فهرست
leader 1
زمان انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
شناسه خبر : 216849
چاپ خبر

تو در حد من نیستی

همسرم از من انتظار دارد که مثل بعضی از جوان های امروزی باشم ولی در شأن بنده نیست که اینگونه رفتار کنم و نمی توانم

تو در حد من نیستی

به گزارش خبرگزاری کاسپین؛۱۲سال پیش ازدواج کردم همسرم در یک خانواده پر از تنش بزرگ شده بود ، آنها مادرشان را در بچگی از دست داده بودند و زیر دست نامادری بزرگ شده اند.

پدرش مردی خشن و سخت گیر بود و فرزندانش را از همه لحاظ محدود کرده از طرفی غلام حلقه بگوش زنش محسوب می شدند.

زهرا ۱۶ سالش بود که به خاطر رهایی از فشارهای پدر و نامادری با من ازدواج کرد، تا دو سال اول زندگی رابطه مان با هم خیلی خوب بود .

بنده آدم درونگرایی هستم و بندرت احساسات ام را بروز می دهم و همین مسئله باعث ناراحتی و رنجش همسرم می شد و گاهی به رویم می آورد .از طرفی خواهر خانم بنده که از همسرم چند سال بزرگتر است با نامادری سر سازش نداشته و برای همیشه از منزل پدر رانده شده و چهار سال است که با ما زندگی می کند و همسرم خودش را وقف خواهرش کرده است.

حتی تولد فرزند هم نتوانست به بهبودی رابطه ما کمک کند .پسرم که اکنون هشت ساله است ، همسرم او را به شدت وابسته به خود بار آورده است و از من اصلاً حرف شنوی ندارد .

کارمند یکی از ادارات دولتی هستم . برای گذران زندگی مجبور بودم به صورت دو شیفت کار کنم و همین مسئله باعث شد از همسر و فرزندم غفلت کنم. گاهاً رفتارهای مشکوک از همسرم مشاهده می کردم ولی به سادگی از کنارش می گذشتم و بد به دلم راه نمی دادم .

ولی بعد از مدتی کم کم سوء ظن تبدیل به یقین شد و باعث شد همیشه در صدد تعقیب و چک کردن همسرم باشم .دائم می دیدم از یک شماره ناشناس پیام بین شان رد و بدل می شود و متن اکثر پیام ها رنگ و بوی عاشقانه داشت.

کم کم فهمیدم همسرم متأسفانه به من خیانت می کند. وقتی نشستم خیلی منطقی علت را بپرسم ! جوابش این بود که تو به سرت زده و داری تهمت می زنی ،گیر دادن های وقت و بی وقت باعث شد که همسرم کاملاً به من و نیازهایم بی توجه شود و فقط هم خانه باشیم .

به تازگی حرف دیگری می زند و به من می گوید : تو اصلاً در حد من نیستی ! من از مردهای سنتی و بی حال خوشم نمیاد. دوست دارم مرد به روز و باکلاس باشد ، درست مثل خودم که شیک و باکلاس هستم.

او از من انتظار دارد که مثل بعضی از جوان های امروزی سوسول باشم ، ولی حقیقتاً در شأن بنده نیست که اینگونه رفتار کنم .

همسرم الان پایش را تو یک کفش کرده که بیا توافقی از هم طلاق بگیریم و هرکدام مان دنبال بخت خودش برود. با شنیدن این حرف ها انگار دنیا روی سرم خراب شد .نمی دانم چه کنم؟

سبب شناسی ( عوامل موثر بر بروز مشکل ) :

– مغشوش بودن روابط خانوادگی و زندگی زناشویی ، ارتباطات خانوادگی و امنیت را در خانواده از بین می برد و در چنین خانواده ای فرد یا افراد دچار یاس و ناامیدی می شوند. اختلاف سنی علی و زهرا که ۱۱ سال است عدم آگاهی و شناخت قبلی و عدم جستجو در زندگی گذشته ی زهرا – یکی از عوامل مهم اختلاف سن بین علی و زهرا و احساس کمبود عاطفه در زهرا است .

