارائه شد و دستگاهها با عدد و رقم ارائه عملکرد خود را مطرح کردند. امیدوارم که انصاف داشته باشیم و از این تلاش‌های خوب صورت گرفته استقبال کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه بنده از ابتدای ورود خود همواره گفته‌ام که هرگز توجه به این حرف‌ها نداشته و اساس کار ما کارنامه و عملکرد است افزود : متأسفانه عده‌ای هنوز حقیقت استان و کارهای خوبی که در گیلان و دولت شکل گرفته را درک نکرده و حرف‌هایی می‌زنند که بعضاً منصفانه نیست .

دکترنجفی  با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در کاهش نرخ بیکاری استان از ۱۵٫۶ درصد به ۱۱ درصد در این دولت اظهار داشت : عملکرد استان مورد توجه کشوری قرار گرفته،  به گونه‌ای که از سوی دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی و سازمان برنامه و بودجه کشور، استان گیلان به عنوان پایلوت طرح تدوین برنامه اجرایی اشتغال سال ۹۶ معرفی گردیده است .

وی به سخنان رئیس جمهور در دیدار اخیر مسئولان و کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود : برنامه ریزی دولت ایجاد ۹۰۰ هزار شغل در سال است و اگر این اشتغال را ایجاد کنیم شرایط موجود حفظ می‌شود.

وی تأکید کرد : باید با جدیت و کار و تلاش به گونه عمل کنیم تا تمامی شهرها و روستاها عاری از بیکاری و اشتغال کامل داشته باشند.
استاندار گیلان پروژه‌های سواحل و گردشگری را مکمل مباحث اقتصاد مقاومتی دانست وافزود : باتوجه به اولویت گردشگری در سال جاری و گفتن سال گردشگری، نمی خواهیم تنها اسمی از آن بوده بلکه باید با تمام توان در جهت تحقق آن تلاش کنیم.

وی بر لزوم فراهم شدن زیر ساخت و امکانات اولیه و منابع بانکی جهت توسعه گردشگری تأکید کرد و افزود : باید در تسهیلات اعطایی از سوی کارگروه رفع موانع تولید به این بخش توجه گردد.

نجفی بر ضرورت توسعه گردشگری و روستاهای بدون بیکار تأکید کرد و افزود : از جمله راههای کاهش بیکاری در روستاها و شهرها توجه به بخش صنایع دستی و توسعه گردشگری است

وی ابراز امیدواری کرد : انشاء ا… نه تنها روستاهای بدون بیکار بلکه شاهد استانی بدون بیکار در گیلان باشیم.

استاندار گیلان افزود : بر اسا ماده ۲۷ قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت، از سوی دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی در سازمان برنامه و بودجه استان ۲۶۷ طرح تملک داراییهای سرمایه ای قابل واگذاری به بخش خصوصی مربوط به ۱۳ دستگاه اجرایی شناسایی شده است. این طرحها بعضاً جدید، نیمه تمام یا آماده واگذاری است. وی خاطر نشان کرد: نباید به همین تعداد پروژه اکتفا کنیم بلکه همه دستگاهها باید توان خود را برای شناسایی هرچه بیشتر و واگذاری پروژه ها به کار گیرند.

وی گفت : باتوجه به وضعیت دولت در تأمین منابع مالی پروژه‌ها ، واگذاری این طرح‌ها از سوی دستگاه‌های اجرایی استان به بخش خصوصی جهت فعال شدن این پروژه‌ها و کاهش بار مالی دولت و عمل به اصل ۴۴ قانون اساسی از جمله اهداف این طرح به شمار می‌رود.

در ابتدای این نشست عناوین پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای قابل واگذاری توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بررسی و گزارش عملکرد و برنامه سال ۱۳۹۶ دستگاه‌های اجرایی استان درخصوص واگذاری پروژه‌های با اعتبار استانی به بخش غیردولتی با استفاده از کلیه ظرفیت‌های قانونی توسط مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ومدیر کل راه و شهرسازی استان ارائه گردید.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. شعار و روزشمار هفته دولت در مازندران اعلام شد
 2. وقفه یک دهه انتقال سواپ نفت خام از بندر نکا منجر به رکود شدید اقتصادی شد
 3. کاوش ۱۲ گور دخمه دوره اشکانی دروستمین کیاسر آغاز شد
 4. ترکیب کابینه دوازدهم نهایی شد/بیطرف موفق به کسب اعتماد مجلس نشد/ امیرحاتمی در صدر تعداد آراء اعتماد از مجلس
 5. پرفروش‌ترین گوشی‌ها در فصل دوم ۲۰۱۷
 6. امام جمعه جدید شهرستان لاهیجان معرفی شد
 7. ایجاد سایتهای معدنی اثرات تخریبی را به شدت کاهش خواهد داد
 8. ابلاغ زمان شروع به کار شوراهای شهر و روستا به فرمانداری / اعلام زمان برگزاری مراسم تحلیف
 9. رای اعتماد به وزرا یکشنبه صبح انجام می شود / تشریح برنامه ریزی هیات رئیسه مجلس برای سهولت در رای گیری
 10. مرگ کودک ۴ ساله ساروی در اثر سقوط در چاه کشاورزی
 11. ارزیابی عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت از توانایی های اجرایی کابینه پیشنهادی دوازدهم / زنگنه شیخ الوزرا است
 12. سازمان میراث فرهنگی در پی تعریف درآمدهای پایدار باشد/ آیین‌نامه‌های برنامه ششم هرچه سریعتر تدوین شود
 13. نحوه برگزاری جشنواره ملی مطبوعات گیلان در منطقه آزاد انزلی مورد بررسی قرار گرفت
 14. امضای تفاهم نامه ایجاد و توسعه شهرک‌های کشاورزی، دامی و شیلاتی در گیلان
 15. تخصیص تسهیلات بانکی یارانه دار برای اجرای طرح های فرآوری و بسته بندی چای
 16. ساری رتبه سوم سرانه شهری را در کشور به خود اختصاص داده است/تجلیل از خبرنگاران گزینشی نباشد
 17. پاسخ فرمانده لشکر ۸ نجف درباره جزئیات به اسارت درآمدن شهید حججی/ آخرین وضعیت مقری که داعش از آن فیلم ارسال کرد
 18. ناديده گرفتن محدوده‌هاي شنا در دريا، ناديده گرفتن حق زندگي است
 19. وزارت اطلاعات از مسائل سیاسی و جریانی دور بوده است
 20. فحاشی به ظریف در صحن علنی مجلس