فهرست
leader 1
زمان انتشار : یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
شناسه خبر : 216661
چاپ خبر

اردوغان مخالفانش را تهدید به بازداشت کرد

«رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه، در واکنش به برپایی تظاهرات ضد دولتی در این کشور با شعار «عدالت» اظهار داشت: اگر شما به دنبال عدالت هستید، پارلمان مرجع و محل مناسبی برای آن است

اردوغان مخالفانش را تهدید به بازداشت کرد

به گزارش خبرگزاری کاسپین، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه، در واکنش به برپایی تظاهرات ضد دولتی در این کشور با شعار «عدالت» اظهار داشت: اگر شما به دنبال عدالت هستید، پارلمان مرجع و محل مناسبی برای آن است.

تظاهرات روزهای اخیر ترکیه از سوی حزب جمهوری‌خواه خلق این کشور برنامه‌ریزی شده است. حزب مذکور یکی از شناخته شده‌ترین مخالفان دولت کنونی ترکیه است. اردوغان ضمن انتقاد از حرکت اعتراض آمیز حزب مخالف دولت تاکید کرد این اقدامات برای هیچ کس فایده‌ای نخواهد داشت.

اردوغان در این باره گفت: دعوت از شهروندان برای آمدن به خیابان‌ها بدون درنظر گرفتن قانون اساسی، هیچ سودی برای معترضان و یا کشور نخواهد داشت. اگر با پارچه نوشته‌هایی که بر روی آن واژه «عدالت» نوشته شده راهپیمایی کنید، این حرکت الزاما عدالتی را با خود به ارمغان نخواهد آورد. اگر شما به دنبال عدالت در کشور هستید، پارلمان محل مناسبی برای آن است.

اردوغان اشاره‌ای تهدیدآمیز به استقلال قوه قضائیه در ترکیه کرد و به تظاهرکنندگان هشدار داد مراقب باشند به عاملی برای سرکوب تبدیل نشوند.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه افزود: ماده ۱۳۸ قانون اساسی ترکیه که به جدایی قوا اشاره دارد، فقط برای سیاستمداران نیست؛ این موضوع برای همه مردم قابل اجرا است. اگر قوه قضائیه شما را احضار کرد، متعجب نشوید.

«کمال قلیچ دار اوغلو»، رهبر حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه، از زمان به قدرت رسیدن اردوغان در سال ۲۰۱۰، یکی از جدی‌ترین چالش‌های سیاسی وی بوده است. حزب جمهوری‌خواه خلق، قدیمی‌ترین حزب در ترکیه است و از قدرت نفوذ بالایی در میان مردم و سیاستمداران بهره می‌برد.

اردوغان، رقیب سیاسی خود را تهدید کرد اگر به فراخوان دادن به مردم برای برپایی تظاهرات در خیابان‌ها ادامه دهد، بدون شک با مشکلات قانونی مواجه خواهد شد.

حزب جمهوری‌خواه به دنبال برگزاری یک راهپیمایی عظیم از آنکارا به سمت استانبول است. مسیر میان این دو شهر ۴۰۰ کیلومتر بوده و تاکنون هزاران نفر از مردم ترکیه برای حضور در آن اعلام آمادگی کرده‌اند. برخی خبرها حاکیست این راهپیمایی گسترده تا سه هفته آینده برگزار می‌شود.

 


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. روسیه: هیچ مانعی در فروش سلاح به ترکیه وجود ندارد
 2. جرعه آبی که به قیمت جان مرد جوان تمام شد
 3. مردی که جسد همسرش را بعد از خفه کردن در باغی دفن کرد
 4. انتقاد تند و تیز یک نویسنده از مهران مدیری
 5. پسر عجیبی که دو صورت دارد!
 6. راه‌ساده‌ تشخیص سرطان‌ ریه اعلام‌شد
 7. وضعیت اسف بار بازیگر زن ایرانی در ترکیه
 8. خواننده دهه۶۰ پس از ۲۰ سال در ایران کنسرت برگزار می کند
 9. بشارت فرشته‌ای به روزه‌داران در آخرین روز ماه رمضان/ حدیث امیرالمؤمنین(ع)
 10. کلیسای الساعه در موصل قدیم آزاد شد
 11. بلژیک ۸ شاهزاده اماراتی را به دلیل رفتار برده‌ وارانه با خدمتکاران به حبس محکوم کرد
 12. پیام خنده‌دار ملک سلمان برای عید فطر
 13. رئیس سیا: نفوذ ایران طی۷ سال گذشته افزایش یافته است
 14. اردن خطاب به قطر: جنبش حماس را سازمان تروریستی نمی‌ دانیم
 15. احتمال کنار کشیدن ترامپ از مذاکرات صلح خاورمیانه
 16. اردوغان در نماز عید فطر از حال رفت
 17. دختر ترامپ دادگاهی می‌شود
 18. دیده بان حقوق بشر: ابوبکر البغدادی زنده است
 19. ۴ نوع سبزیجاتی که باید کمتر مصرف کنید
 20. عکس/آقای خواننده در ساحل استرالیا!