فهرست
leader 1
زمان انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
شناسه خبر : 216757
چاپ خبر

سیاست یک بام دوهوای عضو شورای شهر فومن/ نظرسنجی مردمی خوب یا بد؟

روابط عمومی فرمانداری فومن با برگزاری یک نظرسنجی تلگرامی عملکرد شهرداری و شوراهای سه شهر، شهرستان فومن را به رای مخاطبان خود گذاشت.

سیاست یک بام دوهوای عضو شورای شهر فومن/ نظرسنجی مردمی خوب یا بد؟

به گزارش خبرگزاری کاسپین از فومن، این گونه نظرسنجی ها در مدت اخیر نشان داده اند که مورد اقبال مردمی در فومن قرار می گیرند.

در این نظرسنجی ۷۷ درصد شرکت کننده ها به عملکرد شهرداری و شورای شهر ماکلوان، ۱۷ درصد به عملکرد شهرداری و شورای شهر فومن و ۶ درصد به عملکرد شهرداری و شورای شهر ماسوله رای داده اند.

این اقدام روابط عمومی فرمانداری فومن برای دومین بار واکنش یکی از اعضای شورای شهر فومن را واداشت تا دست به کیبورد تلفن همراه برده و دوباره صفحه جوابیه را سیاه کند.

این عضو شورای شهر فومن که ید طولایی در علاقه مندی به نظرسنجی های تلگرامی داشته و هرجایی که خود اول باشد را می پسندد و جایی که مردم آن را قبول نکنند، نظر سنجی را مغایر با قوانین و عقل و منطق می داند، نتیجه این نظرسنجی را نیز دور از واقعیت دانست.

برخی حرکات این عضو شورای شهر فومن، این ذهنیت را در ذهن متبادر می کند که گویی وی در حال فرار از آرای مردمی بوده و تحمل حقیقت ها را نداشته یا برای کاندیدا شدن در مجلس شورای اسلامی و دور نماندن از تیتر اخبار، پیاپی پاسخ این و آن را می دهد که البته امیدواریم این چنین نباشد.

نظرسنجی کانال فرمانداری فومن نیز یک نظر سنجی به سان دیگر نظرسنجی ها بود که طبق روال عادی انجام شد که با رقم خوردن نتیجه اش، مخالفت این عضو شورا را برانگیخت تا در یک حرکت عجیب آن را مایه نفاق و عقب ماندگی بخواند.

اگر آرای نظرسنجی را نظر مردم بدانیم، چگونه می توان گفت که نظر مردم و اینگونه نظرسنجی ها که به نوعی محل اعلام نظرعمومی است موجب عقب ماندگی و نفاق می شود؟ و چگونه هر وقت که خودتان در برخی محرکه ها ردای نخستین را برتن می کنید، آن نظر سنجی را نشانگر شعور بالای مردم می دانید؟

کاش بدانیم که شعور مردم شهرستان فومن بسیار بالاتر از آن چیزی است که ما و برخی ها فکرش را میکنیم و زیبنده نیست که اگر روزی مردم ما را در نقدها بهترین ندانستند، آن را مایه عقب افتادگی بدانیم و در شیپور جنگ و تقابل بدمیم.

اگر نظرسنجی مردمی و سخن و رای مردم مایه عقب افتادگی باشد، پس باید بگوییم که برگزاری انتخابات که پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در کشور انجام می شود ایران را به عصر آهن برده است.

این عضو شورای شهر اگر به نتایج انتخابات اخیر شورای پنجم شهر در شهرستان فومن دقت می کرد و عجولانه در مقام پاسخگویی قرار نمی گرفت، متوجه می شد که چند درصد شورای های چهارم در شورای پنجم با رای مردمی ابقا شده اند.

طبق آرای کسب شده از مردم دو تن از شورای چهارم در فومن و دو تن از شورای چهارم در ماسوله و چهار تن در ماکلوان ابقا شده اند که نتیجه ای مشابه با نظرسنجی مردمی کانال روابط عمومی فرمانداری دارد و صرفا یک حرکت خبری نبوده و نزدیک به واقعیت است.

مردم یقینا بهترین قاضی بوده و حقیقت را سرلوحه رای خود می کنند زیرا این مومنان هستند که از صداقت سرچشمه دارند که به فرموده آخرین پیام اور الهی صلح و دوستی: همانا صدق و راستی انسان را به طرف خیر و نیکی هدایت می کند.

دور فلکی یک سره بر منهج عدل است
خوش باش که ظالم نبرد راه به منزل
حافظ قلم شاه جهان مقسم رزق است
از بهر معیشت مکن اندیشه باطل

عرفان منصوریان
۲۹ خرداد ۹۶


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. گزارش تصویری/ چهاردهمین همایش معنوی “مشق نور” در رشت
 2. آل‎سعود ترسوتر و ضعیف‌تر از آن است که با ایران جنگ کند
 3. بازیگر طنز ایرانی عزادار شد /عکس
 4. رهگیری ۲۳ هواپیمای بیگانه در مرزهای روسیه!
 5. احتمال فیلتر شدن تلگرام در روسیه قوت گرفت
 6. دستگیری ۹ تبعه آلمانی بعد از کودتای نظامی نافرجام در ترکیه
 7. ۲۰ نظامی ترکیه در حمله پ.ک.ک کشته شدند
 8. تا چه زمانی می‌توان زکات فطره را پرداخت؟
 9. عکس/ طرح اسکناس ۱۰۰۰ تومانی جدید
 10. چند بار می‌توان از روغن سرخ‌کردنی استفاده کرد؟
 11. برانکو مجوز جدایی علیرضا بیرانوند را داد
 12. گزارش تصویری/ حضور حماسی مردم رشت در راهپیمایی روز قدس
 13. عکس/تولد همسر خانم گوینده شبکه خبر
 14. خانم ها؛ توت فرنگی بخورید!
 15. روسیه: تلگرام را می بندیم
 16. روسیه هم مواضع داعش را موشک‌ باران کرد
 17. صادرات ترکیه به قطر ؛ از سرباز تا مواد غذایی
 18. رژیم اشغالگر قدس بدنبال ایجاد خاورمیانه بزرگ است
 19. بازخوانی دیدگاه رهبر معظم انقلاب درباره نقش آراء مردم در مشروعیت نظام سیاسی اسلام
 20. نظر سردار سلیمانی درباره ولیعهد جدید عربستان و آینده او