وی دچار خلاء عاطفی شدید در زندگی زناشویی خود با علی که خود این عامل باعث بروز خیانت از سوی زهرا شده و همچنین از نظر مذهبی و اعتقادی ، زوجین در سطح پایین هستند و به مراتب در چنین خانواده هایی آسیب پذیری بیشتری است و احتمال بروز جرم و انحراف در آنان بیشتر است .

ناکامی های متعدد و سرخوردگی های فردی زهرا که او را در طول دوران زندگی با ناکامی های چون : عدم تحصیل کافی، سخت گیری های زیاد از طرف نامادری، بیماری اعصاب و روان ، ازدواج ناموفق و اجباری به خاطر رهایی از خانواده و … روبرو کرده است.

نظریه کارشناسی:

نقش والدین قبل از تولد کودک شروع می شود بنابراین لازم است والدین فرزندان خود را به بهترین شکل تربیت و به سوی خیر هدایت کنند ،چرا که بسیاری از جوانان و نوجوانانی که مرتکب جرمی می شوند والدین خود را عامل انحراف خود می دانند مشکل اصلی از خانواده شروع می شود خانواده ای که خانه را کانون مشاجره و دعوا قرار می دهند نمی دانند که این مشاجرات چه جریان سویی بر روح وروان فرزندان دارد.

عدم روابط عاطفی در خانواده و عدم کنترل صحیح و بجای والدین بر فرزندان که باعث تن دادن به ازدواج اجباری برای رهایی از خانواده می شود و جوانان و افراد کم سن و سال ما را تهدید می کند. خانواده ها می بایست تلاش کنند جو خانواده را از حالت خشک و نا امن خارج کنند و محیطی دوستانه و عاطفی با فرزندان خود برقرارکنند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. ساری رتبه سوم سرانه شهری را در کشور به خود اختصاص داده است/تجلیل از خبرنگاران گزینشی نباشد
 2. پاسخ فرمانده لشکر ۸ نجف درباره جزئیات به اسارت درآمدن شهید حججی/ آخرین وضعیت مقری که داعش از آن فیلم ارسال کرد
 3. ناديده گرفتن محدوده‌هاي شنا در دريا، ناديده گرفتن حق زندگي است
 4. وزارت اطلاعات از مسائل سیاسی و جریانی دور بوده است
 5. فحاشی به ظریف در صحن علنی مجلس
 6. شهیدان بلباسی و حججی نمونه بارز فعالان اردوهای جهادی هستند
 7. پیگیری پروتکل مرغ / ولگاگراد گزینه‌ای برای کشت فراسرزمینی ایران است
 8. تلاش بیشتر برای توسعه و افزایش تراز تجاری و صادراتی
 9. استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جوانان
 10. هموطنان نزد موسسه خودخوانده «حافظ» سپرده گذاری نکنند
 11. وجود ۲ هزار کودک مطلقه در کشور
 12. سپیدرود با کمک هواداران به بازی‌ها برمی‌گردد / از هفته ششم به هیچ تیمی باج نمی‌دهیم
 13. نظارت بر عطاری ها در گیلان شدت می یابد
 14. نظارت های بهداشتی درمانی در گیلان افزایش می یابد
 15. فرصت انتخاب رشته کنکور تمدید شد
 16. درگذشت پیشکسوت روزنامه نگاری گیلان
 17. دوست دارم با دکترظریف و سردار سلیمانی گفتگو کنم
 18. آغاز مجدد عملیات اجرایی ساخت سد دیورش پس از حل موانع موجود
 19. جشنواره صلح و دوستی با دریای کاسپین در بندر انزلی
 20. كشف ۱۰ كيلوگرم تریاک در رودبار