فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۶
شناسه خبر : 216279
چاپ خبر

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

کشاورزان بیمه محصولات کشاورزی را به عنوان سرمایه‌گذاری انتخاب کنند/مورد جدیدی از تب کریمه کنگو در استان مشاهده نشد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با تاکید بر اینکه کشاورزان بیمه محصولات کشاورزی را به عنوان سرمایه‌گذاری انتخاب کنند، تصریح کرد: صندوق بیمه وابسته به بانک کشاورزی است و سازمان جهاد کشاورزی کارهای اطلاع‌رسانی را برعهده دارد

کشاورزان بیمه محصولات کشاورزی را به عنوان سرمایه‌گذاری انتخاب کنند/مورد جدیدی از تب کریمه کنگو در استان مشاهده نشد

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، دلاور حیدرپور چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه بمناسبت هفته جهاد کشاورزی با اعلام اینکه سال گذشته در بخش کشاورزی صورت گرفت پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومانی تسهیلات به کشاورزی مازندران،گفت: ۴۳ پروژه خدماتی، زیربنایی و تولیدی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۷۰۹ میلیون تومان در مناطق مختلف استان به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه این تعداد طرح برای ۳۱ نفر ایجاد اشتغال می‌کند و تولیدات بخش کشاورزی ۵۵۷ تن افزایش خواهد یافت، اظهارداشت: با بهره‌برداری طرح‌های بخش کشاورزی ۸۷ روستا با ۳ هزار و ۳۶۹ خانوار روستایی از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

حیدرپور با بیان اینکه ۳۵ پروژه آب و خاک با اعتبار ۹ میلیارد و ۸۵۲ میلیون تومان و دو پروژه دام و طیور با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد،تصریح کرد: دو پروژه زراعی و باغی با اعتبار ۷۶۲ میلیون تومان و دو پروژه شیلاتی با اعتبار ۷۷۵ میلیون تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: یک واحد صنایع تبدیلی و یک واحد صنایع خدماتی با اعتبار ۲ میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان در هفته جهاد کشاورزی امسال در مازندران مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه سال گذشته علیرغم تنگناهای مالی که وجود داشت، عملیات تجهیز و نوسازی چهار هزار هکتار از شالیزارهای مازندران در دستور کار قرار گرفت، اذعان داشت: تاکنون سه هزار هکتار به کشاورزان تحویل داده شد و در صورت تخصیص اعتبارات آمادگی برای اجرای پنج هزار هکتار وجود دارد.

حیدرپور با اشاره به اینکه ۶۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان آماده تجهیز و نوسازی است، ادامه داد: ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در مازندران نیازمند تجهیز و نوسازی است.

وی با اشاره به اینکه طی پنج سال آینده با اجرای شدن فاینانس کشور چین، ۱۰۵ هزار هکتار از اراضی برنجکاری شمال کشور تجهیز و نوسازی می‌شود، افزود: سال گذشته ۴۴۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار کشاورزان، ۱۱۴ میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون با نرخ بهره ۱۵ درصد و پنج ساله، ۱۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای گلخانه‌داران و پرورش ماهی در قفس و ۲۲۰ میلیارد تومان از محل بسته رونق تولید در اختیار کشاورزان قرار گرفت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: ۸۰۰ طرح در بخش کشاورزی با سرمایه در گردش و سرمایه ثابت برای طرح‌های با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد از تسهیلات بسته رونق تولید برخوردار شدند.

حیدرپور خاطرنشان کرد: ۶۶ میلیارد تومان اعتبار برای بخش مکانیزاسیون مازندران اختصاص یافت که محدود به این میزان سهیمه نیستیم و به هر اندازه‌ای که تقاضا باشد جوابگوی متقاضیان خواهیم بود.

وی به افزایش دو برابری سطح زیرکشت کلزا در مازندران در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: در کلزا پیش‌بینی تولید ۲۰ هزار تنی داریم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره خرید گندم از کشاورزان گفت: تا دو روز گذشته ۳۵ هزار تن خرید مازاد بر مصرف داشته‌ایم و هر کیلویی یک‌هزار و ۳۰۰ تومان از گندمکاران خریداری شد و تا دو روز اخیر ۳۱ میلیارد تومان بهای این محصول به حساب کشاورزان واریز شد.

حیدرپور از پیش‌بینی خرید ۱۲۰ هزار تنی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان مازندرانی خبر داد.

