فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
شناسه خبر : 216312
چاپ خبر

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد:

جنگل ها جولانگاه افراد بدون منع قانونی است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه جنگل ها جولانگاه افراد بدون منع قانونی است، گفت: متاسفانه نه تنها آتش سوزی بلکه محیط زیست درجنگل ها به محل انباشت زباله ها نیز تبدیل شده و هیچ مدیریتی بر ورود و خروج افراد به جنگل ها وجود ندارد

جنگل ها جولانگاه افراد بدون منع قانونی است

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از تنکابن، شمس الله شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از اینکه حفاظت از منابع طبیعی درجامعه رها شده است،گفت: سازمان های حفاظتی در بحث حفاظت از منابع طبیعی در پایین ترین سطح خود قرار دارند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس درخصوص اظهارات رئیس سازمان محیط زیست مبنی براینکه علت ۹۵ درصد ازآتش سوزی جنگل ها انسانی است،اظهارداشت: متاسفانه دلیل ۹۹ درصد آتش سوزی جنگل ها انسانی بوده و عوامل غیرطبیعی سهم بسیار بالایی در آتش جنگل ها دارند.

شریعت نژاد با بیان اینکه به طورحتم دلیل آتش سوزی جنگل ها به دست انسان بیش از ۹۵ درصد است و برای جلوگیری از این مشکل نیاز به تصویب قانون وجود ندارد، تصریح کرد: قوانین مربوط به حوزه محیط زیست در کشور به درستی اجرا نمی شود؛ به طوری که سازمان های حفاظتی دربحث حفاظت از منابع طبیعی درپایین ترین سطح خود قرار دارند.

وی با بیان اینکه متاسفانه با عوامل انسانی در آتش سوزی جنگل ها درطی سالیان گذشته توجهی نشده است،اذعان داشت: هیچ عامل انسانی درآتش سوزی جنگل ها شناسایی نشده و برخوردهای قضایی با متخلفان به درستی صورت نگرفته است، ازاین رو منابع طبیعی درشرایط فعلی به حال خود رها شده و مسائل بیشتر ازسوی مسئولان به صورت ایده آلی و آرمانی مطرح می شود، اما اقدامات عملی درخصوص مسائل آرمانی انجام نمی شود.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس  با انتقاد از اینکه اراده ای برای مقابله بامتخلفان حوزه محیط زیست وجود ندارد، افزود: درشرایطی که تعداد بسیاری ازدامداران در جنگل ها فعالیت می کنند، یا اینکه تعداد بسیاری ازشکارچیان بدون مجوز و یا حتی بامجوز درجنگل ها فعالیت های صیادی انجام می دهند؛ ضمن اینکه بدون مدیریت حجم بالایی از گردشگران درجنگل ها حضور دارند، چطور می توان انتظار جلوگیری از آتش سوزی جنگل ها را داشت.

شریعت نژاد با اشاره به اینکه جنگل ها جولانگاه افراد بدون منع قانونی است، گفت: متاسفانه نه تنها آتش سوزی بلکه محیط زیست درجنگل ها به محل انباشت زباله ها نیز تبدیل شده و هیچ مدیریتی بر ورود و خروج افراد به جنگل ها وجود ندارد.

وی بیان کرد: کاهش شدید نیروی انسانی در مجموعه های حفاظتی فرصت ها را برای برخی افراد درتخریب منابع طبیعی ایجاد می کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، اظهارداشت: تازمانی که برای ورود افراد به جنگل ها هیچ محدودیتی درنظرگرفته نشود، نمی توان با تصویب قانون از آتش سوزی جنگل ها جلوگیری کرد.

 


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. گزارش تصویری/ چهاردهمین همایش معنوی “مشق نور” در رشت
 2. آل‎سعود ترسوتر و ضعیف‌تر از آن است که با ایران جنگ کند
 3. بازیگر طنز ایرانی عزادار شد /عکس
 4. رهگیری ۲۳ هواپیمای بیگانه در مرزهای روسیه!
 5. احتمال فیلتر شدن تلگرام در روسیه قوت گرفت
 6. دستگیری ۹ تبعه آلمانی بعد از کودتای نظامی نافرجام در ترکیه
 7. ۲۰ نظامی ترکیه در حمله پ.ک.ک کشته شدند
 8. تا چه زمانی می‌توان زکات فطره را پرداخت؟
 9. عکس/ طرح اسکناس ۱۰۰۰ تومانی جدید
 10. چند بار می‌توان از روغن سرخ‌کردنی استفاده کرد؟
 11. برانکو مجوز جدایی علیرضا بیرانوند را داد
 12. گزارش تصویری/ حضور حماسی مردم رشت در راهپیمایی روز قدس
 13. عکس/تولد همسر خانم گوینده شبکه خبر
 14. خانم ها؛ توت فرنگی بخورید!
 15. روسیه: تلگرام را می بندیم
 16. روسیه هم مواضع داعش را موشک‌ باران کرد
 17. صادرات ترکیه به قطر ؛ از سرباز تا مواد غذایی
 18. رژیم اشغالگر قدس بدنبال ایجاد خاورمیانه بزرگ است
 19. بازخوانی دیدگاه رهبر معظم انقلاب درباره نقش آراء مردم در مشروعیت نظام سیاسی اسلام
 20. نظر سردار سلیمانی درباره ولیعهد جدید عربستان و آینده او