فهرست
leader 1
زمان انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
شناسه خبر : 216849
چاپ خبر

تو در حد من نیستی

همسرم از من انتظار دارد که مثل بعضی از جوان های امروزی باشم ولی در شأن بنده نیست که اینگونه رفتار کنم و نمی توانم

تو در حد من نیستی

به گزارش خبرگزاری کاسپین؛۱۲سال پیش ازدواج کردم همسرم در یک خانواده پر از تنش بزرگ شده بود ، آنها مادرشان را در بچگی از دست داده بودند و زیر دست نامادری بزرگ شده اند.

پدرش مردی خشن و سخت گیر بود و فرزندانش را از همه لحاظ محدود کرده از طرفی غلام حلقه بگوش زنش محسوب می شدند.

زهرا ۱۶ سالش بود که به خاطر رهایی از فشارهای پدر و نامادری با من ازدواج کرد، تا دو سال اول زندگی رابطه مان با هم خیلی خوب بود .

بنده آدم درونگرایی هستم و بندرت احساسات ام را بروز می دهم و همین مسئله باعث ناراحتی و رنجش همسرم می شد و گاهی به رویم می آورد .از طرفی خواهر خانم بنده که از همسرم چند سال بزرگتر است با نامادری سر سازش نداشته و برای همیشه از منزل پدر رانده شده و چهار سال است که با ما زندگی می کند و همسرم خودش را وقف خواهرش کرده است.

حتی تولد فرزند هم نتوانست به بهبودی رابطه ما کمک کند .پسرم که اکنون هشت ساله است ، همسرم او را به شدت وابسته به خود بار آورده است و از من اصلاً حرف شنوی ندارد .

کارمند یکی از ادارات دولتی هستم . برای گذران زندگی مجبور بودم به صورت دو شیفت کار کنم و همین مسئله باعث شد از همسر و فرزندم غفلت کنم. گاهاً رفتارهای مشکوک از همسرم مشاهده می کردم ولی به سادگی از کنارش می گذشتم و بد به دلم راه نمی دادم .

ولی بعد از مدتی کم کم سوء ظن تبدیل به یقین شد و باعث شد همیشه در صدد تعقیب و چک کردن همسرم باشم .دائم می دیدم از یک شماره ناشناس پیام بین شان رد و بدل می شود و متن اکثر پیام ها رنگ و بوی عاشقانه داشت.

کم کم فهمیدم همسرم متأسفانه به من خیانت می کند. وقتی نشستم خیلی منطقی علت را بپرسم ! جوابش این بود که تو به سرت زده و داری تهمت می زنی ،گیر دادن های وقت و بی وقت باعث شد که همسرم کاملاً به من و نیازهایم بی توجه شود و فقط هم خانه باشیم .

به تازگی حرف دیگری می زند و به من می گوید : تو اصلاً در حد من نیستی ! من از مردهای سنتی و بی حال خوشم نمیاد. دوست دارم مرد به روز و باکلاس باشد ، درست مثل خودم که شیک و باکلاس هستم.

او از من انتظار دارد که مثل بعضی از جوان های امروزی سوسول باشم ، ولی حقیقتاً در شأن بنده نیست که اینگونه رفتار کنم .

همسرم الان پایش را تو یک کفش کرده که بیا توافقی از هم طلاق بگیریم و هرکدام مان دنبال بخت خودش برود. با شنیدن این حرف ها انگار دنیا روی سرم خراب شد .نمی دانم چه کنم؟

سبب شناسی ( عوامل موثر بر بروز مشکل ) :

– مغشوش بودن روابط خانوادگی و زندگی زناشویی ، ارتباطات خانوادگی و امنیت را در خانواده از بین می برد و در چنین خانواده ای فرد یا افراد دچار یاس و ناامیدی می شوند. اختلاف سنی علی و زهرا که ۱۱ سال است عدم آگاهی و شناخت قبلی و عدم جستجو در زندگی گذشته ی زهرا – یکی از عوامل مهم اختلاف سن بین علی و زهرا و احساس کمبود عاطفه در زهرا است .

وی دچار خلاء عاطفی شدید در زندگی زناشویی خود با علی که خود این عامل باعث بروز خیانت از سوی زهرا شده و همچنین از نظر مذهبی و اعتقادی ، زوجین در سطح پایین هستند و به مراتب در چنین خانواده هایی آسیب پذیری بیشتری است و احتمال بروز جرم و انحراف در آنان بیشتر است .

ناکامی های متعدد و سرخوردگی های فردی زهرا که او را در طول دوران زندگی با ناکامی های چون : عدم تحصیل کافی، سخت گیری های زیاد از طرف نامادری، بیماری اعصاب و روان ، ازدواج ناموفق و اجباری به خاطر رهایی از خانواده و … روبرو کرده است.

نظریه کارشناسی:

نقش والدین قبل از تولد کودک شروع می شود بنابراین لازم است والدین فرزندان خود را به بهترین شکل تربیت و به سوی خیر هدایت کنند ،چرا که بسیاری از جوانان و نوجوانانی که مرتکب جرمی می شوند والدین خود را عامل انحراف خود می دانند مشکل اصلی از خانواده شروع می شود خانواده ای که خانه را کانون مشاجره و دعوا قرار می دهند نمی دانند که این مشاجرات چه جریان سویی بر روح وروان فرزندان دارد.

عدم روابط عاطفی در خانواده و عدم کنترل صحیح و بجای والدین بر فرزندان که باعث تن دادن به ازدواج اجباری برای رهایی از خانواده می شود و جوانان و افراد کم سن و سال ما را تهدید می کند. خانواده ها می بایست تلاش کنند جو خانواده را از حالت خشک و نا امن خارج کنند و محیطی دوستانه و عاطفی با فرزندان خود برقرارکنند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. گزارش تصویری/ حضور حماسی مردم رشت در راهپیمایی روز قدس
 2. عکس/تولد همسر خانم گوینده شبکه خبر
 3. خانم ها؛ توت فرنگی بخورید!
 4. روسیه: تلگرام را می بندیم
 5. روسیه هم مواضع داعش را موشک‌ باران کرد
 6. صادرات ترکیه به قطر ؛ از سرباز تا مواد غذایی
 7. رژیم اشغالگر قدس بدنبال ایجاد خاورمیانه بزرگ است
 8. بازخوانی دیدگاه رهبر معظم انقلاب درباره نقش آراء مردم در مشروعیت نظام سیاسی اسلام
 9. نظر سردار سلیمانی درباره ولیعهد جدید عربستان و آینده او
 10. راهپیمایی مردم ولایتمدار گیلان در روز جهانی قدس آغاز شد
 11. انهدام یک تیم تروریستی در کردستان
 12. بازگشت عزت اللهی به روستوف
 13. مسکو: می‌توانیم با اطمینان بالایی بگوییم که بغدادی کشته شده است
 14. آغاز صادرات گاز ایران به عراق با ۷ میلیون متر مکعب در روز
 15. آمریکا: اجازه حضور متحدان ایران در بلندی‌های جولان را نمی‌دهیم
 16. بوگدانوف: روسیه، ترکیه و ایران اختلافی بر سر مناطق کاهش تنش در سوریه ندارند
 17. ترامپ: ما باید به گونه ای باشیم که جهان از ما سوء استفاده نکند
 18. ماده غذایی پرطرفدار که «نابارورتان» می‌کند
 19. در تعطیلات پیش رو ترجیحا به استانهای شمالی سفر نکنید
 20. نیکی کریمی و پدرش در سوییس/ عکس