وی به رونق تولید برنج و رغبت کشاورزان به کشت این محصول در دو سه سال اخیر اشاره کرد و افزود: با توجه به ثبات قیمتی که در برنج و استقبال کشاورزان شاهد هستیم، سطح زیرکشت در کشت اول دو تا سه هزار هکتار افزایش یافته است به گونه‌ای که اراضی که بایر بوده و یا باغات مرکبات خشک شده به شالیزار تبدیل شده و به همین دلیل افزایش سطح زیرکشت را شاهد بودیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود ۹۰ تا ۹۵ هزار هکتار به پرورش رتون و نشاء مجدد اختصاص یابد، اظهارداشت: پیش‌بینی تولید در کشت اول یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن است و با احتساب سطح ۹۵ هزار هکتاری کشت مجدد، میزان تولید شلتوک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن خواهد رسید.

حیدرپور درباره واردات برنج گفت: بخشی از نیاز کشور باید از طریق واردات تامین شود و بر این اساس نیاز کشور سه میلیون تن برنج است که در کشور ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن تولید می‌شود و ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تن نیاز کشور است که باید وارد شود.

وی بیان کرد: از سال ۹۳ واردات برنج در کشور به خوبی مدیریت شده است تا بیش از نیاز کشور واردات صورت نگیرد و سبب متضرر شدن کشاورزان نشود و در زمان برداشت این محصول ممنوعیت ورود برنج خارجی را داریم که این ممنوعیت همچنان برقرار است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره عدم علاقه کشاورزان به بیمه محصولات کشاورزی گفت: صندوق بیمه محوصلات کشاورزی یک صندوق زیان‌ده است که زیان آن را دولت پرداخت می‌کند و دولت با توجه به توان مالی که دارد در برخی از سال‌ها بیمه در پرداخت غرامت تاخیر دارد و به همین دلیل بیمه‌گذار را از انجام بیمه گریزان می‌کند و سبب عدم گسترش بیمه از سوی کشاورزان می‌شود.

حیدرپور با تاکید بر اینکه کشاورزان بیمه محصولات کشاورزی را به عنوان سرمایه‌گذاری انتخاب کنند، تصریح کرد: صندوق بیمه وابسته به بانک کشاورزی است و سازمان جهاد کشاورزی کارهای اطلاع‌رسانی را برعهده دارد.

وی در پایان درباره تب کریمه کنگو گفت: این بیماری در کلاردشت و کجور مشاهده شد که دو نفر در معرض این بیماری قرار گرفتند و طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران خطری این دو بیمار را تهدید نمی‌کند و پنج نفر دیگر مشکوک به این بیماری بودند که دانشگاه علوم پزشکی در حال پیگیری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از انجام سمپاشی دامداری‌ها در شهرستان‌های نوشهر و کلاردشت خبر داد و افزود: خوشبختانه مورد جدیدی از تب کریمه کنگو در استان مشاهده نشد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. پاسخ فرمانده لشکر ۸ نجف درباره جزئیات به اسارت درآمدن شهید حججی/ آخرین وضعیت مقری که داعش از آن فیلم ارسال کرد
 2. ناديده گرفتن محدوده‌هاي شنا در دريا، ناديده گرفتن حق زندگي است
 3. وزارت اطلاعات از مسائل سیاسی و جریانی دور بوده است
 4. فحاشی به ظریف در صحن علنی مجلس
 5. شهیدان بلباسی و حججی نمونه بارز فعالان اردوهای جهادی هستند
 6. پیگیری پروتکل مرغ / ولگاگراد گزینه‌ای برای کشت فراسرزمینی ایران است
 7. تلاش بیشتر برای توسعه و افزایش تراز تجاری و صادراتی
 8. استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جوانان
 9. هموطنان نزد موسسه خودخوانده «حافظ» سپرده گذاری نکنند
 10. وجود ۲ هزار کودک مطلقه در کشور
 11. سپیدرود با کمک هواداران به بازی‌ها برمی‌گردد / از هفته ششم به هیچ تیمی باج نمی‌دهیم
 12. نظارت بر عطاری ها در گیلان شدت می یابد
 13. نظارت های بهداشتی درمانی در گیلان افزایش می یابد
 14. فرصت انتخاب رشته کنکور تمدید شد
 15. درگذشت پیشکسوت روزنامه نگاری گیلان
 16. دوست دارم با دکترظریف و سردار سلیمانی گفتگو کنم
 17. آغاز مجدد عملیات اجرایی ساخت سد دیورش پس از حل موانع موجود
 18. جشنواره صلح و دوستی با دریای کاسپین در بندر انزلی
 19. كشف ۱۰ كيلوگرم تریاک در رودبار
 20. خبرنگاران نسبت به مسایل استان و شهرستان دلسوزانه برخورد می کنند