فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
شناسه خبر : 216292
چاپ خبر

چاووش اوغلو: به خواست خدا بحران قطر را حل می‌ کنیم

وزیر امور خارجه ترکیه پس از دیدار با امیر قطر در دوحه خواستار مذاکره برای پایان بحرانی شد که قطر را به دنبال قطع روابط با همسایگان عربش از نظر دیپلماتیکی و اقتصادی منزوی کرده است

چاووش اوغلو: به خواست خدا بحران قطر را حل می‌ کنیم

به گزارش خبرگزاری کاسپین؛مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در چارچوب تلاش‌های کشورش برای حل این بن‌بست با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و همچنین شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه این کشور در دوحه دیدار کرد.

چاووش اوغلو پس از این مذاکرات گفت: وضعیت کنونی کاملا نامطلوب است و باید حل شود. این بحران باید از طریق صلح و مذاکره حل شود. ترکیه نیز در این روند نهایت تلاش خود را انجام خواهد داد.

وی ضمن توصیف کردن بحران کنونی به عنوان وضعیتی نامطلوب به ویژه در جریان ماه مبارک رمضان افزود: با خواست خداوند ما این بحران را حل خواهیم کرد. این هدف سفرهای من است.

به نوشته خبرگزاری آنادولو، چاووش اوغلو امروز (پنجشنبه) برای مذاکره حول محور این بحران به کویت سفر خواهد کرد و روز جمعه نیز در مکه با سلمان بن عبدالعزیز، ‌پادشاه عربستان دیدار می‌کند.

اخیرا چند کشور عربی از جمله عربستان، مصر، امارات، بحرین و یمن، دوحه را به حمایت از تروریسم متهم کرده و به همین خاطر روابط خود با این کشور را قطع کردند؛ ‌اتهاماتی که قطر آنها را رد کرده و آنها را ناعادلانه خوانده است.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط